شنبه, 05 مرداد 1398 09:41

خرید بیت کوین کش Bitcoin Cash

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نام ارز بیت کوین کش
نام انگلیسی Bitcoin Cash
نماد BCH
تاریخ راه اندازی Jul 2017
آیکن
آدرس سایت https://www.bitcoincash.org
 قابلیت استخراج
نوع ارز Coin
تعداد کل 21,000,000,000
الگوریتم   SHA-256
کیف پول ها  
صرافی ها  

 

 مدیر ارز آقای راجر ور، مدیر سایت bitcoin.com است

 از بیت کوین فورک و منشعب شده است

 


 

بیت‌کوین کش یا به اختصار BCH چیست؟

 

در اوایل ماه اوت سال ۲۰۱۷، نخستین هارد فورک زنجیره ‌بلوکی بیت‌کوین اتفاق داد.

ارز دیجیتال جدید ایجاد شده از این فورک بیت‌ کوین، بیت کوین کش (BCH) نامیده می ‌شود. وجود آن از زمان ایجاد آن به شدت مورد بحث قرار گرفته ‌است و افراد مشتاق هر دو طرف بحث را وادار به بحث و جدل درباره آن کرده ‌اند. برای کسی که به ارزهای دیجیتال و سرمایه ‌گذاری در آن ‌ها تازه‌وارد است٬ دانستن این‌که نظرات چه کسی ارزشمند تر از دیگران است هنوز هم هیچ کار آسانی نیست.

این روزها دشمنی زیادی بین جوامع بیت کوین و بیت‌ کوین کش وجود دارد. همه چیز در نظر گرفته می ‌شود، به نظر نمی‌ رسد که به زودی تغییر در احساسات وجود داشته باشد. با این حال این مقاله قصد ندارد به شما بگوید چه کسی درست می ‌گوید و چه کسی اشتباه می ‌کند. در عوض، هدف فراهم کردن اطلاعات و نیز ارائه برخی از استدلال ‌های متقاعد کننده برای هر دو هم برای بیت کوین کش و هم علیه بیت کوین کش است.

زمانی که خواندن را تمام کردید، امیدوارم بتوانید فراتر از سیاست نگاه کنید تا نظرات خودتان در مورد این ارز دیجیتال بحث ‌برانگیز را بیان کنید. چه آن را دوست داشته باشید، چه از آن متنفر باشید، و چه بی‌ طرف باشید٬ مهم نیست. هدف این است که درک کنیم که چرا خلق شده ‌است، چرا حمایت و پشتیبانی می‌ شود، چرا این همه بدگو دارد و در نهایت، این که آیا باید در پورتفولیوی سرمایه گذاری شخصی شما گنجانده شوند یا نه.

bitcoin-cash-logo-png-19.png

تاریخچه بیت کوین کش

مکان واضح برای شروع به منظور درک بیت کوین کش ، همراه با بیت کوین است. به هر حال، این دو ارز دیجیتال تا زمانی که این هارد فورک در اوت ۲۰۱۷ ایجاد شود از یک زنجیره بلوکی مشترک استفاده می‌کردند.

اگر هنوز از درک خود نسبت به بیت کوین مطمئن نیستید، باید ابتدا مقاله ای درباره بیت کوین است بخوانید؟ همه چیز هایی که شما باید در مورد بیت کوین بدانید توضیح داده شده است و سپس به اینجا برگردید.

بحث مقیاس‌گذاری بزرگ

داستان بیت کوین کش با شروع بحث مقیاس‌گذاری آغاز می ‌شود. یعنی بحث بر سر این است که چگونه می توان به طور موثر توانایی بیت کوین را برای انجام تراکنش هایی با قیمت ارزان و سریع تر افزایش داد.

در مرکز بحث مقیاس گذاری، اندازه بلاک زنجیره بلوکی است. هر بلاک روی زنجیره بلوکی بیت کوین با اندازه ۱ مگابایت محدود شده ‌است - حدی که تا حدی توسط ساتوشی ناکاموتو در سال ۲۰۱۰ مشخص می ‌شود. که اجازه می ‌دهد یک تراکنش در زمان کم‌تر از ۴ تراکنش در هر ثانیه به طور متوسط انجام شود.

