سه شنبه, 18 دی 777 17:00

دیوید چام David Chaum

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیرعامل Elixxir

سن 65 سال
محل تولد لس آنجلس، امریکا
رده بندی توسعه دهنده
تحصیلات دانشگاه کالیفرنیا، برکلی
دلیل شهرت پیشگام راهکارهای حریم خصوصی و رمزنگاری، ایجاد اولین ارز دیجیتال

بیوگرافی: David Chaum که کارشناس تکنولوژی و رمزنگاری است برای بنیانگذاری DigiCash اولین ارز دیجیتالی که با رمزنگاری ایمن سازی شد، شناخته شده است. کارهای او الهام بخش نسلی از تحقیق و توسعه درباره ارزهای دیجیتال بود؛ مدتها قبل از اینکه صراحتاً از این اصطلاح استفاده شود. کارهای او در زمینه امضاهای کور و اعتبارنامه سیستم‌های کریپتو با کلید عمومی، در سیستم بیت‌کوین و همه ارزهای پس از آن دیده می‌شود. وی در حال حاضر در حال کار روی اپلیکیشن پرداخت و پیام رسان ناشناس Elixxir است که هدف آن پذیرش و استفاده در مقیاس عظیم است.

سال 2019 برای David Chaumتمرکز Chaum بر ایجاد ابزارهایی امن و مقیاس پذیر برای سیستم‌های پرداخت و پیام رسانی ناشناس است به نحوی که ابرداده‌های افراد هرگز افشا نشود. در ماه می تست نت Elixxir منتشر شد. در ماه آگوست Chaum پروژه جدیدی به نام Praxxis را راه اندازی کرد که یک ارز و پروتکل اجماع بود و جهت فراهم کردن امکان اجرای تراکنش‌های خصوصی، مقیاس پذیر و امن در شبکه‌ای کاملاً نظیر به نظیر طراحی شده بود. Praxxis از ویژگی‌های محافظت از حریم خصوصی پروژه Elixxir استفاده خواهد کرد. Chaum ادعا کرده که Praxxis/Elixxir در برابر قدرت کامپیوترهای کوانتوم هم حفاظت شده اند.

در ماه نوامبر Chaum شبکه Xx و کوین Xx را به عنوان سومین عنصر حیاتی برای گردهم آوری تکنولوژی‌های مختلف و تجمیع آنها با استفاده از ویژگی‌های حریم خصوصی و قطعه قطعه کردن ابرداده‌ها در Elixxir و سرعت، مقیاس پذیری و امنیت Praxxis معرفی کرد.

چشم انداز سال 2020: با توجه به اینکه قرار است نسخه بتای شبکه Xx در ابتدای سال 2020 راه اندازی شود، انتظار می‌رود در ماه‌های پیش رو شاهد پیشرفت‌های بیشتری از سوی Chaum و تیمش باشیم.

 

جهت ارسال پیام در واتس اپ یکی از اپراتورها را انتخاب کنید

پشتیبانی واتس اپ
Close and go back to page