به وب سایت ارز مدرن خوش آمدید - احراز هویت در سایت الزامی و اتوماتیک است.

خرید استلار Stellar

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

 

نام ارز استلار
نام انگلیسی Stellar
نماد XLM
تاریخ راه اندازی Aug 2011
آیکن
آدرس سایت https://stellar.org
 قابلیت استخراج
نوع ارز Coin
تعداد کل نامحدود
الگوریتم رمز نگاری  
کیف پول ها

ولت لجر نانو

صرافی ها

 

استلار چیست؟

شبکه غیرمتمرکز استلار

یک شبکه غرمتمرکز از مشترکینی (همتایان) تشکیل شده که به صورت کاملا مستقل از هم در شبکه فعالیت میکنند. در اینگونه شبکه ها پردازش اطلاعت به جای اینکه توسط یک سرور مادر صورت گیرد توسط مجموعه ای از سرورهای مستقل در شبکه انجام میگیرد. این بدان معنی است که شبکه ی Stellar  وابسته به هیچ مجموعه یا شخص منفردی نیست. هدف این پروژه داشتن بیشترین سرورهای مستقل ممکن بر روی شبکه است تا در صورت خرابی یا به مشکل خردن برخی از سرورها شبکه بتواند همچنان با موفقیت به کار خود ادامه دهد.

دفتر کل (دفتر حسابرسی):

مانند یک دفتر حساب سنتی، دفتر حساب استلار هم لیستی از تمام معاملات و داد و ستد ها و موجودی تمام حساب های موجود بر روی شبکه را در خود دارد. یک نسخه کپی از این دفتر کل بر روی تک تک سرور هایی که نرم افزار استلار را بر روی خود داشته باشند قرار میگیرد. هر کامپیوتر شخصی در دنیا میتواند یک سرور استلار باشد.

این سرورها در کنار هم شبکه ی غیرمتمرکز استلار را شکل میدهند که اجازه دسترسی به دفتر کل را در گستره ی بسیار وسیعی فراهم خواهد آورد. دفتر کل موجود بر روی سرورهای شبکه ی استلار توسط یک مکانیزم به نام "توافق" همگام سازی و اعتبارسنجی میشود.

توافق

دفاتر موجود بر روی تمامی سرورهای استلار همواره با هم در ارتباط بوده و همگام سازی میشوند تا از معتبر بودن معاملات اطمینان حاصل شده و همچنین تمامی داد و ستد ها بر روی دفتر کل ثبت شود.

برای مثال، اگر شما بخواهید پنج عملیات پرداخت به دوستتان انجام دهید. اکثریت سرورهای شبکه باید پیش از تایید این پرداخت ها به عنوان پرداخت معتبر، با هم بر روی اینکه شما مثلا 5 دلار اعتبار برای این پرداخت ها دارید، توافق داشته باشند. نکته ی جالب توجه اینجاست که تمام این پروسه ی توافق بر روی شبکه ی استلار در یک بازه زمانی بسیار کوتاه یعنی هر 2 تا 5 ثانیه انجام میشود.

پروفسور دیوید مازیرس پروسه ی توافق در شبکه ی استلار را به صورت مفصل در یک مقاله با عنوان پروتوکل توافق استلار توضیح داده است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی این پروتوکل میتوانید منابع دیگر را نیز مطالعه کنید.

انکر ها؛ اعتماد و اعتبار

انکر ها (به اصطلاح لنگر یا به عبارت دیگر صرافی مجازی) واحد هایی هستند که کار دریافت مبالغ افراد و صدور اعتبار دیجیتالی را برایشان انجام میدهند. به عبارت دیگر انکر ها واحد های مورد اعتمادی هستند که به عنوان واسط بین واحد های مختلف پول و شبکه استلار عمل میکنند (یه چیزی مثل صرافی مجازی) . تمامی داد و ستد های موجو بر روی شبکه استلار (به جز آنهایی که با ارز Lumen که متعلق به خود شبکه استلار است، انجام میشوند) به صورت اعتباری که توسط این انکرها صادر شده انجام میشود.