محدوده اندازه بلاک مزایای قابل‌توجهی دارد:

  • جلوگیری از حملات DOS (انکار سرویس) : تراکنش های بیت‌کوین به طرز مسخره‌ای ارزان هستند. در نتیجه، برای هر کسی امکان پذیر شد که شبکه بیت‌کوین را با هزاران تراکنش های اسپم که شبکه قادر به پی‌گیری آن نبود، از بین ببرد، به طوری که تراکنش های قانونی نیز نمی‌ تواند پردازش شود.
  • اطمینان از سرعت انتشار بلاک کافی از طریق شبکه توزیع شده : هنگامی که یک بلاک جدید استخراج می ‌شود، باید به سرعت توسط سایر استخراج‌گران بارگیری شود تا آن ‌ها بتوانند قطعه بعدی را در بالای آن شروع کنند. هرچه بلاک ‌ها بزرگ ‌تر باشد، ظرفیت اینترنت بیشتری برای شبکه استخراج ‌گران مورد نیاز است تا در همگام‌ سازی بمانند.
  • محدود کردن اندازه کل زنجیره بلوکی : کل زنجیره بلوکی باید توسط هر گره کامل در شبکه ذخیره شوند. هرچه بلاک ‌ها کوچک ‌تر باشد، برای مردم آسان ‌تر است که کل زنجیره بلوکی را به سفارش من ذخیره کنند.

 از طرف دیگر، بلاک‌های 1 مگابایتی نیز دارای یک عیب بسیار مهم است. زمانی که تراکنش های بیشتری نسبت به ظرفیت پردازش شبکه رخ می‌ دهند، هزینه ‌ها بالا می ‌رود و تراکنش های تایید نشده افزایش می ‌یابد.

در حرکت گاوی سال ۲۰۱۷، سناریوی منفی بالا به واقعیت تبدیل شد. در نتیجه، بیت‌کوین میانگین هزینه معامله و زمان‌های تایید طولانی ‌تر نسبت به انتقال سیم بانکی معمولی شما را داشت، اساسا آن را به عنوان یک ارز دیجیتال برای بسیاری از کاربران و تجار بی ‌فایده کرد.

دو نوع از راه‌حل‌ها

هیچ شکی وجود ندارد که توان عملیاتی ناکافی تراکنش یک مشکل است که باید به منظور حفظ وضعیت خود به عنوان سطح بالا حل شود. با این حال، بهترین راه برای حل این مشکل کم‌ تر مشهود است.

دو روش وجود دارد که بیت ‌کوین می ‌تواند از آن استفاده کنند:

  • آن- چین :‌ افزایش اندازه بلوک برای افزایش توان عملیاتی تراکنش.
  • آف – چین : از راهکارهای لایه دوم برای پردازش تراکنش ها و کاهش فشار بر روی زنجیره‌بلوکی استفاده کنید.

هر نوع راه‌حلی مزایا و معایبی دارد. اینکه شما در مورد بیت‌کوین چه احساسی دارید و بیت ‌کوین‌ کش باید در نهایت به تجزیه و تحلیل شما از مزایا و معایب آن‌ها بستگی داشته باشد.

هارد فورک

همانطور که به طور فزاینده‌ ای آشکار شد که بلوک‌ های ۱ مگابایت برای مدت زیادی از حجم معامله بیت‌کوین پشتیبانی نمی ‌کنند، حامیان مقیاس بندی زنجیره‌ای تصمیم گرفتند یک پروتکل را توسعه دهند که اندازه بلوک را تا ۸ مگابایت افزایش دهد.

پس از تصویب رای مبنی بر فعال شدن سگ ‌ویت٬ این دسته از حامیان مقیاس بندی در زنجیره تامین تصمیم گرفتند تا با اولین هارد فورک بیت‌کوین٬ از آن عبور کنند.

بیت ‌کوین ‌کش در اول آگوست ۲۰۱۷ بعد از 478558 امین بلاک ایجاد شد.

توجه: سگ ‌ویت یک تغییر در پروتکل بیت‌کوین است که منجر به معاملات ۴۱ % کوچک‌تر از تراکنش های پیش از سگ‌ویت می‌ شود، که به طور موثر اجازه می ‌دهد تا تراکنش های بیشتری به ازای هر بایت داده روی زنجیره ‌بلوکی پردازش شوند).

با بلاک ‌های 8 برابر بزرگتر، بیت‌کوین‌کش ۸ برابر توان عملیاتی بیشتری در تراکنش ها دارد. در نتیجه، هزینه و زمان تراکنش برای بیت ‌کوین ‌کش شبیه به سال ‌های اولیه بیت‌کوین است.

