به وب سایت ارز مدرن خوش آمدید - احراز هویت در سایت الزامی و اتوماتیک است.

یکشنبه, 07 -2667 12:30

خرید سیا کوین Siacoin

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

Siacoin چیست؟

Siacoin یک پلت فرم ذخیره سازی ابری مبتنی بر بلاک چین غیرمتمرکز است. Siacoin اطلاعات شما را با تقسیم کردن، رمزگذاری و سپس توزیع آن در شبکه غیرمتمرکز خود ذخیره می­کند.

Siacoin به کاربران اجازه می­دهد که میزان فضای هارد دیسک استفاده نشده خود را اجاره دهند در نتیجه  توانسته است به شدت هزینه های سربار ذخیره سازی ابری را کاهش دهد. به همین دلیل، بسیاری از مردم Siacoin را "Airbnb هارد دیسک " می­نامند.

آنها تصمیم گرفته اند تا برای برخی از بازیگران بزرگ این صنعت مانند Dropbox، Amazon A3، Google Drive و Onedrive با ارائه راهکارهای ذخیره سازی کم هزینه و غیرمتمرکز، مزاحمت ایجاد کنند.

Siacoin چگونه کار می­کند؟

Siacoin کاملاً خصوصی است. این ابزار همه داده­هایی را که کاربر روی دستگاه­های متعدد میزبان بلاک چین ذخیره می­کند، رمزگشایی و به چند قسمت تجزیه می­کند. فقط یک دستگاه کل اطلاعات یک فایل کامل را ندارد و فایل­ها در دستگاه­های متعدد کپی می­شوند، بنابراین اگر هارد دیسک خراب شود، فایل شما از بین نمی­رود.

از آنجا که شما رمزها را در اختار دارید، فقط شما می­توانید فایل ها را کنترل کنید. جمع آوری مجدد فایل­های ذخیره شده در شبکه Sia بدون داشتن رمز غیرممکن است. این حقیقت در تضاد با عملکرد شرکت­های ذخیره سازی ابری سنتی است. این شرکت­ها متمرکز بوده، نسب به حمله هکرها آسیب پذیر هستند و شرکت­هایی که سیستم­های ذخیره سازی را کنترل می­کنند، کنترل کامل فایل­ها را در اختیار دارند.

از آنجایی بدون داشتن رمز شخصی، رمزگشایی فایل­های رمز شده غیرممکن است، Siacoin هرگز قادر به خواندن اسناد شما  نخواهد بود تا شما را در رقابت­های بازاریابی هدف قرار دهد.

گذشته از این، از آنجا که Siacoin به طور کامل غیرمتمرکز است، تمام فایل­های ذخیره شده در شبکه آنها روی گره­های متعدد در سرتاسر جهان پخش می­شوند. این نوع عملکرد تضمین می­کند که  هیچ نقطه­ی شکستی وجود دارد و همچنین بیشترین سرعت آپلود و دانلود ممکن همیشه در دسترس است.

با استفاده از SiaPulse شما می توانید اطلاعاتی در مورد مکان­های مختلف میزبانی در سراسر جهان دریافت کنید. اطلاعات بیشتر در مورد تکنولوژی Sia را می­توانید در اعلامیه آن پیدا کنید.

 

Related image

 

 توزیع شبکه Sia

بازار قیمت میزبانی را تعیین می کند

یکی دیگر از موارد مهم در مورد Siacoin این است که میزبان­ها می­توانند قیمت­های خود را برای اجاره هارد درایوها  (شبیه به مدل Airbnb) تعیین کننید. این تضمین می­کند که قیمت­ها با گذشت زمان رقابتی باقی خواهند ماند.

در حال حاضر خدمات Siacoin نسبت به بازیگران اصلی بسیار ارزانتر است. Siacoin حدود 2 دلار برای هر ترابایت داده ذخیره شده در شبکه هزینه دریافت می­کند. قیمت رقبای Sia متفاوت می­باشد، اما معمولا حدود 10 تا 20 دلار برای هر ترابایت می­باشد. قیمت­های بروز خدمات Sia را می­توانید در اینجا پیدا کنید.

 

 

 صرفه جویی در هزینه ­ها (به دست آمده از وب سایت Sia)

وضعیت درباره سکه ­ها چیست؟

کاربرانی که مایل به ذخیره فایل­های خود در پلت فرم Sia هستند، نیاز به پرداخت هزینه خدمات با Siacoins دارند. علاوه بر این، میزبان­ها برای اجاره فضای ذخیره سازی خود Siacoin پرداخت خواهند کرد.

هیچ محدودیتی برای عرضه Siacoin وجود ندارد و تمام آنها باید استخراج شوند. پاداش برای استخراخ اولین بلوک 300،000 Siacoin است. با گذشت زمان، پاداش برای هر بلوک به آرامی کاهش می­یابد تا زمانی که به 30،000 Siacoin برسد كه این اتفاق حدود ژانویه سال 2023 خواهد افتاد. در نتیجه برخلاف بیت كوین، Siacoin تورمی است.

 

 

ایجاد Siacoin

سرمایه گذار ممکن است به این موضوع توجه کند. پس از همه توضیحات، آیا یکی از بزرگترین چیزهایی که در مورد سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار وجود دارد، کاهش قیمت آنها نیست؟

از همان آغاز، بنیانگذار آن دیوید وریک پیش بینی کرد که این مسئله در جامعه شایع خواهد بود. در پست اصلی زمانیکه برنامه Sia برای عموم عرضه شد، Vorick اعلام کرد که آنها می­خواهند "به این روش کار کنند چون [آنها] بدنبال راه ذخیره سازی هستند نه حدس و گمان".

