به وب سایت ارز مدرن خوش آمدید - احراز هویت در سایت الزامی و اتوماتیک است.

سه شنبه, 03 -2667 12:50

خرید دکرد Decred

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

Decred چیست ؟

 ( Decred  ( decentralize credit   یک ارز دیجیتالی است که از مدل  community – based governance  برای تعیین آینده خود در پروتکل بلاکچین استفاده می کند به عبارت دیگر افرادی که ارز  decred  را دارند و به آینده آن اهمیت می دهند مطمئن هستند که  decred  در آینده جایگاه ویژه ای دارد . اداره کردن غیر متمرکز باعث تبدیل  decred  به یکی از معروف ترین و پیشرفته ترین ارز های دیجیتال می شود .

 

Decred  چه کاری انجام می دهد ؟

Decred  با ماموریت اصلی حل مشکل مدیریت بلاکچین طراحی و ساخته شد . با وجود بیت کوین تعیین آینده ارز ها به شدت چالش برانگیز است . چیزی که برای ماینر ها مناسب است ممکن است برای توسعه دهندگان یا کاربران مناسب نباشد و بالعکس

به دلیل اینکه یک ابزار کارآمد برای اداره کردن وجود ندارد مشکلاتی مانند بحث در مورد اندازه بلاک ها تا زمانی که انجمن به توافق نرسد ممکن است ادامه دار باشد . در حال حاضر به جای وجود یک انجمن متحد ، همه در حال کار بر روی تبدیل بیت کوین به عنوان بهترین ارز هستند و به همین دلیل تعداد زیادی ارز دیجیتال مانند : bitcoin , bitcoin cash , bitcoin gold , bitcoin dimond  و... به وجود آمده است .

اساسا بیت کوین یک ارز دیجیتال  غیر متمرکز با سیستم نظارتی  حدودا متمرکز و بی اثر است . سازندگان  decred  که در اول کار به عنوان توسعه دهندگان بیت کوین کار می کردند و شاهد نحوه اداره کردن بیت کوین بوده اند .  اقدام به طراحی یک ارز دیجیتال کردند که جنبه های مثبت بیت کوین را حفظ کرده و سیستم نظارتی  را ثابت نگه دارد که این ارز طراحی شده همان decred  است .

Decred  یک  Hybrid منحصر بفرد از الگوریتم proof – of – work  و proof – of – stake  را به کار گرفته است تا روند تصمیم گیری را غیر متمرکز کند . شما می توانید اطلاعات بیشتری را در مورد این سیستم  Hybrid در گزارش رسمی  Decred  کسب نمایید .

آنچه سیستم در نهایت به صاحبان سهام  decred  اجازه می دهد این است که در مورد پیشنهاد های خاصی یا دستورالعمل های مربوط به بلاکچین  decred رای دهند که این پیشنهادها شامل اینکه آیا تیم توسعه باید بر روی یک ویژگی خاص کار کند یا نه ، یا اینکه آیا فعال کردن کد یک ویژگی که قبلا توسعه یافته است نیاز است یا نه ، می شود . در نتیجه انجمن ها می توانند با یک دیگر متحد شوند و از توسعه ویژگی های فعلی برای آینده حمایت کنند .

تاکنون این سیستم دقیقا همانطور که طراحی شده است عمل کرده است و توسعه ها به طور کارآمد با حمایت انجمن انجام شد . در نتیجه ویژگی هایی مانند  Lightening Network  بر روی  Decred  بسیار زودتر از سایر ارز های دیجیتال مانند بیت کوین اجرا خواهد شد .


decred_3.png

 

 

تاریخچه Decred

همانطور که قبلا اشاره شد بنیان گذار  Decred  در ابتدا در بیت کوین به ویژه پروژه ای به نام Bitsuite  مشغول به کار بوده است .