به طور مهمی، بیت ‌کوین‌ کش نیز همان الگوریتم اثبات کار بیت‌کوین را حفظ کرد. این بدان معنی است که استخراج‌گران توانایی جابه‌جا شدن بین زنجیره‌‌‌ بلوکی برای استخراج را دارند. پس از هارد فورک، بسیاری از استخراج‌ گران انتخاب می ‌کنند که زنجیره‌ای را در زمان داده ‌شده استخراج کنند که سود بیشتری داشته باشد که منجر به نرخ‌ های هش ناسازگار برای هر دو ارز دیجیتال می ‌شود.

چند ماه بعد، در نوامبر ۲۰۱۷، بیت‌کوین کش شروع به استفاده از یک الگوریتم تنظیم سختی جدید (daa) برای مدیریت بهتر استخراج سختی و وضعیت بی‌ ثبات قدرت هش تثبیت ‌شده کرد.

بحث‌هایی علیه بیت‌کوین کش

 

اگر عمیقا وارد سیاست شویم، نوشتن یک کتاب کوتاه درست درباره تاریخچه بیت‌کوین کش امکان ‌پذیر خواهد بود. قبل از لمس کردن هر یک از آن‌ها، بهتر است بدانید که افراد هر دو طرف بحث از کجا می ‌آیند. بیایید با کسانی که مخالف بیت‌کوین کش هستند شروع کنیم.

انتقاد اصلی که احتمالا در مورد بیت‌کوین کش می ‌شنوید این است که بیشتر از بیت ‌کوین متمرکز است. چند دلیل برای این ادعا وجود دارد. اول این است که اندازه بلوک ۸ مگابایت آستانه سخت‌ افزاری مورد نیاز برای استخراج بیت‌کوین کش را افزایش می ‌دهد، که تنها تعداد کمی از استخراج ‌گران هستند که بیشینه قدرت هش را دارند.

خوشبختانه وب‌سایت ‌هایی مانند coin.danc وجود دارند که آمارهای مفیدی در مورد بیت‌ کوین و بیت ‌کوین ‌کش فراهم می ‌کنند و ما را قادر می ‌سازند که به راحتی غیرمتمرکز بودن این دو ارز دیجیتال را با هم مقایسه کنیم.

از این مقایسه، دو نقطه مورد توجه وجود دارد.

اول اینکه، استخراج بیت‌کوین در واقع سنگین‌تر از بیت‌کوین‌کش است. ۳ استخر برتر استخراج برای کنترل بیت‌کوین بیش از ۵۰ % کل قدرت هش بیت‌کوین را در بر می ‌گیرد، در حالی که ۳ استخر استخراج برای کنترل بیت کوین کش فقط بیش از ۴۵ درصد از کل قدرت هش بیت ‌کوین ‌کش را کنترل می ‌کند.

دوم این است که تعداد بسیار بیشتری از استخر ها در مقیاس کوچک برای بیت‌کوین نسبت به بیت‌کوین‌کش وجود دارد. این مساله ممکن است به این دلیل باشد که استخراج بیت ‌کوین ‌کش برای استخراج ‌گران کوچک٬ سود آور یا ارزشمند نیست.

از سوی دیگر، می توان گفت که اطلاعات بسیار کمتری در مورد "استخرهای دیگر استخراج" برای بیت ‌کوین کش وجود دارد و تعداد شرکت‌ کنندگان در مقیاس کوچک بسیار شبیه این نمودار دایره ‌ای هستند.

بخش دیگری از "بیت ‌کوین ‌کش" بیشتر استدلال متمرکز بر یک چشم ‌انداز بلند مدت است. همانطور که قبلا اشاره شد، یک عیب مقیاس ‌بندی در زنجیره تامین این است که اندازه کلی زنجیره ‌بلوکی سریع‌تر با بلوک ‌های بزرگ ‌تر رشد خواهد کرد و نیازمند ظرفیت ذخیره‌ سازی سخت ‌افزار بیشتر برای استخراج ‌گران در آینده نسبتا دور است.