انکرها دو وظیفه ی ساده بر عهده دارند :

اول اینکه پول شما را می گیرند و دوم معادل آن اعتبار به حسابتان که بر روی دفتر کل استلار قرار دارد صادر میکنند. شما در هر زمان میتوانید با پس دادن اعتبار صادر شده، پولتان را پس بگیرید. در این پروسه شما باید به انکر ها اعتماد داشته باشید که تراکنش های مالی و اعتباری شما را به درستی انجام میدهند (یعنی طرفین معامله باید در مورد استفاده از اعتبار صادر شده توسط یک انکر توافق داشته باشند).

انکرها پیش از بوجود آمدن شبکه استلار وجود داشته اند برای مثال شما برای استفاده از شبکه Pay Pal از حساب بانکیتان پول به آنها میدهید و آنها برایتان اعتبار صادر میکنند. حال با داشتن اعتبار Pay Pal شما قادر خواهید بود به هر کسی که به این شبکه اعتماد دارد ( یا به عبارتی اکانت Pay pal دارد ) اعتبار انتقال دهید. شخص دریافت کننده اعتبار پی پال قادر خواهد بود با بازگردانی اعتبار به حساب بانکی خود مجددا این اعتبار را به پول فیزیکی تبدیل کند.

انکرها بر روی شبکه استلار دقیقا همین کار شبکه پی پال را انجام میدهند. با این تفاوت که در شبکه استلار همه ی انکر ها به صورت همزمان بر روی یک شبکه فعالیت دارند و میتوانند با هم در ارتباط باشند و برای هم اعتبار صادر کنند، این امر سیستم را بسیار قدرتمندتر می سازد. افراد در این شبکه میتوانند به راحتی اعتبار صادر شده توسط انکر های مختلف را بدون نیاز به تبدیل برای یکدیگر ارسال و یا از آن استفاده کنند.

صرافی غیرمتمرکز

دفتر کل استلار قادر خواهد بود که تمامی درخواست ها و پیشنهادات افراد را برای خرید و فروش واحد های مختلف پولی را ثبت کنند. این پیشنهادات به این معنی است که یک شخص متعهد میشود که یک نوع اعتبار را با یک نرخ از پیش تعیین شده به نوع دیگری از اعتبار تبدیل کند. به عبارت دیگر دفتر کل استلار به یک بورس و یا صرافی جهانی برای ثبت پیشنهادات جهت تبدیل ارزهای دیجیتال نیز تبدیل می شود.

تمامی پیشنهادات مذکور چیزی به نام "دفترسفارش" یا اوردربوک را تشکیل میدهند. برای هر واحد پول و به عبارتی هر صادرکننده ارز خاصی یک دفترسفارش مخصوص ایجاد میشود. تا وقتی شما برای مثال میخواهید یوروی ویرجین بانک را به بیتکوین بانک بیت استمپ چنج کنید به راحتی فقط به دفترسفارش این بانک ها در دفتر کل مراجعه کرده تا پیشنهادات خرید و فروش این ارزها را ببینید. این مسعله باعث میشود که نه تنها افراد بتوانند به راحتی مثل یک صرافی پول خود را چنج کنند بلکه امکان خرید و فروش مستقیم بین افراد را نیز فراهم کرده است.

 معاملات همزمان با چند واحد پول

استلار به شما این امکان را نیدهد تا هر مقدار پول با هر واحدی که دارید را به هر شخصی که می خواهید و با هر واحدی که دوست دارید انتقال دهید. در سیستم چنج استلار، افراد میتوانند هر واحد پولی را از طریق انکری که عضوش شده اند دریافت کنند.

