خرید بت BAT

خرید بت BAT

بیسیک اتنشن توکن (بت) چیست ؟

بیسیک اتنشن توکن (یا همان بت) یکی از بلندپروازانه ترین پروژه های کریپتوکارنسی موجود در دنیا می باشد. این ارز در پاسخ به مشکلات مربوط به سیستم های تبلیغاتی معیوب حال حاضر ایجاد شده که کاربران اینترنت را مجبور میکند وقت و توجهشان را برای تبلیغات های مختلف قربانی کنند تا بتوانند از اینترنت رایگان استفاده کنند.

البته این یک از خودگذشتگی است که اکثر ما حاضر به انجام آن هستیم چرا که هرچه باشد اگر این تبلیغات ها نباشند ما می بایست برای بسیاری از سرویس های اینترنتی که به طور مستقیم هزینه ای برایشان پرداخت نمی کنیم هم پول می دادیم.

اما خوب اگر افراد بیشتری از هزینه های واقعی تبلیغات دیجیتالی که به ما نشان داده می شود خبر داشتند، شاید وضعیت طور دیگری رقم می خورد.

هدف بلند مدت بیسیک اتنشن توکن ایجاد یک شبکه ی غیرمتمرکز و شفاف تبلیغاتی بر مبنای بلاکچین برای استفاده عمومی می باشد.

 

 

اقتصاد تبلیغاتی معیوب

در دنیای امروز اگر شما مشتری نباشید پس یک محصول تلقی می شوید. برای بسیاری از افراد تصور پرداخت هزینه برای سرویس هایی مثل گوگل و فیسبوک و یوتیوب و ... غیرقابل هضم می باشد. اما با این حال شاید به دلیل اینکه ما کاربران اینگونه سرویس های اینترنتی محسوب می شویم شاید در ذهنمان خود را به نحوی مشتری این سرویس ها بدانیم در حالی که این تصور فرسنگ ها از حقیقت فاصله دارد.

در حقیقت مشتری اصلی این سرویس ها تلیغ کننده های دیجیتال هستند. شرکت های مختلف به این سرویس ها پول های کلان میدهند تا یک چیز را در حقیقت بخرند و آن "توجه " شماست . هر چه این پلتفورم های اینترنتی بتوانند توجه بیشتری را به خود معطوف کنند سود بیشتری عایدشان می شود. حال مشکل چنین سیستمی میدانید کجاست ؟

مشوق های استفاده شده در سیستم های تبلیغات دیجیتال امروزی به کلی نادرست تعریف شده اند. غول های بزرگ "سیلیکون ولی" تحقیقات گسترده ای را بر روی روانشناسی شخصیت انسان انجام داده اند تا شاید بتوانند ذهن کاربران را نیز"هک" کنند تا بتوانند توجه ما را تا جایی که ممکن است برای خود نگه داشته و از آن سود ببرند.

متاسفانه شاید بهترین روش برای چنین کاری دست گذاشتن روی عواطف و احساسات منفی بشر مانند خشم و تنفر باشد. در نتیجه استفاده بیشتر و بیشتر از شبکه های اجتماعی با افزایش میزان استرس و افسردگی در اجتماع نسبت مستقیم پیدا کرده است.

علاوه بر این، هر چه شناخت این پلتفورمها از شما بیشتر می شود نرخی که برای فروش توجه شما در نظر می گیرند نیز بیشتر است. برای مثال اگر شما به موضوعات خاصی مثل برخی صفحه های کریپتوکارنسی بر روی فیسبوک علاقه داشته باشید و همیشه قیمت سکه های مختلف را در گوگل چک میکنید خیلی زود متوجه خواهید شد که هر صفحه ای که میروید تبلیغات ارزهای دیجیتال را خواهید دید. هنگام گشت و گذار در وب دیگر واقعا حفظ حتی ذره ای حریم خصوصی بسیار مشکل شده و این بسیاری از مردم را نگران کرده است.

نهایتا باید گفت که شرایط نمیتواند اینگونه ادامه پیدا کند. این مشکل بسیار بزرگی برای جامعه ی ماست که نیاز به توجه دارد و برای همین هم هست که ظهور پروژه ی بت BAT بسیاری را هیجان زده کرده است.

 

بیسیک اتنشن توکن چه کاری انجام میدهد؟

بیسیک اتنشن توکن یک نوع توکن است که بر روی بلاکچین اتریوم قرار دارد و میتواند بین تولیدکنندگان محتوا و شرکت های تبلیغاتی دیجیتال و کاربران عادی اینترنت رد و بدل شود. با استفاده ی هر چه بیشتر بت برای هر سه ی این گروه ها کارآیی بهتر و بیشتری پیدا خواهد کرد.