در حال حاضر، کل اندازه زنجیره ‌بلوکی دارای تاثیر صفر است. زنجیره ‌بلوکی بیت‌ کوین در حدود ۱۷۰ گیگابایت است، در حالی که بیت ‌کوین‌ کش تقریبا ۱۶۰ گیگابایت است. لپ‌تاپ‌ها در این روزها بین ۰.۵ تا ۲ ترابایت ظرفیت ذخیره ‌سازی دارند. اما با قانون مور که قرار است در دهه ۲۰۲۰ به محدودیت ‌های فیزیکی اش برسد، انتظار پیشرفت تکنولوژیکی برای افزایش رشد این زنجیره ‌بلوکی برای همیشه واقع ‌بینانه نیست.

این یک نگرانی واقعی برای برخی از مردم است که زنجیره ‌بلوکی با بلاک ‌های بزرگ ‌تر ممکن است رشد کنند و برای هر کسی غیر عملی شود که زنجیره ‌بلوکی را به طور کامل ذخیره کند و استخراج کند که منجر به تمرکز می ‌شود. واضح است که ما هنوز خیلی دور از آن هستیم، اما به هر حال این چیزی است که باید در نظر بگیریم.

بحث‌ هایی در حمایت از بیت‌ کوین کش

یک استدلال مهم به نفع بیت ‌کوین ‌کش وجود دارد که برای درک آن حیاتی است. این استدلال آن است که بیت ‌کوین به عنوان یک واحد پول در درجه اول صرفا یک ذخیره ارزش محسوب می ‌شود.

با افزایش دستمزدهای بالا و سرعت پردازش کند بیت‌کوین در طول سال ۲۰۱۷، بازرگانان دلیل کمی برای انجام معامله با پول دارند. و در واقع، بسیاری از معامله ‌گران که استفاده از بیت‌کوین را پذیرفته بودند، در سال ۲۰۱۷ این کار را متوقف کردند.

آن‌هایی که از نگه داشتن بلاک ‌ها حمایت می‌ کردند، تبدیل به یک ذخیره غیر متمرکز ارزش بر روی آن به عنوان واسطه مفید برای صرافی بودند.

طرفداران برجسته بیت ‌کوین ‌کش - به خصوص راجر ور، گوین اندرسن، کریگ رایت، و جیهان وو - بر این باورند که بیت‌ کوین باید بیشتر از طلای دیجیتال باشد. آن ‌ها پیش ‌بینی می ‌کنند که استفاده از بیت ‌کوین ‌کش به عنوان یک ارز دیجیتال به آن ‌ها کمک خواهد کرد تا در بین تجار و مصرف کنندگان به میزان بسیار بیشتری دست یابند، در نهایت تمرکز زدایی بزرگ ‌تر را در این فرآیند ترویج می ‌کند.

چشم انداز ساتوشی

یک قطعه دیگر از بحث درباره اندازه بلاک این فکر است که چگونه ساتوشی ناکاموتو برای اندازه‌گیری سطح بالاتری از مقبولیت در نظر گرفته می ‌شود. حامیان مالی بیت‌کوین ادعا می ‌کنند که ساتوشی همیشه در نظر دارد٬ اندازه بلوک را افزایش دهد و آن‌ ها ارتباطات گذشته را از خالق بیت‌کوین که این ادعا را پشتیبانی می ‌کند، دارند.

هنگامی که در مورد اندازه بلاک با دارندگان بیت کوین اولیه صحبت می‌ کنیم که نسبت به این حد ابراز نگرانی کرده‌ اند، به نقل از ساتوشی گفته می ‌شود:

اگر به آن نزدیک ‌تر شویم، می‌توانیم بعدا یک تغییر ایجاد کنیم.

می ‌تواند به شکل زیر باشد:

اگر تعداد بلاک > 115000

بیشینه اندازه بلاک = حد بالاتر

این کار می ‌تواند در نسخه‌های قبلی شروع شود، بنابراین تا زمانی که به آن شماره بلاک برسد و اجرا شود، نسخه‌های قدیمی‌تر که آن را ندارند قبلا منسوخ شده ‌اند.

هنگامی که ما در نزدیکی شماره بلاک قرار داریم، من می ‌توانم به نسخه ‌های قدیمی هشدار دهم تا مطمئن شوند که آن‌ها باید آن ‌ها را ارتقا دهند.

یازی به تفسیر چشم ‌انداز ساتوشی برای مقیاس بندی از این پیام‌ها وجود ندارد. او کاملا به وضوح انتظار نداشت که حد بلاک ۱ مگابایت یک ویژگی ثابت باشد، و نه پیش‌بینی کرد که اندازه بلاک آن یک بحث سیاسی است.

