شنبه, 05 مرداد 1398 13:24

خرید بیت تورنت Bittorent

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

خرید بیت تورنت

بیت تورنت (Bittorent) چیست؟

  بیت تورنت (BTT)

ایجاد توکن برای شرکتی که بزرگترین پروتکل اشتراک­ گذاری فایل­ها در دنیا را در اختیار دارد...

مشخصات کلیدی

نماد

BTT

قیمت در نظر گرفته شده

 0.00012 دلار

سرمایه در گردش

89,100,000,000 BTT

کل سرمایه

990,000,000,000 BTT

آدرس وبسایت پروژه

https://www.bittorrent.com/

نمای کلی پروژه

امروزه بسیاری از کاربران اینترنت با پروتکل همتا به همتای بیت ­تورنت که توسط شخصی به نام برام کوهن (Bram Cohen) اختراع شد، آشنایی دارند. علاوه بر این، کمپانی بیت ­تورنت، با ایجاد یک توکن به نام BTT و با استفاده از ظرفیت، پهنای باند و شبکه­ ای که در حال حاضر بر روی شبکه بیت ­تورنت در اختیار است، در جهت توسعه پروتکل مشهور خود اقدام کرد، و در نتیجه بستری برای شرکت ­کنندگان در شبکه فراهم کرد که از طریق آن بتوانند بهای به اشتراک گذاری پهنای باند و حافظه را پرداخت و یا دریافت کنند.

کاربرانی که از مشتریان سرویس­های تورنت بوده ­اند با مشکلات و چالش­هایی از جمله سرعت دانلود بسیار پایین، از دسترس خارج شدن فایل­ها پس از گذشت یک زمان، آشنا هستند. با ایجاد انگیزه­ای برای کاربران جهت به اشتراک گذاشتن، که با ایجاد توکن فراهم می­شود، سرعت­های دانلود بیشتر شده و همچنین طول عمر دسترسی به فایل­ها نیز افزایش پیدا می­کند.

BTT چیست؟

برای معرفی توکن بیت­تورنت (BTT)، می­توان گفت که بیت ­تورنت با هدف ایجاد یک پلتفرم زیرساختی توزیع شده برای توسعه ­دهندگان نرم ­افزاری واسط ه­ای مطرح شده است که مصرف­کنندگان را قادر می­سازد که با اجازه دسترسی به بقیه کاربران به بخشی از منابع خود که در شبکه به اشتراک گذاشته ­اند، بطور مداوم بخشی از منابع خود را در شبکه شرکت دهند.

 

 

ویژگی­های کلیدی

مشتریان کنونی بیت­ تورنت، مجموعه­ انتخابی از توسعه­ هایی که پروتکل آن با نسخه­ های قبلی بیت­تورنت سازگاری دارد را در اختیار دارند که برای آنها این امکان را فراهم می­کند که برای به اشتراک­ گذاشتن و در اختیار گذاشتن پهنای باند، پیشنهاد ارسال کرده و پیشنهادات بقیه را دریافت کنند، عملیات ارسال و دریافت پیشنهاد آن­ها توسط یک موتور پیشنهاد قیمت و همچنین به کمک یک کیف پول ارزهای رمزنگاری صورت می­گیرد.

این پروژه قصد دارد تا از BTT در زمینه­ های کاربردی بیشتری استفاده کرده و کاربردهای آن را توسعه داده، علاوه بر به اشتراک گذاشتن پهنای باند، افزایش دسترسی به سرویس­های بیشتر، شامل حافظه عمومی، محاسباتی، و دسترسی به منابع را نیز به خدمات خود اضافه کند.

این توکن در ابتدا در بین مشتریان بیت­تورنت، به عنوان روش پرداختی برای درخواست و استفاده از پهنای باند مورد استفاده قرار خواهد گرفت، اما به مرور زمان، کاربردهای آن به موراد بیشتری توسعه یافته که شامل خرید محتوا، تماشای پخش­های زنده، و جمع­آوری سرمایه برای پروژه­ های جدید نیز می­شود.