برای مثال، امی میخواهد مقداری یورو برای باب بفرستد در صورتی که حساب خودش دلاری است. استلار به طور اتوماتیک پیشنهادات مربوط به نرخ چنج دلار به یورو را برای او ثبت و بررسی میکند سپس شبکه خود بهترین نرخ را برای انجام این انتقال ائمال می کند.

در زیر به چند روش ممکن برای انجام این انتقال اشاره خواهیم کرد :

چنج از طریق پیشنهادات :

در این روش استلار درون شبکه فردی را که پیشنهاد مشابهی برای تبدیل یورو به دلار ثبت کرده باشد مییابد و عمل تبدیل ارز را به طور مستقیم برای طرفین انجام میدهد.

استفاده از ارز Lumens به عنوان یک ارز واسط

در این حالت استلار درون شبکه به دنبال پیشنهادات ثبت شده ای میگردد که درخواست چنج لومنس به دلار داشته اند (لومنس ارز مخصوص شرکت استلار است) به طور همزمان استلار به دنبال درخواست های ثبت شده برای خرید لومنس در ازای یورو میگردد. پس از یافتن درخواست ها با بهترین نرخ شبکه خود این معاملات را به طور خودکار انجام داده و در ازای دلار ایمی برای باب یورو میفرستد.

زنجیره های تبدیل ارز

اگر حالتی پیش بیاید که شبکه نتواند پیشنهاداتی با مقادیر و ماهیت مناسب و مشابه پیدا کند، استلار به دنبال درخواست هایی میرود که بتواند از طریق یک زنجیره ی تبدیل ارز از دلار به یورو برسد. برای مثال یورو به دلار استرالیا بعد دلار استرالیا به بیتکوین و به همین ترتیب مثلا بیتکوین به XLM و در نهایت XLM به دلار آمریکا .

تیم استلار
Bartek Nowotarski

Bartek Nowotarski (بارتک نووتارسکی)

توسعه دهنده نرم افزار

بارتک نووتارسکی یک مهندس نرم افزار است که حیطه ی تخصصی فعالیتش امنیت برنامه های تحت وب میباشد. او در مقطع ایسانس در رشته ی علوم کامپیوتر از دانشگاه Jagiellonian فارق التحصل  شده است. پیش از پیوستن به استلار بارتک به عنوان توسعه دهنده ارشد و مشاور امنیتی کار کرده و حفره های امنیتی زیادی در سایت های معروف مانند فیس بوک و یاهو یافته است.

David Mazières

David Mazières (دیوید مازیرس)

محقق ارشد

مازیرس مدرس علوم کامپیوتر در دانشگاه استنفورد میباشد که در آنجا سرپرسیتی گروه "امنیت سیستم های کامپیوتری" را نیز بر عهده دارد. دکتر مازیرِس لیسانس خود را در رشته ی علوم کامپیوتر از دانشگاه هاروارد دریافت کرده و سپس در مقطع دکترای مهندسی الکترونیک و علوم کامپیوتر در دانشگاه MIT تحصیل کرد. حوزه های اصلی فعالیت او شامل سیستم عامل ها و سیستم های گسترده با تمرکز بر مسایل امنیتی است.

“Jed McCaleb

Jed McCaleb (جد مک کیلِب)

توسعه دهنده استلار

جد مک کیلب ار موسسان بنیاد توسعه استلار است. پیش از این پروژه او Edonkey2000 را طراحی کرد که در زمان خود تبدیل به یکی از بزرگترین شبکه های اشتراک گزاری فایل گردید. او بعدها Mt.Gox  را به عنوان اولین صرافی بیتکوین خلق کرد که البته آن را فروخت و در حال حاضر توسط مالکان جدید آن در حال توسعه و کدنویسی مجدد است. Ripple   هم از دیگر کارهای اوست.