چه شما این فرد را دوست دارید٬ چه ندارید، وقتی به آنچه که ساتوشی گفته بود٬ توجه کرد، همانطور که در توتیت زیر انجام داد.

در نهایت، ساتوشی ناکاموتو  مصون از خطا نیست. کاملا امکان دارد که دیدگاه او برای مقیاس بندی، نقشه راه ایده ‌آلی باشد.

همانطور که گفته شد، بحث بر سر آن دسته از حامیان بیت‌ کوین که ادعا می ‌کنند که بیت ‌کوین کش "بیت کوین واقعی" است، دشوار است. بحث بهتر این است که آیا دیدگاه ساتوشی در واقع بهترین مسیر برای پیروی است.

جایگزین برای بلاک های بزرگ ‌تر

 

همانطور که قبلا اشاره شد، دو دسته از راه‌حل ‌های مقیاس ‌بندی وجود دارد: آن-چین و آف-چین. بیت‌ کوین کش دارای مقیاس بندی زنجیره‌ ای است در حالی که بیت کوین از طریق یک راه‌حل زنجیره ‌ای به نام شبکه لایتنینگ مقیاس بندی می‌ شود. برای توضیح سریع شبکه لایتنینگ٬ در (اغلب) اصطلاحات غیر حرفه‌ای، مطالعه کنید که شبکه لایتنینگ چگونه می‌ تواند مسایل مقیاس بندی بیت کوین را حل کند.

به طور کلی،  حامیان بیت کوین کش معتقدند که شبکه لایتنینگ راه‌ حل خوبی است. با مقیاس بندی آف-چین، آن‌ ها می ‌ترسند که بیت کوین مقدار قابل‌توجهی از عدم تمرکز و مقاومت در برابر سانسور را از دست بدهد. برای درک مبادلات که شبکه لایتنینگ باعث آن می ‌شود و چرا آن‌ ها تولید کننده بالقوه هستند، می‌ توانید به چندین دلیل احتمالی، شبکه لایتنینگ بیت کوین را بخوانید.

با این حال شبکه لایتنینگ موثر٬ ممکن است در آینده به وجود آید، هر فرد علاقمند می ‌تواند آن را از دیدگاه فنی درک کند. سیاست و عوامل اجتماعی کنار گذاشته شده، تطبیق پذیری پول قابل ‌برنامه‌ ریزی یکی از دلایلی است که بسیاری از مردم جذب لانه خرگوش زنجیره بلوکی می ‌شوند.

قبل از حرکت، یک نکته دیگر که ارزش ذکر کردن را دارد، پتانسیل برای راه‌حل‌ های مقیاس دهی بهتر زنجیره است تا شبکه لایتنینگ. یکی از این نمونه ‌ها، بولت است٬ نسخه‌ای از شبکه لایتنینگ است که اساسا مشابه است، اما با ویژگی اضافه‌ شده که تراکنش ها می‌توانند کاملا ناشناس باشند. ناشناسی به ویژه برای مقیاس بندی زنجیره ‌ای قابل ‌توجه است، چرا که کیفیت مقاومت در برابر سانسور معاملات زنجیره ‌ای را بهتر می تواند حفظ کند.

بیت کوین در مقابل بیت کوین کش: شباهت ها و تفاوت ها

در زیر برخی از شباهت‌ ها و تفاوت‌ های کلیدی بین بیت کوین و بیت کوین کش با کمی اطلاعات اضافی زیر آن خلاصه شده‌ است.

توجه داشته باشید که با فعال‌ سازی سگ ویت، اندازه بلاک بیت کوین دیگر محدود به ۱ مگابایت نیست. برای این موضوع، حد بلاک براساس تعداد بایت ‌های موجود نیست، بلکه یک پارامتر متفاوت است که به عنوان وزن بلاک شناخته می ‌شود. شما می‌توانید یک توضیح عمیق از آن را در اندازه بلاک درک کنید، اما محور اصلی آن این است که بلاک ها با تراکنش های سگ ویت می ‌توانند به لحاظ نظری تا ۲ مگابایت در حال حاضر باشند.