توکن بیت­تورنت (BTT)، یک توکن با پروتکل TRC-10 است که بر روی شبکه ترون (TRON) راه­اندازی می­شود.

تقاضای زیاد برای دانلود

بزرگترین نا­راحتی و چالش کاربران وقتی با موتور جستجوگر تورنت دنبال مطلبی می­گردند، مدت زمانی ست که طول می­کشد تا مطلب مورد نظر و مطلوبشان را پیدا کرده و محتوای مورد نظرشان را دانلود کنند. برای کاربران خوشایند نیست که برای دانلود فیلمی که می­خواهند ببینند یا برای دانلود بازی­ای که می­خواهند بازی کنند، ساعت­ها و روزهای زیادی منتظر بمانند. در حال حاضر، هیچ انگیزه و تشویقی برای افراد وجود ندارد که آن­ها را مجاب کند، زمانی که یک بار مطلب مورد نظرشان را دانلود کردند، فایل­های خود را با شبکه به اشتراک گذارند.

اضافه کردن توکن BTT به شبکه بیت­تورنت

با افزودن توکن BTT به شبکه بیت­ تورنت، افرادی که نمی­خواهند یک مدت زمان طولانی برای دانلود کامل مطلب مورد نظرشان منتظر بمانند، می­توانند با استفاده از توکن BTT، افراد بیشتری را تشویق کنند که به شبکه برای دانلود فایل مطلوبشان کمک کرده و در نتیجه سرعت دانلود را افزایش دهند.

با این حال، فقط مصرف­ کنندگانی که از این سیستم پرداختی در شبکه تورنت استفاده می­کنند، سود نمی­برند، بلکه استفاده از توکن BTT در شبکه تورنت به صورت یک گزینه انتخابی ست، به این معنی که افرادی که تمایل ندارند با توکن BTT پرداخت انجام دهند یا توکن BTT دریافت کنند، می­توانند مانند قبل، از شبکه تورنت استفاده کنند. امکان اینکه یک کاربر بتواند توکن­ های با ارزشی که به صورت انحصاری متعلق به پلتفرم تورنت هستند را دریافت کند، بدین معناست که یک پاداش پولی محسوس برای اینکه کاربران شبکه تمایل داشته باشند به عنوان میزبان فایل­ها را ارسال کنند، وجود دارد. اضافه کردن این توکن به پلتفرم ­تورنت با ایجاد یک قابلیت بالقوه برای کسب درآمد، می­تواند کاربران را حتی زمانی که فایل­ هایی که می­خواهند را دریافت کردند، به دلیل فرصتی که برای ایجاد درآمد برای به اشتراک­ گذاشتن منابع ایجاد می­کند، مانع از خاموش کردن سیستم خود و خارج کردن سیستم خود از به اشتراک ­گذاشتن کند.

ایجاد و اضافه کردن توکن به پلتفرم ­تورنت، چگونه می­تواند به کل کاربران بیت­تورنت کمک کند؟

تأثیر افزایش دسترسی به فایل­ها با ارائه و اضافه کردن توکن BTT به پلتفرم بیت ­تورنت برای منابع و فایل­های ناقص، برجسته تر است- تمایل بالقوه برای پرداخت مصرف­کنندگان لزوماً بدان معنی ست که قدرت بالقوه درآمدزایی برای کمک کردن و میزبانی برای فایل­های ناقص بیشتر است، که این امر موجب می­شود افراد تشویق شوند تا این فایل­ها را در شبکه میزبانی کنند. بنابراین، حتی یک کاربر عادی که هیچ پرداختی نیز انجام نمی­دهد، می­تواند از دسترسی بیشتر به فایل­ها از طریق شبکه بیت­تورنت پس از اضافه کردن توکن بهره برد، زیرا به دلیل ایجاد انگیزه از طریق سیستم پاداش­دهی، افراد و کاربران بیشتری تمایل به در اختیار گذاشتن و به اشتراک گذاشتن منابع و فایل­های خود خواهند داشت، مانند سایت­های تولید محتوایی از جمله اسپاتیفای (Spotify)، که با مدلی مشابه همین مدل کار می­کنند.