دلایل ایجاد  Decred در یک پست آگاهانه که توسط سازنده پروژه Jake Yecom Piatt   نوشته شد در مورد مشکلات اداره کردن  بیت کوین نوشت :

راه حل درست برای حل این مشکل در بیت کوین مناسب نیست چرا که شامل تغییرات اساسی در ساختارها و قوانین می شود . علاوه بر وجود مشکلات فنی بسیار برای ایجاد این تغییرات گروه های زیادی در داخل  BC  شدیدا مخالف ایجاد تغییرات حتی تغییرات کوچک مانند افزایش حجم حداکثر بلاک ها هستند . و هر گونه راه حل پیشنهاد شده برای حل این مشکلات به دلایل سیاسی یا دلایل دیگر اجرا نخواهد شد . به همین دلیل تنها راه معقول برای پیشرفت واقعی  در این چالش ها ، ایجاد یک Altcoin  است که راه حل پیشنهادی را اجرا می کند . تیم توسعه  Decred  راه حل های خود را بر روی Altcoin  اجرا می کند .  Decred  در ماه دسامبر سال 2015 ساخته شد.

 

تیم  Decred

همانطور که در بالا ذکر شد ، سازنده پروژه  Decred ،  Jake Yocom piatt  است . او یک پیشگام و متخصص در نرم افزار های منبع باز است و همچنین نویسنده  نوآوری های پروژه در وبلاگ Decred  است شاید مهم ترین مشارکت  Yocom Piatt  در حال حاضر این است که هر کاری انجام می دهد تا تیم و انجمن از طریق ارتباطات باز و ساده به هم مرتبط شوند .

همچنین توسعه دهندگان متعددی در  Decred  کار می کنند که مهم ترین آن ها  Dave Collins  است که قبل از تاسیس  Decred  همراه با Jake Yecom Piatt  بعنوان یک توسعه دهنده کار کرده است .

با توجه به اینکه Decred  یک ارز دیجیتال خود گردان است تیم  Decred بدون ارتباط برقرار کردن به وسیله  Reddit  و  Discord  و  Telegram  و سایر پلتفرم های شبکه های اجتماعی ، کامل نمی شود . همه می توانند به این انجم ملحق شوند و کسانی که در این زمینه مشارکت می کنند شانس این را دارند که یک همکاری عمیق با  Decred  داشته باشند. 

چالش ها

اگر این مقاله اولین مقاله ای است که شما درباره ی  decred  می شنوید قطعا تنها نیستید و تعداد زیادی از مردم از وجود چنین ارزی بی اطلاع هستند . به رغم داشتن جایگاه بیست هفتم در بین ارزهایی که بیشترین ارزش بازار را دارند ،  Decred  خلاف قاعده معمول در فضای ارزهای دیجیتال عمل می کند و به همین دلیل ناشناخته باقی مانده است .

هدف اصلی  Decred در توسعه و مهندسی بی عیب و نقص است و در این اهداف بسیار موفق بوده است با این وجود چالش اصلی برای پیشبرد پروژه ، جذب بیشتر و رشد انجمن خواهد بود 

در حال حاضر Decred   در جامعه ارز های دیجیتال بیشتر به کیفیت تکنولوژی خود  متمرکز شده است و به بازاریابی به منظور بالا بردن قیمت و ارزش سهام خود کمتر توجه می کند دوره ارز Decred  بعنوان برترین ارز که از سیستم نظارتی  بی نقص استفاده می کند ، برای همیشه نیست  برای مثال ارز اتریوم به زودی از سیستم نظارتی POS  به نام  Casper Soon  استفاده خواهد کرد .

البته برای ارز Decred  و دیگر ارزهای  self – governance  امکان رشد وجود دارد اما به احتمال زیاد تنها یک یا دو مورد از این ارزها بتوانند بر بازار سرمایه غلبه کنند امیدوار هستیم که این اتفاق برای  ارز Decred  به سرعت گسترش یابد و بتواند برای مدت زیادی در بین ارز های  دیجیتال باقی بماند

 

نتیجه نهایی

تاکنون سال ۲۰۱۷ یک سال خوب برای ارز Decred  بوده است و قیمت آن در ابتدای سال کمتر از 0.5 دلار بود اما به بیش از ۵۰ دلار افزایش پیدا کرد

Decred یک رویای خالصانه ی ارز دیجیتال است  موفقیت آن در آینده باعث گسترش ارز Decred  می شود که رویا و اهداف این ارز یک رویای واقعی است و شما می توانید در حال حاضر نیز به دنیای Decred  وارد شوید و در آن سرمایه گذاری کنید .


decred_2-1170x490.png