Johnny Goodnow

Johnny Goodnow (جانی گوود نو)

مسئول ارتباطات بین توسعه دهندگان

مسئولیت جانی گودنو ایجاد بهترین تجربه ی کار برای توسعه دهندگانیست که در استلار فعالیت میکنند. او طی ده سال اخیر همواره در حال ساختن و تعمیر و چسب کاری (به شوخی) سیستم عامل و سخت و افزار و نرم افزارهای مختلف در سیلیکون ولی بوده جایی که او تجربه کار با شرکت هایی چون Asana و Palantir را دارد. او در زمان های بیکاری به موسیقی یا دوچرخه سواری و کمپینگ در طبیعت میپردازد.
Lisa Kinard

Lisa Kinard (لیزا کینارد)

اپراتور

لیزا یک مدیر داخلی با بیش از 15 سال تجربه کاری است. او به ساخت شرکت های بزرگی در این سالها کمک کرده است. او دارای فوق لیسانس مطالعات سیاست های بین الملل میباشد و پیشتر به عنوان تور لیدر در اتریش فعالیت داشته، در یمن در یک شرکت ساخت دفتر تلفن کار کرده  است.

Lisa Nestor

Lisa Nestor (لیزا نستور)

مسئول ارتباطات

لیزا یک محقق و استراتژیست تجاری است که حوزه ی مورد علاقه اش تقویت و بهبود مالی شرکت هاست. پیش از پیوستن به استلار لیزا به صورت داوطلبانه به عنوان توسعه دهنده اقتصادی با گروه Peace Corps همکاری داشته و همچنین کل عملیات و مشارکت های مربوط به مجموعه ای از مطالعات پژوهشی در مرکز میکروکنترل (هند) را برعهده داشته است. او تجربه هایی هم در بازاریابی محصولات و گسترش ارتباطات در شرکت Payoff دارد.

Marta Lokhava

Marta Lokhava (مارتا لوخاوا)

توسعه دهنده

مارتا عاشق نرم افزار ؛ کیهانشناسی و تنیس است . او با مدرک علوم کامپیوتر از دانشگاه UC BBerkeley فارق التحصیل شده و البته در دوره ی تحصیل به تدریس کلاس های معماری کامپیوتر نیز پرداخته. پیش از پیوستن به استلار مارتا بر روی ساخت خطوط انتقال موسیقی با شرکت Pandora Media همکاری داشته است.
Nicolas Barry

Nicolas Barry (نیکولاس بری)

مدیر ارشد فناوری

علاقه ی اصلی نیکولاس تبدیل پتانسیل های تکنولوژی به ابزار کاربردی است که همگان از آن بهره مند شوند. او عاشق سر و کله زدن با نرم افزار های مختلف و حل مسایل پیچیده و دشوار است. او پیش از این با شرکت هایی مثل مایکروسافت و Salesforce در پروژه های بزرگ همکاری داشته است. نیکولاس کارشناس ارشد علوم کامپوتر و ریاضیات از دانشگاه ENSEEIHT فرانسه است.
Rafał Malinowski

Rafał Malinowski (رافائل مالینووسکی)

توسعه دهنده

رافائل یک توسعه دهنده نرم افزار است که علاقه ی شدیدی به C++ دارد. در زمان های بیکاری او بر روی دو پروژه ی منبع باز به نام های Kadu  و Injegt کار میکند. وقتی هم که هوا خوب باشد دچرخه سواری و پاراگلایدر از تفریحات مورد علاقه ی اوست.
Tom Llewellyn-Smith

Tom Llewellyn-Smith (تام لولین اسمیت)

معمار سیتم

تام معمار سیستم است که در حال گذراندن دوره ی تخصص در زمینه سیستم های گسترده ، مدیریت پیکربندی و امنیت سیستم میباشد. پیش از استلار در مدیریت زیرساخت بخش های مختلفی مانند بازی های رایانه ای، علم و تکنولوژی های مالی همکاری داشته است.
Scott Fleckenstein