بطور خلاصه، تولید­کنندگان محتوا می­توانند برای کاری که انجام می­دهند، پاداش دریافت کنند و همچنین مصرف کنندگان می­توانند بدون پرداخت پولی از افزایش دسترسی به محتوا بهره برند و مصرف­ کنندگانی که پول پرداخت می­کنند می­توانند از دسترسی بیشتر و بهتر و سریعتر به محتوای مطلوبشان بهره برند، بدین ترتیب این یک مکانیسم برد-برد برای تمام شرکت­ کنندگان و کاربران شبکه خواهد بود.

 

اثرات استنتاجی بر روی قابلیت دسترسی

در شبکه بیت­ تورنت، هر فردی که یک فایل کامل در اختیار داشته باشد، می­تواند به عنوان میزبان برای آن فایل در شبکه بیت ­تورنت باشد، اگر افراد بیشتری منابع کاملی از فایل­های مختلف در اختیار داشته باشند، افراد بیشتری به عنوان میزبان می­توانند در شبکه بیت­تورنت فعالیت کنند و بنابراین، سطح دسترسی به شبکه از این طریق افزایش می­ یابد. در اصل، افرادی که برای افزایش سرعت دانلود خود پولی پرداخت می­کنند، از طریق این مکانیسم پاداش­دهی، چون انگیزه برای شرکت­کنندگان شبکه بالا رفته، میزبان­های بیشتری وجود خواهند داشت و در نتیجه، سرعت دسترسی به فایل­ها و همچنین سرعت دانلود آنها برای دیگر افرادی که به دنبال دانلود آن فایل هستند نیز افزایش می­یابد.

 

فروش توکن بیت تورنت و مشخصات مالی مربوط به آن

ویژگی­های کلیدی (در تاریخ 15 ژانویه 2019)

نوع توکن

TRC-10

درصد اختصاص فروش به میزبان­ها

9% کل توکن­ ها

درصد اختصاص به فروش خصوصی

2% کل توکن­ ها

قیمت توکن در فروش خصوصی

 0.00017741046 دلار

تاریخ شروع فروش خصوصی

(انجام شده است)

1 نوامبر 2018

میزان سرمایه­ای که در فروش خصوصی جذب شده­است

19,320,000 دلار معادل TRX 966,000,000   

درصد اختصاص به فروش عمومی

6% کل توکن­ ها

قیمت توکن در فروش عمومی

0.00012 دلار

تاریخ شروع فروش عمومی

28 ژانویه 2019

میزان سرمایه مورد نظر برای جذب در فروش عمومی

7,200,000 دلار

سرمایه در گردش اولیه

89,100,000,000 (9.97%)

کل سرمایه

990,000,000,000

 

مدل توزیع توکن:

فروش عمومی توکن­ ها، 6% از کل سرمایه را تشکیل می­دهد.

فروش خصوصی توکن­ ها، 2% از کل سرمایه را تشکیل می­دهد.

فروش توکن­ ها به میزبان­ ها، 9% از کل سرمایه را تشکیل می­دهد.

کل توکن­هایی از بیت­تورنت که قرار است تا 6 سال دیگر هر ماه به صورت ایردراپ به دارندگان ترون، عرضه شود، 10.1% از کل سرمایه را تشکیل می­دهد.

ایردراپ مربوط به خود پروتکل بیت­ تورنت، 10% از کل سرمایه را تشکیل می­دهد.

به تیم و مؤسسان بیت ­تورنت، 19% از کل سرمایه اختصاص یافته است.