مرحله ی اول پروژه ی بت بر مبنای مرورگری بنام Brave  بنا نهاده شده است، این مرورگر به عنوان رغیبی برای کروم و موزیلا و سافاری در حال حاضر توسط این گروه آماده شده و آنها در تلاش مستمر هستند تا آن را بهتر و بهتر کرده و ویژگی های بیشتری به آن بیافزایند.

در همین ابتدای کار هم مرورگر "بریو" واقعه تجربه ی کاربری فوق العاده ای را نسبت به سایر مرورگرها برای شما ارائه می کند. این مرورگر همه ی تبلیغات ها و دنبال کننده های ناخواسته را بلاک می کند، سرعت پردازش و لود شدن صفحه ها در آن بالاتر رفته و برای کاربر به طور کلی حریم شخصی بیشتری قائل است.

استفاده از این مرورگر نیازمند داشتن توکن بیسیک اتنشن نمی باشد البته خوب در سطوح بالاتر اگر مایل باشید از طریق این مرورگر میتوانید به صورت مستقیم و بر اساس میزان استفاده به ارائه دهندگان محتوای اینترنتی دلخواهتان BAT پرداخت کنید.

حتی برای کسانی که نمیخواهند در حال حاضر بت بخرند و از آن استفاده کنند دانلود مرورگر بریو خالی از لطف نخواهد بود. وقتی خودتان تفاوت این مرورگر با سایرین را ببینید و لمس کنید و از شر تبلیغات های گاه و بی گاه خلاص شوید دیگر خودتان سراغی از مرورگرهای دیگر نخواهید گرفت.

با توجه به اینکه تعداد کاربران بریو رو به افزایش است، بت وارد فاز دوم پروژه شده است. تیم بت در حال حاضر مشغول کار بر روی این مرحله است که هدف آن افزایش کارایی های خود توکن بیسیک اتنشن می باشد.

 

 

بیسیک اتنشن توکن چگونه کار می کند ؟

در فاز دوم این پروژه یک مدل جدید برای تبلیغات دیجیتالی شکل خواهد گرفت. به جای اینکه پول تبلیغات به شرکت های واسطه ای مثل فیسبوک و یوتیوب داده شدود این مبالغ میتواند به طور مستقیم از تبلیغ کننده به صورت BAT به کاربران پرداخت شود. کاربران هم می توانند این BAT های به دست آورده را برای سرویس های اینترنتی مورد علاقه شان هزینه کنند.

مساله ای که در اینجا باید بیشتر توضیح داده شود این است که تبلیغ کنندگان چه سودی از استفاده از شبکه ی بت خواهند برد؟ همانطور که توضیح دادیم شرکت هایی مانند گوگل و فیسبوک برای ارائه تبلیغات به شما از اطلاعات موجود بر روی هیستوری مرورگرتان استفاده می کنند خوب حالا شرکتهای تبلیغاتی ای که بر روی بت می خواهند کار کنند از کجا بدانند چگونه تبلیغاتشان را هدفمند کنند اگر مرورگرهای شما خصوصی باشد؟

در پاسخ باید گفت که مرورگر بریو در کل فرایند وبگردی فقط یک متغییر را تغییر می دهد و آن مالکیت اطلاعات موجود بر روی مرورگر شماست. در مدل حاضر، اطلاعات شما در دستان واسطه هاست در حالی که در مدل بت شما مالک اصلی اطلاعات موجود بر روی مرورگرتان خواهید بود و باز این شما هستید که اجازه خواهید داد که ماشین اطلاعات موجود را با استفاده از الگوریتمهای خاص پردازش کرده و تبلیغات مناسبتان را برایتان نشان دهد. در این میان با استفاده از پروتکل گواه دانش صفر هویت شما کاملا مخفی باقی خواهد ماند.

 

 

تاریخچه و تیم بیسیک اتنشن توکن

تیم بیسیک اتنشن توکن از پاییز سال 2016 شروع به کار بر روی پروژه کرد . این شرکت در تابستان 2017 ارائه اولیه ی سکه هایش را اغاز کرد و حدود 35 میلیون دلار جمع کرد. جالب است بدانید که این مبلغ تنها در مدت 30 ثانیه بعد از شروع عرضه جمع شد چراکه سرمایه گذاران بزرگی که از پیش منتظر این رخداد بودند مبالغ هنگفتی از این توکن ها را خریداری کردند.

یکی از دلایلی که بت در همین مراحل آغازین کار چنین موفقیت آمیز عمل کرده و توجه بسیاری به خود جلب کرده وجود تیم بسیار قوی در پشت این پروژه است. این پروژه توسط برندن ایچ (Brenden Eich ) که خود سازنده ی جاوااسکریپت بوده و عضو موسسان موزیلا و فایرفاکس نیز می باشد، تاسیس شده است.