ما همچنین متوجه خواهید شد که زنجیره بلوکی بیت کوین بزرگتر از بیت کوین کش است، در حالی که بلاک های بیشتری (و بنابراین یک عرضه در گردش بزرگ ‌تر) برای بیت کوین کش وجود دارد. این مساله تا حدی ناشی از مشکل استخراج سختی برای برای بیت کوین نقد است٬ هنگامی که برای اولین بار با استفاده از الگوریتم تنظیم سختی ضروری  (EDA)به زندگی ادامه داد. سختی در زمانی ثابت شد که بیت کوین کش در ۱۳ نوامبر ۲۰۱۷ از یک مشکل الگوریتم تنظیم سختی جدید برای حل مشکل استفاده کرد.

دلیل دیگر برای اختلاف بین تعداد بلاک و اندازه کلی زنجیره بلوکی این است که بیت کوین هنوز حجم معاملات بیشتری نسبت به بیت کوین کش دارد، به این معنی که هر بلاک بیت کوین حاوی اطلاعات بیشتری است.

مقبولیت واقعی بیت کوین کش و داده‌های تراکنش های اخیر

در یک قسمت از پادکست آنچیند با لورا استارک، مدیر عامل Shapeshift و حامی بلند مدت بیت کوین، اریک وورهیز توضیح داد که چگونه افزایش هزینه ‌ها و زمان‌ های انتظار تراکنش ها برای تجار دشوار است.

وورهیز یک نکته مهم را مطرح می ‌کند که نشان می ‌دهد کسب و کارهایی که از بیت کوین برای تجارت استفاده می ‌کنند٬ در سال ۲۰۱۷ به دلیل مسائل مقیاس پذیری پول زیادی را از دست دادند.

برای کسی که فقط گاهی اوقات از بیت کوین استفاده می ‌کند تا صبر کند و ببیند کدام اثر سگ ویت و شبکه لایتنینگ بر ظرفیت معامله تاثیر خواهد گذاشت نسبتا آسان است. اما برای بازرگانان این مساله بسیار ضروری بود زیرا مستقیما بر خط پایین آن‌ها تاثیر گذاشته بود.

تعجبی ندارد که بسیاری از بازرگانان از آن زمان شروع به پذیرش بیت کوین کش کرده‌اند. در حقیقت، بیت‌پی نیز اخیرا حمایت از بیت کوین را به فعالیت های خود اضافه کرده ‌است که به طور قابل‌ توجهی استفاده بالقوه از بیت کوین کش در دنیای واقعی را تقویت می ‌کند. علاوه بر این، تعداد رو به رشدی از صرافی ها در حال معرفی زوج ارزهای بیت کوین کش هستند که عاملی است که باید منجر به حجم بالاتری از تراکنش ها در آینده شود.

با این حال، تصحیح عمده در بازارهای ارزهای دیجیتال نیز به مرور زمان اجازه می ‌دهد تا استخر بیت کوین را خالی کرده و هزینه‌ها را کاهش داده و آن را یک ‌بار دیگر قابل‌استفاده کند. در عین حال، اتخاذ سگ ویت به تدریج در حال افزایش بوده ‌است، همان طور که در یک مطالعه اخیر توسط بیت مکس مستند سازی شده ‌است.

این مطالعه نشان داد که در حدود ۳۰ درصد از تراکنش های بیت کوین اکنون از SegWit استفاده می ‌کنند و این رقم باید به تدریج در ماه‌ های آینده رشد کند. با کاهش حجم تراکنش ها با شیبی تند، هنوز خیلی زود است که بدانیم اثر بخشی بلند مدت سگ ویت چه خواهد بود.

اگر می‌خواهید سود خود را به حداکثر برسانید، احساسی تجارت و  سرمایه‌گذاری نکنید

در طول ماه ‌ها پس از پیروی از هارد فورک، اکثر پروفایل های جریان اصلی در بخش ارزهای دیجیتال در توییتر به مردم توصیه کردند تا بیت کوین کش خود را بفروشند و یا سود خود را به صورت نقدی نگه دارند و یا دوباره آن را در بیت کوین سرمایه گذاری کنند. اکثر این افراد از نظر ایدئولوژیکی با بلاک های بزرگ ‌تر مخالف بودند و بیت کوین را ترجیح می ‌دادند که به عنوان یک ذخیره ارزش بهینه ‌سازی شوند.

متاسفانه، این توصیه اغلب احساساتی بود تا منطقی، زیرا به نظر می ‌رسید که همه به لحاظ سیاسی در نتیجه فورک سرمایه‌ گذاری کرده‌اند. و زمانی که فروشندگان احساساتی به خریداران فنی برخورد می ‌کنند - همان طور که در ماه اکتبر و اوایل نوامبر ۲۰۱۷ صورت گرفت - گرایش به احتمال زیاد از منفی به مثبت است.