 (اسکات فلکنشتاین) Scott Fleckenstein

توسعه دهنده

اسکات از زمان فارق التحصیلی از دبیرستان به برنامه نویسی کامپوتر مشغول بوده است. پیش از پیوستن به استلار به عنوان توسعه دهنده ارشد در برنامه Couchsurfing فعالیت داشته و همینطور معمار و مهندس ارشد پروژه ی OpenFeint نیز بوده و با تیم توسعه دهنده ی Get Satisfaction هم به عنوان مهندس ارشد همکاری کرده است.
Zachary Freundt

Zachary Freundt (زاخاری فررنت)

ارتباطات

زک استراتژیست حوزه ی دیجیتال است که بیشتر بر وری حیطه ی آموزش و ایجاد جامعه های مجازی فعالیت میکند. زک پیش از این بر روی محتوی، استراتژی و ظواهر هنری پروژه های بزرگی کار کرده است. در اوقات فراغت زک نویسندگی میکند، نرم افزار های رایگان و منبع باز می سازد و همچنین بر روی اینترنت غیرمتمرکز کار میکند.

اعضای هیات مدیره

Keith Rabois (کیث رابیوس)

شریک سرمایه گذاری – شرکت های Khosla

کیث به عنوان یکی از افرادی که نقش بزرگی در شکل دهی آینده ی پول داشته ، در شرکت Paypal مدیر اجرایی بوده و همچنین در شرکت Xoom به عنوان مدیر عامل عملیاتی و عضو هیات مدیره فعالیت داشته ، شرکت های Yelp  و VP ، Linkdin هم از حضور او در سمت های مختلف مانند عضویت هیات مدیره و نایب رئیس بهره برده اند. کیث همینطور از جمله سرمایه گذاران اولیه پروژه های عظیمی مانند    Youtube, Yammer, Palantir, Lyft, Airbnb, Eventbrite and Quora. بوده است.

Shivani Siroya (شیوانی سوریا)

مدیرعامل شرکت INventure

شیوانی مدیرعامل شرکت ای ونچرز است که در زمینه تسهیل دستری به امکانات مالی از طریق تلفن همراه  و همینطور صدور اعتبار از طریق موبایل در کشورهای تانزانیا و کنیا فعالیت دارد. سیوانی در حیطه های مختلفی از جمله سلامت جهانی، اقتصاد خرد و بانکداری سرمایه ای در UNFPA ، Health Net و Citigroup فعالیت داشته است. او همچنین عضو هیات مدیره ی بخش لس آنجلس جمعیت زنان جوان کارآفرین می باشد.

Greg Brockman (گرِگ بروکمن)

مدیر ارشد فن آوری در شرکت Stripe

گرگ بروکمن مدیر ارشد فن آوری پیشین شرکت Stripe بوده که این شرکت را ار 4 کارمند به شرکتی با 250 کارمند ارتقا داد. او در دانشگاه هاروارد ریاضی خوانده و همچنین در MIT به تحصیل علوم کامپیوتر پرداخته است. او مقالات زیادی در زمینه ی چگونگی موفقیت ارزهای رمزنگاری شده نوشته است.

مشاوران

Patrick Collison (پاتریک کالیسون)

مدیر عامل Stripr

پاتریک یکی از بنیانگزاران و همچنین مدیرعامل کنونی Stripe می باشد. او همچنین یکی از اعضای تیم سوپروایز شرکت Y Combinator بوده و در دانشگاه MIT ریاضی خوانده است. او به زیرساخت های شبکه های گسترده علاقه مند بوده و اولین بیتکوین خود را در سال 2011 خریداری نموده است.

Greg Stein (گرگ اشتاین)

یکی از مدیران بنیاد نرم افزاری آپاچی Apache

گرگ یک وکیل در زمینه برنامه های منبع باز بوده و همچنین توسعه دهنده نرم افزار و سخن ران در این زمینه است. او عضو بنیاد نرم افزاری Python و همینطور یکی از بنیانگزاران Subversion Project است. گرگ همچنین از دست اندرکاران پلتفورم منبع باز گوگل نیز بوده است.