دیگر اعضای تیم نیز دارای پیشینه های چشمگیر مشابهی در صنعت فناوری هستند، با تجربه کار بر روی پروژه های بزرگی ، مثل تور ، یاهو، آکادمی خان، مایکروسافت، AOL، و Netscapeو .....

تا اینجای کار، تجربه و توانایی تیم BAT در اجرای طرح نقشه راه آنها کاملا واضح و آشکار است. با این حال، هنوز ابتدای راه است و چالش های بزرگی پیش روی این تیم خواهد بود.

 

 

رقبا و چالش های پیش رو

تا اینجای کار هر چه گفتیم تعریف و تمجید بود اما اجازه دهید کمی هم از واقعیات برایتان بگوییم.

ناگفته پیداست که بلندپروازی های بزرگ چالش های بزرگ هم به دنبال خواهد داشت و این پروژه هم قطعا از این قضیه مستثنی نیست. تنها شنیدن نام رقبای اصلی بت مثل گوگل، فیسبوک ، توییتر و ... کافی است تا هر کسی متوجه شود بت چه مسیر سخت و دشواری برای رسیدن به آنچه که میخواهد یعنی مقبولیت عام در پیش رو دارد.

قطعا اکثر ما با این حقیقت موافقیم که مدل تبلیغاتی که بت ارائه می کند از مدل امروزی آن بهتر است. اما خوب چطور میتوان میلیون ها کاربری را که هم اکنون از کروم یا موزیلا استفاده می کنند و ازآنها راضی هم هستند متقاعد کرد که از "بریو" استفاده کنند ؟

و حتی اگر فرض کنیم مردم به سمت استفاده از بریو هم رفتند چگونه می توان انها را به استفاده از ارز BAT تشویق کرد وقتی خیلی ها اصلا نام بیتکوین را هم به زور شنیده اند.

در حالی که اکثر سرمایه گزاران و مدیران تیم بت به آینده خوشبین هستند اما باید گفت امکان پذیری چنین تغییر بزرگی در حال حاضر کمی سوال برانگیز است.

همه ی اینها را گفتیم تا به سرمایه گذاران اخطار بدهیم که کمی محتاطانه تر عمل کنند. اگر شما به آنچه که BAT سعی در انجام آن دارد اعتقاد دارید و مایل به سرمایه گذاری در آن هستید ، این کار را برای بلند مدت برنامه ریزی کنید. باید این را بپذیرید که احتمال محقق شدن چشم انداز BAT برای آینده بهتر بسیار ضعیف است. مهمتر از همه، با استفاده از مرورگر Brave و پرداخت  کردن برای استفاده از محتوای ناشران مورد علاقه خود با استفاده از توکن های BAT  شما نیز به نوبه ی خود می توانید نقش مهمی را در ساخت مدل BAT ایفا کنید.

تغییر یک شبه اتفاق نمی افتد، اگر تغییری هم بخواهد ایجاد شود به لطف خط شکنانی مثل من و شما خواهد بود.

 

 

کلام آخر

اکثر افراد تغییر را دوست ندارند و تا زمانی هم که سرویسهایی مثل فیسبوک و گوگل به صورت رایگان خدمات ارائه میدهند بعید به نظر میرسد این سرویس ها محبوبیتشان به این زودی ها کم بشود.

البته بالاخره این اتفاق خواهد افتاد، تغییرات همیشه از قدم های کوچک شروع می شود و با بالا رفتن درک افراد از قیمتی که هر کدام از ما برای استفاده از این سرویس های به ظاهر رایگان داریم میپردازیم بالاخره این اتفاق اجتناب ناپذیر است.

نباید از این حقیقت هم غافل شد که همین الان هم هر کدام از ما در هر ماه چیزی معادل 23 دلار برای دانلود محتوای تبلیغات های اینترنتی هزینه میکنیم.و تازه این تبلیغات ها سرعت اینترنت را هم کند می کنند. علاوه بر این، تبلیغات می تواند عمر باتری گوشی یا لپ تاپ شما را تا 21٪ کاهش دهد. واقعیت این است که ما با وقت و پول خود برای مرور وب به صورت رایگان هزینه پرداخت می کنیم.

به این ترتیب، اگرچه احتمال موفقیت BAT در حال حاضر کم به نظر می رسد اما این یکی از معدود پروژه هایی است که می تواند تغییر قابل توجه و مثبتی در جهان ایجاد کند. حال سوال این است که چقدر می خواهید روی چنین آرمانی ریسک کنید؟

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
محتوای بیشتر در این بخش: « خرید کوانتوم QTUM خرید تزوس Tezos »
image01