در همان زمان، بسیاری از بازرگانان که از نظر عاطفی درگیر سیاست نبودند، شروع به طرفداری از بیت کوین کش کردند، مانند مثال زیر.

چیزها دارند جذاب و جالب می شوند. $BCH $BCC #bitcoincash #bitcoin $BTC pic.twitter.com/CJP0dkJJ3i

از دیدگاه سرمایه ‌گذاری خالص، داستان بیت کوین کش در اواخر سال ۲۰۱۷ یک درس عالی بود به این دلیل که چرا باید همیشه تحقیق خود را انجام دهید. آن‌هایی که تلاش خود را انجام دادند تا پویایی جابه جایی نرخ هش بین بیت کوین و بیت کوین کش را درک کنند، قادر به دوبرابر ٬ سه برابر یا حتی چهار برابر کردن دارایی های خود شدند.

همه اینها برای گفتن این نیست که شما باید اکنون در بیت کوین پول سرمایه‌گذاری کنید. اما اگر کسی هستید که دوباره و دوباره می خوانید که بیت کوین کش یک حقه است، با امید به قرار گرفتن در معرض دیدگاه جدید٬ به شما کمک می‌ کند که تصمیمات خود را از یک جایگاه کاملا آگاهانه بگیرید. درست است که بسیاری از مردم از افرادی مانند راجر ور و جیهان وو که چهره‌های بیت کوین کش هستند نفرت دارند - اما خود سکه یک کلاه برداری نیست و به نظر نمی‌رسد که به این زودی‌ها از بین برود.

چگونه بیت کوین کش را بخریم و ذخیره کنیم

چه بخواهید مقداری بیت کوین کش برای دارایی‌ های بیت کوین خود داشته باشید چه بخواهید از مقیاس بندی آن-چین حمایت کنید، خرید و ذخیره بیت کوین کش آسان است. به عنوان یکی از بزرگ ‌ترین ارزهای دیجیتال در بازار، تقریبا در مورد هر معامله دیگری از بیت کوین کش حمایت خواهد کرد.

اطلاعات در مورد کیف پول ها به آسانی در دسترس است. دو کیف پول سخت افزاری بزرگ، لجر و ترزر هر دو از بیت کوین کش حمایت می‌کنند. همچنین بیش از دو جین نرم‌افزار وجود دارد که می ‌توانید از آن برای ذخیره بیت کوین کش استفاده کنید.

کیف پول رایگان بیت کوین کش نیز در Bitcoin.com، وب سایت محبوب راجر ور در دسترس است. جر و بحث زیادی پیرامون محل و کیف پول وجود دارد که ناشی از نگرانی‌ هایی است که شاید افرادی که درباره بیت کوین کش یاد می گیرند در هنگام ورود به سایت گیج شوند.

آخرین افکار

 

در پایان روز، اکثر ما بازرگانان آنلاین نیستیم و اغلب از ارزهای دیجیتال در تراکنش‌ های خرده ‌فروشی استفاده نمی ‌کنیم. در عوض، بیشتر به ارزش آینده سکه‌ های مختلف و توکن‌ ها فکر می‌کنیم. سپس سوال این است که آیا دلیلی برای گمانه‌زنی در مورد این که بیت کوین کش در آینده ارزشمندتر خواهد شد یا نه وجود دارد؟

اگر شما به خوبی درک کنید و اعتقاد راسخ داشته باشید که کدام جنبه از بحث مقیاس پذیری شایستگی بیشتری دارد، منطقی است که سرمایه ‌گذاری بیشتری را در هر کدام از سکه هایی که تصور می ‌کنید بین بیت کوین و بیت کوین کش برتری دارند٬ انجام دهید.  

برعکس، اگر هدف اولیه شما به عنوان یک سرمایه‌ گذار، بهینه ‌سازی ریسک شما در برابر نسبت پاداش باشد، برای هر یک از آن‌ ها منطقی‌تر است و تضمین می ‌کند که اگر یک سکه به مقبولیت برسد، سود خواهید برد.

جهت ارسال پیام در واتس اپ یکی از اپراتورها را انتخاب کنید

پشتیبانی واتس اپ
Close and go back to page