مؤسسان ترون، 20% از کل توکن­های ایجاد شده را دریافت کردند.

به اکوسیستم بیت­ تورنت، 19.9% از کل توکن­های ایجاد شده، اختصاص یافته است.

توکن­ هایی که برای قراردادهای همکاری در نظر گرفته شده­است، 4% کل سرمایه خواهد بود.

 

نگاهی به فروش خصوصی بیت­تورنت

فروش خصوصی بیت­تورنت در تاریخ 1 نوامبر 2018 از طریق ترون و با نرخ 112 BTT=1 TRX انجام شدو سرمایه­ای به اندازه­ی 966’000’000 TRX با در نظر گرفتن قیمت 0.0001774 $ برای هر توکن، با فروش 11% کل توکن­های در نظر گرفته شده برای بیت­تورنت جذب شد.

نگاهی به فروش عمومی بیت­ تورنت
bbed.GIF

درتاریخ 28 ژانویه 2019 انجام شده و 420’000’000 TRX با در نظر گرفتن قیمت 0.0012 دلار برای هر توکن، با فروش 6% کل توکن­های در نظر گرفته شده برای بیت­تورنت جذب شد.

مدیریت توکن و استفاده از سرمایه جذب شده آن:

از تاریخ 2 ژانویه 2019، بیت­تورنت تقریباً، 18 درصد از کل سرمایه جذب شده خود را به صورت زیر تقسیم بندی کرده است:

 • 3% ایجاد همکاری با کمپانی­ های دیگر و بهبود جوامع و پلتفرم­های کاربران بیت­تورنت
 • 5% مارکتینگ یا بازاریابی و تبلیغات
 • 64% هزینه­ های مربوط به اعضای تمام وقت تیم
 • 5% توسعه و بهبود پروتکل بیت­ تورنت
 • 3% تجهیزات و نرم ­افزار
 • 2% موراد قانونی
 • 2% هزینه­ های عملیاتی

توکن­ های بیت­ تورنت در یک کیف پول سرد (Cold wallet) سازگار با پروتکل TRC-10 نگهداشته می­شوند. باز کردن توکن­ها توسط مؤسسه بیت­تورنت اداره و کنترل می­شود. این مؤسسه از کیف­ پول­های چند امضایی استفاده می­کند که مدیر عامل، سرپرست مالی، مدیر بازرگانی و حسابرس مالی به آن دسترسی داشته و برای باز کردن توکن­ ها سه نفر از این افراد حتما باید حضور داشته باشند.

برنامه باز کردن آزاد کردن توکن­ های بیت­ تورنت BTT

نمودار زیر نشان­دهنده تعداد و مدل تقسیم­بندی تمام توکن­های بیت­تورنت است که قرار است هر ماه و بر اساس اصولی مشخص و مدون آزاد شوند.

BTT Token Release Schedule.png

نکته: ایردراپ ترون به مدت 6 سال، یعنی تا سال 2025 طول می­کشد و ایردراپ­های بیت­تورنت، اکوسیستم بیت­تورنت و توکن­هایی که برای ایجاد همکاری در نظر گرفته شده­اند تا سال 2028 آزاد خواهند شد.

  

 

نگاهی به توکن BTT و کاربردهای آن

کاربرد کنونی توکن بیت­ تورنت BTTتوکن بیت­تورنت در حال حاضر در حال بررسی و آزمایش در مکانیسمی برای مشتریان بیت­تورنت است که از طریق آن بتوانند بابت خدماتی که دریافت می­کنند، هزینه آن را از طریق این توکن­ها پرداخت کنند و از طرف دیگر شرکت­کنندگانی که پهنای باند یا سایر منابع خود را از طریق پلتفرم بیت­تورنت در اختیار بقیه قرار می­دهند، از طریق این مکانیسم بتوانند با توکن بیت­تورنت، درآمد کسب کنند.