Matt Mullenweg (مت مولنوِگ)

بنیانگزار Wordpress.com

مت بنیانگزار و مدیرعامل شرکت Automattic است که شرکت ارائه دهنده Wordpress.com می باشد. او همچنین یک کارآفرین حوزه شبکه های اجتماعی ، یک موزیسین و همچنین استاد دانشگاه است. او از جمله سرمایه گزاران فعال در زمینه استارت آپ هاست و توسط نشریه فوربس به عنوان یکی از تاثیرگزارترین چهره های عرصه سرمایه گزاری استارتاپ ها معرفی شده است.

Naval Ravikant (ناوال راویکانت)

بنیانگزار AngelList

ناوال مدیرعامل و یکی از بنیانگزاران سایت AngelList است. او پیش از این عضو بنیانگزاران سایتهای Epinion (که بعدها با نام Shopping.com عمومی شد) و Vast.com بود. او یکی از سرمایه گزاران فعال است که در پروژه های بزرگی چون توییتر، اوبر، Yammer ، Stack Overflow و Wanelo سرمایه گزاری کرده است.

Ronaldo Lemos (رونالدو لموس)

یکی از مدیران انستیتو "تکنولوژی و جامعه" در ریو (ITSrio.org )

رونالدو عضو هیئت مدیره انجمن موزیلا و AccessNow است. رونالدو دارای مدرک لیسانس حقوق از دانشکده حقوق هاروارد و دکترای حقوق دانشگاه سائو پائولو می باشد. او یکی از شرکای Pereira Neto Macedo و رهبر پروژه Creative Commons در برزیل است. رونالدو همچنین عضو گروه سازندگان Marco Civil da Internet و همچنین از تدوین کنندگان قوانین برجسته ی آزادی های مدنی و حقوقی در برزیل است.

Sam Altman (سم آلتمن)

رئیس پروژه ی Y Combiner

سام یک کارآفرین، سرمایه گذار، توسعه دهنده و وبلاگنویس است. او رئيس Y Combinator و مدیر عامل سابق و یکی از موسسان شرکت Loopt است، که بعدها توسط Greendot خریداری شد. اواز سوی نشریه BusinessWeek به عنوان یکی از بهترین کارآفرینان جوان در زمینه فناوری معرفی شده است.

Dan Kaminsky (دن کامینگزلی)

محقق ارشد در شرکت White Ops

به عنوان یکی از مشاوران فنی Stellar، دن یک محقق امنیتی است. او دانشمند ارشد Ops White بوده و همینطور او با شرکت های سیسکو، Avaya و IOActive به عنوان مدیر تست نفوذ کار کرده است. به عنوان یک چهره شناخته شده در محافل امنیتی کامپیوتر، دن چندین سوء استفاده از سیستم عامل های مختلف را کشف کرده است.

Bhagwan Chowdhry (بگوان چودری)

استاد دانشگاه UCLA Anderson

استاد اقتصاد و امور مالی Bhagwan Chowdhry از سال 1988 در UCLA Anderson تدریس کرده است. حوزه های مورد علاقه او در تخقیق شامل امور مالی شرکت ها، استراتژی و اقتصاد بین الملل است. علاوه بر این، اخیرا، او در حوزه های کاربردی مانند اقتصاد خرد، فن آوری مالی و سرمایه گذاری را نیز مورد بررسی قرار داده است. او خالق Financial Access at Birth (FAB) و یکی از نویسندگان معروف در Huffington Post و از شناخته شده ترین اساتید دنیا می باشد. پروفسور چوودری از سال 2015 به Stellar مشاوره میدهد.

Adrian E. Martinez (ایدرین مارتینز)

مدیر عامل Lucinse

آدریان به مدت چهار سال در صنعت خدمات مالی با شرکت HSBC و Household International همکاری داشته است. او دارای تجربه گسترده ای درحوزه های پرداخت های جهانی، بانکداری شخصی، وام دهی و مدیریت ریسک است. او اکنون به عنوان مشاور در زمینه Fintech فعال است.