او همچنین اشاره کرد که "در 4 سال اول رشد انفجاری وجود خواهد داشت" و فرصت زیادی برای پیشبرد سکه­ها وجود دارد. نگاهی سریع به رشد Siacoin در سال­های گذشته به شما نشان می­دهد که پیش بینی وریک به واقعیت پیوسته است.

 

تاریخچه Siacoin و تیمش

ایده Sia در تابستان سال 2013، زمانی که دیوید وریک، مدیرعامل فعلی، شروع به ارسال نامه در مورد ایده­های خود در مورد این پروژه به دانشجویان موسسه پلی تکنیک Rensselaer Luke Champine کرد، بوجود آمد. در ماه سپتامبر وریک یک مقاله اولیه را برای این پروژه آماده کرد و شروع به اشتراک گذاری آن با جامعه و دوستانش کرد.

پس از دریافت بازخوردهای مثبت زیاد در مورد این پروژه، ووریک و چمپین تصمیم گرفتند پروژه را تمام وقت دنبال کنند. Sia قادر به جمع آوری پول از طریق رقابت انتخاباتی بود که در آن "Sianotes" در بازار روی پلت فرم NXT فروخته شد و بعداً برای Siacoins مبادله شد.

Sia از طریق سرمایه گذاری سرمایه داری و کمک­های مالی، با موفقیت 65/1 میلیون دلار افزایش سرمایه داد. فهرست سرمایه گذاران شامل موارد زیر است: Procyon Ventures، Fenbushi Capital و Xiaolai Li. احتمالا قابل توجه­ترین سرمایه گذار شرکت سرمایه گذاری جیمز پالوتا، گروه رپتور، است. 

طبق اعلام رسمی ویکی، Sia در حال حاضر دارای 4 هسته توسعه دهنده، یک مدیر اجتماعی و یک مدیر عملیاتی است. تیم توسعه در زمینه reddit و Discord بسیار فعال است. اطلاعات بیشتر در مورد تیم را می­توانید اینجا پیدا کنید.

 

Image result for siacoin team

 

رقبا و چالش­ها

تمرکززدایی و قیمت پایین پیشنهادهای Siacoin همراه با هزینه است. گزینه­های متمرکز مانند آمازون و Dropbox بسیار سریع هستند. برای Siacoin (و یا هر پلت فرمی که از بلاک چین استفاده می­کند) رقابت با سرعت ارائه شده توسط بازیگران فعلی دشوار خواهد بود. برای داده­هایی که باید به سرعت یا به طور منظم مشاهده شوند، گزینه­های سنتی در حال حاضر بهترین انتخاب هستند.

اما بسیاری از چیزهایی که معمولا ذخیره می­شوند وجود دارند که حساس به زمان نیستند. مثلا به عکس­ها و ویدیوهای قدیمی فکر کنید. اینها به ندرت در دسترس هستند و کاربران ممکن است که سرعت را فدای امنیت و آرامش خاطر بیشتر کنند، در نتیجه Siacoin با ایجاد امنیت گزینه مناسبی خواهد بود.

علاوه بر رقابت با برخی از غول­های فناوری اینترنت، چندین ارز دیجیتال دیگر مانند Storj و Miadsafe نیز وجود دارد که تلاش دارند بازار ذخیره سازی ابری را مختل کنند. Sia ادعا می­کند که از لحاظ غیرمتمرکز بودن و امنیت برتر است. تجزیه و تحلیل سریع سه سکه را می توان در اینجا یافت

کیف پول Siacoin

برای ذخیره هر یک از فایل­های خود با Sia، شما باید یکی از کیف پول­های آن را دانلود کنید. در حال حاضر Sia دارای کیف پول لینوکس، مک و کامپیوتر است که برای دانلود در دسترس است.


Related image

 

راهنمای گام به گام دستی برای ایجاد کیف پول Sia وجود دارد که در اینجا می توانید پیدا کنید. 

 

نتیجه گیری

Sia به دلایل زیادی توجه زیادی را در سال گذشته دریافت کرده است. این تیم وقت خود را صرف ساختن یک پروژه جامع از ابتدا می­کند. آنها تلاش زیادی در زمینه بازاریابی و ارتقاء پلت فرم خود انجام نداده­اند و به جای آن تصمیم گرفتند که نتایج آنها را بازگو کند.

آنها یک پلت فرم قوی ایجاد کرده­اند و خود را در موقعیت خوبی قرار داده­اند تا غول­های تکنولوژی پول خود را بیاورند.

با توجه به اینکه ارزش بازار جهانی ذخیره سازهای ابری انتظار می رود که از 24 میلیارد دلار در سال 2016 به حدود 75 میلیارد دلار تا سال 2021 افزایش یابد ، به نظر می رسد که Sia زمان مناسبی را برای سرمایه گذاری در این بازار با رشد سریع انتخاب کرده است. Sia مطمئنا یک پروژه ارزشمند است که باید به روند تغییرات آن توجه کرد. 

 

 

نام ارز سیا کوین
نام انگلیسی Siacoin
نماد SC
تاریخ راه اندازی Aug 2015
آیکن
آدرس سایت https://sia.tech
 قابلیت استخراج
نوع ارز Coin
تعداد کل نامحدود
الگوریتم رمز نگاری  
کیف پول ها

ولت دسکتاپ

صرافی ها

 

 سیا کوین یک پلتفرم ذخیره سازی غیرمتمرکز هوشمند است