موارد استفاده از توکن BTT در آینده: این پروژه قصد دارد که از توکن BTT فراتر از تمرکز کنونی آن که بر روی اشتراک­گذاری پهنای باند است، رفته و کاربردهای آن را به خدمات اضافی مرتبط به اشتراک گذاری حافظه ذخیره­سازی، منابع محاسباتی، و دسترسی به منابع، مانند توسعه یک شبکه دسترسی به محتوا (CDN)، گسترش دهد.

 • خرید رسانه­ های قابل دانلود: کاربران می­توانند فایل­های قابل دانلود را مستقیماً از سازندگان آنها خریداری کنند.
 • هدیه دادن در پخش­های زنده: این قابلیت به کاربران اجازه می­دهد تا با استفاده از BTT که از طریق آپلود فایل­ها، خرید از صرافی­ها و یا هر طریق دیگری به دست آورده­اند، به اجراکنندگان در یک اجرای زنده هدیه دهند.
 • جذب سرمایه برای کارهای خلاقانه: ارائه قراردادهای هوشمند که به طرفداران سازندگان مختلف اجازه می­دهد تا از طریق توکن BTT در سرمایه­گذاری روی کارهای این سازندگان و افراد خلاق سرمایه­ گذاری و شرکت کنند.

 

برنامه ­ها و به روزرسانی­ های در نظر گرفته شده برای بیت­تورنت:

زمان در نظر گرفته شده

مرحله (به روز رسانی مورد نظر)

تاریخ دستیابی به آپدیت مورد نظر

زمان­بندی

3 ماه سوم سال 2018

کد فرآیند کیف­پول

3 ماه سوم سال 2018

بدون تاخیر

3 ماه سوم سال 2018

اجرای API مربوط به مشتریان

3 ماه سوم سال 2018

بدون تاخیر

3 ماه سوم سال 2018

اجرای API مربوط به کیف­پول/ موتور پرداخت API

3 ماه سوم سال 2018

بدون تاخیر

3 ماه سوم سال 2018

ایجاد برنامه  “Shell”

3 ماه سوم سال 2018

بدون تاخیر

3 ماه سوم سال 2018

ایجاد برنامه در Jenkins w/ تست واحد

3 ماه سوم سال 2018

بدون تاخیر

3 ماه سوم سال 2018

ساخت نصب کننده BT

3 ماه سوم سال 2018

بدون تاخیر

3 ماه چهارم سال 2018

ویژگی­های اولیه و موارد مربوط به جهت ­دهی در محیط مربوط به مشتریان تورنت

3 ماه چهارم سال 2018

بدون تاخیر

3 ماه چهارم سال 2018

ایجاد جفت کلید ECDSA secp256k1 هم برای آدرس لجر و هم برای آدرس کاربری

3 ماه چهارم سال 2018

بدون تاخیر

3 ماه چهارم سال 2018

به­روز رسانی­ های کانال­های پرداخت از کیف پول با امضای رمزنگاری شده

3 ماه چهارم سال 2018

بدون تاخیر

3 ماه چهارم سال 2018

رابط کاربری ابتدایی کیف ­پول، شامل اطلاعات مربوط به سرمایه موجود

3 ماه چهارم سال 2018

بدون تاخیر

 

برنامه ­ها و به­روز­رسانی­های آتی بیت­ تورنت:

سه ماه اول سال 2019:

 • کامل کردن بهبودهای مربوط به خرید و فروش در داخل و خارج زنجیره
 • کامل کردن فریم­ورک تجزیه و تحلیل
 • ایجاد توکن­های TRC-10 بیت­تورنت،BTT
 • به اشتراک­ گذاری رابط کاربری کیف پول برای تست­های اولیه

 

سه ماه دوم سال 2019:

 • کامل کردن و راه ­اندازی رابط کاربری کیف پول برای مشتریان و کاربران
 • ارائه کیف­ پول با قابلیت تبادلات داخل و خارج زنجیره برای دسترسی اولیه
 • کامل کردن ایردراپ بیت­ تورنت برای بیش از 100 میلیون کاربر فعلی بیت­ تورنت