شرکای تجاری استلار

 ریزپرداخت ها (پرداخت های خرد)

کاهش هزینه های انتقال برای پرداخت های خرد و ارائه گزینه ها و آپشن های مختلف پرداخت به مشتریان از جمله فعالیت های این بخش است.

شرکت Deloitte

ارائه دهنده راهکارهای بانکداری متمرکز در 4 هفته

این شرکت یکی از بزرگترین شرکت های ارائه دهنده خدمات مشاوره ای در زمینه بانکداری متمرکز با استفاده از تکنولوژی بلاکچین ، در دنیا می باشد.

با در اختیار داشتن تنها سه مهندس، شبکه ی استلار و چهار هفته زمان ، این شرکت یک نمونه ی آزمایشی برای پرداخت های ارزی ارائه داد که هزینه ای انتقال را 40 درصد کاهش میداد. هر تراکنش در این مدل تنها 5 ثانیه زمان میبرد.

البته این نمونه ی آزمایشی برای مشترکین خارج از آمریکای شمالی ارائه شده است. اریک پیسکینی که یکی از شرکای شرکت دلوتیت است می گوید :

"مشتری از سرعت انجام تراکنش و ارزانی آنها حیرت زده شده بود"
Image result for Deloitte stellar

2- شرکت های انتقال بین مرزی  

این شرکت ها با هزینه ای بسیار ناچیز معادل کسری از یک سنت، به سرعت به کشورهای مختلف پول ارسال می کنند.کار آنها  تسهیل پرداختهای کم هزینه بین ارزهای مختلف است.

Tempo money Transfer

 پرداخت با قیمت های رقابتی و حاشیه های بالاتر.

Tempo  شرکتی است که انتقال پول از اروپا به کشورهای مختلف در جهان را تسهیل میکند، یعنی یک بازار 150 میلیارد دلاری را در اختیار دارد. با استفاده از شبکه ستاره ای، Tempo  می تواند 600،000 تراکنش را با قیمتی بسیار کم معادل 0.01 دلار برای هر تراکنش انجام دهد.

با استفاده از شبکه ای متشکل از 190،000 دفتر در 120 کشورمختف، تمپو مشتریانش را قادر ساخته که به راحتی بتواندد از راه دور برای خدماتی نظیر آب، تلفن، برق و بیمه درمانی پرداخت انجام دهند.

ماموریت تمپو این است که نرخ های انتقال را مقرون به صرفه تر کرده و شفافیت در عرصه پرداخت  را تقویت کند. با همکاری با استلار، آنها یک قدم به این اهداف نزدیکتر خواهند بود.
Image result for Tempo money Transfer stellar

 پرداخت با تلفن همراه

شرکت Parkway

شرکت پارکوی شرکتی است که 5 اپراتور بزرگ نیجریه را به هم متصل کرده است. این شرکت با استفاده از شبکه استلار این شرکت های بزرگ ازائه دهنده خدمات تلفن را به هم متصل کرده  و مشتریان را قادر ساخته است تا بتوانند به راحتی بین اپراتورهای مختلف پول انتقال دهند.

پارکوی به بیش از 30000 مشترک بانک های مختلف در افریقا از جمله اکوبانک ، وما بانک و دایمند بانک خدمات مالی ارائه داده و خدمات مالی آنها در بیش از 30 کشور در عرصه های مختلفی چون سلامت، آموزش و انرژی مورد استفاده قرار میگیرد.
Image result for Parkway nigeria

 شبکه های اجتماعی و  ان جی او ها

شرکت های Praekelt Foundation ، Philafy و bext360 از این دسته شرکت ها هستند که از تکنولوژی استلار در ارائه خدمات خود استفاده می کنند.

 


 

پیشنهاد میکنیم این پست ها را هم بخوانید

خرید اتریوم Ethereum

خرید آیوتا IOTA

خرید سیا کوین Siacoin