سه ماهه سوم سال 2019:

 • انتشار BEPهای مربوط به بیت­ تورنت و توکنیزاسیون پروتکل بیت ­تورنت
 • پشتیبانی کیف­پول از TRX و هر توکن TRC-10 یا TRC-20 دیگر.
 • ادغام و مجتمع کردن برنامه ­های غیرمتمرکز dApp به صورت آزمایشی

مشارکت­های تجاری و پیشرفت و توسعه کاری:

تیم ترون نیز در حال حاضر در حال تلاش برای ایجاد محتوا از بازی­های Arcade ترون، آهنگ­های هنرمندان، و سایت­های خبری بر روی بیت ­تورنت است.

 

نگاهی به تیم بیت­ تورنت

کل افراد این تیم 19 نفر هستند، که از این تعداد 12 نفر آنها از توسعه ­دهندگان تیم به حساب می­آیند.

جاستین سان (Justin Sun)، مدیر عامل، مؤسس و مدیر عامل ترون و بیت­تورنت

آدرس لینکدین: https://www.linkedin.com/in/justinsuntron/

آدرس گیت­هاب: https://github.com/justintron

 

جاستین کنول (Justin Knoll)، مدیر ویژه محصولات، 11 سال سابقه کار در بیت­تورنت، مدیر سابق بخش مهندسی (وب) و معمار ارشد

آدرس لینکدین: https://www.linkedin.com/in/knolljustin/

آدرس گیت­هاب: https://github.com/jknoll

 

مارکوس ژائو (Marcus Zhao)، سرپرست زنجیره عمومی، کارشناس سابق استخراج داده­ها در علی­بابا Alibaba

آدرس لینکدین: https://www.linkedin.com/in/marcuszhaohong

 آدرس گیت­هاب:­ https://github.com/zhaohong

 

ربکا برونشتین (Rebecca Bronstein)، طراح ارشد محصولات

آدرس لیندکین: https://www.linkedin.com/in/rebeccabronstein/

آدرس گیت­هاب: https://github.com/bronre

کنگ­لی (Cong Li)، مدیر بخش برنامه­نویسی

آدرس لیندکین: https://www.linkedin.com/in/congli/

آدرس گیت­هاب: https://github.com/cong201808

 

پاول لگوتین (Pavel Lagutin)، مدیر ارشد محصولات

آدرس لیندکین: https://www.linkedin.com/in/pavellagutin/

آدرس گیت­هاب: https://github.com/techster

 

یو فانگ (Yue Fang)، مدیر پروژه

آدرس لیندکین: https://www.linkedin.com/in/yuefang/

 

اوتکارش خوخار (Utkarsh Khokhar)، سرپرست مهندسی

آدرس لیندکین: https://www.linkedin.com/in/utkarshkhokhar/

آدرس گیت­هاب: https://github.com/utkarshkhokhar

 

استیو سیلوتی (Steve Siloti)، مهندس ارشد نرم­افزار

آدرس لیندکین: https://www.linkedin.com/in/steven-siloti-9940a63b/

آدرس گیت­هاب: https://github.com/ssiloti

 

ژیمین هه، مدیریت مهندسین

آدرس لیندکین: https://www.linkedin.com/in/zhiminhe/

آدرس گیت­هاب: https://github.com/hzmbeyond80

 

پادام تاکور (Padam Thakur)، مهندس نرم­افزار

آدرس لیندکین: https://www.linkedin.com/in/padamthakur/

آدرس گیت­هاب: https://github.com/PadamBT

 

الین وو (Elaine Wu)، مهندس نرم­افزار

آدرس لیندکین: https://www.linkedin.com/in/elainew96/

آدرس گیت­هاب: https://github.com/elainewu96

 

جیاکسون لیو (Jiaxun Liu)، مهندس نرم­افزار

آدرس لیندکین: https://www.linkedin.com/in/jiaxun-liu-b00508176/

آدرس گیت­هاب: https://github.com/463371000

 

سایینگ پنگ (Siying Peng)، مهندس نرم­افزار

آدرس لیندکین: https://www.linkedin.com/in/siying-peng-20b633165/

آدرس گیت­هاب: https://github.com/SiyingPeng

شنگون یوو (Shengwen Yu)، مهندس نرم­افزار

آدرس لیندکین: https://www.linkedin.com/in/shengwen-yu18/

آدرس گیت­هاب: https://github.com/zyyw

 

روبرت مک­دونالد (Robert McDonald)، مهندس ارشد نرم­افزار

آدرس لیندکین: https://www.linkedin.com/in/robert-mcdonald-330595/

آدرس گیت­هاب: https://github.com/rmcdonald

 

ژینت لیو (Jeanette Liu)، سرپرست تیم مهندسی

آدرس گیت­هاب: https://github.com/jeanetteliu

 

فرانسیسکو دلاکروز (Francisco De La Cruz)، سرپرست تیم مهندسی

آدرس لیندکین: https://www.linkedin.com/in/fcodelacruz/

آدرس گیت­هاب: https://github.com/xercesblue

 

کریس فجرلند (Chris Fagerlund)، مهندس نرم­افزار

آدرس لینکدین: https://www.linkedin.com/in/christopher-fagerlund-b4a8098b/

آدرس گیت­هاب: https://github.com/itastelikelove

   

بررسی فنی

نگاهی به گیت­هاب

بیت­تورنت یک پروژه معروف و شناخته شده است که بالغ بر 351 گیت­هاب دارد، که 120 تای آن به صورت عمومی هستند و مابقی خصوصی. برای پروژه بیت­تورنت به خودی خود، تمام منابع گیت­هاب آن اکنون به صورت خصوصی کار می­کنند. در زیر لیستی از منابع پروژه بیت­تورنت آورده شده است:

برترین منابع گیت­هاب پروژه بیت­تورنت:

Ds_Wallet

پروژه کیف پول توکن بیت­ تورنت

8 نفر                   316 اصلاح و تغییر

atlas-ledger

پروژه لجر توکن بیت­تورنت

6 نفر      272 اصلاح و تغییر

ut_core

موتور تورنتی که پشتیبان میکروتورنت/ بیت­ تورنت است.

29 نفر          3336 اصلاح و تغییر

محصولات و روش­ ها

تعداد کل کاربران فعال در محصولات بیت­ تورنت در حال حاضر در حدود 25 میلیون در روز است. تعداد کل کاربران فعال در حدود 100 میلیون در ماه است. در تجزیه و تحلیل سهم بازاری که توسط تیم بیت­ تورنت صورت گرفته، مشتریان بیت­ تورنت حدود 50% از کل مشتریان فعال تورنت را دربرمی­گیرند.

اطلاعات مربوط به رسانه ­های مختلف بیت­تورنت

بررسی رسانه­ های اجتماعی و استراتژی­های مربوط به آن

اولویت اول برای تیم بیت ­تورنت این است که تکنولوژی بلاک­چین را در دسترس­تر و فهم آن را آسانتر کنند. پس از ادغام بلاک­چین با اکوسیستم تورنت که از قبل نیز غیرمتمرکز بود، تیم بیت­تورنت توانست استراتژی­های بعدی خود که جوامع مختلفی از جمله بازی­ها، سرگرمی­ ها و دیگر ابزارهای رسانه ­ای و محتوایی را هدف قرار می­داد، پیاده ­سازی کند.

 

دنبال­ کننده­ها و طرفداران بیت­تورنت و میکروتورنت

در بررسی حساب­های فیس­بوک مشخص شده که 76% از طرفداران و دنبال­ کننده­های فیس­بوک بیت­ تورنت مرد، و همچنین 70% نیز دارای تحصیلات عالی هستند. پایگاه داده­ های آن در بسیاری از کشورها به شرح زیر پراکنده شده است:

برزیل 14%، هند10%، ایالات متحده 6%، فیلیپین 4%، ایتالیا 4%، پاکستان 4%، مصر 3%، رومانی 3%، و انگلستان 3%.

دنبال­کننده­های اکانت توئیتر بیت­ تورنت شامل 70% مرد و 30% زن می­شوند.

 

شبکه­ ها و کانال­های اجتماعی

تلگرام (انگلیسی)| 62k عضو

توئیتر (انگلیسی)| 53k عضو

فیس­بوک (بیت­تورنت)| 206k لایک

فیس­بوک(میکروتورنت)| 1.1M لایک

  

بررسی رقیب­های بیت­تورنت

مقایسه­ های کلیدی

نام

توضیح

توکن

پلتفرم

شبکه اصلی

آپ­فایرینگ

(Upfiring)

یک برنامه دسکتاپ به اشتراک­گذاری فایل همتا به همتا که فایل­ها را رمزگذاری کرده و در یک شبکه غیرمتمرکز بین افراد توزیع می­کند. کاربران از طریق میزبان شدن فایل­ها درآمد کسب می­کنند. مکانیسم جابجایی توکن­ها و فایل­ها در شبکه توسط قراردادهای هوشمند مدیریت می شود که این امر امکان برقراری تبادلات بدون نیاز به شناخت و اعتماد به طرف مقابل را فراهم می­کند.  

UFR

ETH

در مرحله تست

فلیکسو

(Flixxo)

پلتفرم همتا به همتای توزیع ویدیو که کمک می­کند تا تولید­کنندگان ویدیو با استفاده از توکن­ها شناخته شوند. کاربران می­توانند هم درآمد کسب کرده، پول بین حساب­ها جابجا کنند و یا پول خود را توسط این پلتفرم نقد کنند.

FLIXX         

ETH

فعال

جوی­استریم

(JoyStream)

یک برنامه همتا به همتا که از بیت­کوین­کش به عنوان یک پاداش و انگیزه برای کاربران بیت­تورنت استفاده می­کند که هرکدام از افراد شبکه یکدیگر را برای تولید محتوا تشویق کنند.

BCH

Bitcoin Cash

در مرحله تست

LBRY

LBRY یک بازار دیجیتال رایگان و بدون محدودیت است که توسط کاربران اداره می­شود، و در آن سازندگان کارهای خود را بر روی میزبان­های شبکه LBRY آپلود کرده و یک قیمت بر اساس هر دانلود، برای آن تعیین می­کنند. (می­تواند رایگان هم باشد)

LBC

LBRY

فعال

از آنجایی که بیت ­تورنت بزرگترین اکوسیستم غیرمتمرکز در جهان از سال 2001 بوده ­است، مزایای عمده­ای نسبت به سایر رقبای خود که اکوسیستم­های تولید محتوایی با استفاده از تکنولوژی بلاک­چین هستند، دارد. باتوجه به اینکه کنترل     40-50 درصد از استفاده جهانی از پروتکل بیت­تورنت، توسط کاربران بیت­تورنت و میکرو­تورنت انجام می­شود، شبکه تورنت به یک شبکه مبتنی بر کاربر بسیار بزرگ تبدیل شده­است ( با 25 میلیون کاربر فعال در روز و 100 میلیون کاربر فعال در ماه)، که تقریباً در یک چهارم از توزیع تولید محتوای آنلاین شرکت می­کنند. بیت­تورنت مسئول 22% از جریان دانلودهای جهانی و 3% از جریان آپلودهای جهانی (از 2 اکتبر 2018) می­باشد.

جهت ارسال پیام در واتس اپ یکی از اپراتورها را انتخاب کنید

پشتیبانی واتس اپ
Close and go back to page