خرید متاورز Metaverse

خرید متاورز Metaverse

(Metaverse (ETP چیست؟

 Ethereum یک پلتفرم قرارداد هوشمند است که برای dapps توسعه یافته­ است. دیگر پلتفرم­های قرارداد هوشمند، بعد از Ethereum ایجاد شدند، و هر یک از آن­ها برای برخی از چالش­های Ethereum راه­ حل­ هایی پیشنهاد دادند.

 Metaverse، که مبنای آن در شانگهای (Shanghai) مستقر می­باشد، یک پلتفرم غیر متمرکز برای دارایی­ های هوشمند است. این پلتفرم توسط شرکت ViewFin Corp توسعه یافته است، که برای رقابت با NEO، Ethereum، و دیگر پلتفرم­ های بلاکچین (blockchain) ساختار یافته، اما به شدت آن­ها عمومی سازی نشده است. این پلتفرم همچنین به عنوان جایگزین چینی Ethereum شناخته می­شود.

هدف Metaverse ایجاد یک واقعیت جدید است که در آن دارایی­ ها و هویت­های دیجیتال، مبنای تراکنش دارایی را می­سازند. Metaverse آینده­ای را متجسم می­کند که در آن، جهان از شبکه داخلی (اینترنت) اطلاعات، به شبکه داخلی (اینترنت) ارزش­ها منتقل می­شود، و انتقال دارایی­ های دیجیتال، از طریق هویت­های دیجیتالی و واسطه­ های ارزشی بر روی بلاکچین (blockchain) انجام می­شود.

 Metaverse چه کاری انجام می­دهد؟

زنجیره عملیات بلاکچین  Metaverse، بر طبق راهنمای خود شرکت، در زیر نشان داده شده است. در سمت چپ، دیگر پلتفرم­های بلاکچین (blockchain) قرارداد هوشمند نشان داده شده­ اند، در حالی که درسمت راست Metaverse نشان داده می­شود.

خدمات ارائه شده توسط Metaverse را می­توان به 4 گروه طبقه ­بندی کرد:

  • دارایی­های دیجیتالی (توسط MST رمزارز (token) آن­ها نشان داده شده اند)
  • هویت­های دیجیتالی (با آواتار مورد اشاره قرار می­گیرند)
  • واسطه­ های اوراکل
  • تبادل زنجیره­ای

 

توکن هوشمند متاورس (Metaverse Smart Token (MST)

 Metaverse، قراردادهای هوشمند را با استفاده از MST) Metaverse Smart Token) رمزگذاری می­کند.

MST اساسا یک دارایی دیجیتال است که در بلاکچین  Metaverse نمایش داده می­شود. دارایی­ های دیجیتال (از طریق MST) دارایی ­های هوشمند فاقد مسئولیت، قابل ردیابی، و غیر متمرکزی هستند که می­توانند آزادانه ثبت، منتقل، صادر، سپرده، وثیقه گذاری، و یا سوخته شوند. 

 

آواتار Metaverse

مالکیت دارایی­ های دیجیتال در بلاکچین  Metaverse، توسط افراد و از طریق هویت­های دیجیتالی کنترل می­شوند.

 Metaverse Avatar یک راه­ حل هویت دیجیتال در بلاکچین  Metaverse است که درآن برای حفظ حریم خصوصی داده ­ها، تکه ­های مختلف اطلاعات مربوطه، به شاخص منحصر بفرد هر نماد یا آواتار متصل و رمز­گذاری می­شوند. این امکان تعاملات دارایی­های دیجیتال با دیگر هویت­ ها را مهیا می­سازد.

 

اوراکل های  Metaverse

 Metaverse برای تایید قابلیت اطمینان اطلاعات پردازش شده در بلاکچین، از واسطه­ های مورد اعتماد استفاده می­کند. اوراکل، یک موقعیت رزرو شده برای یک "واسطه" در بلاکچین  Metaverse است. بر اساس احراز هویت و مجوزهای آواتار یا نماد، اوراکل نوع خاصی از آواتار است. هر کسی می­تواند یک اوراکل باشد، اما اعتبار یک اوراکل براساس سابقه و شهرت و محبوبیت وی تعیین می­شود.

در بلاکچین Metaverse، انواع مختلفی از اوراکل وجود دارد. اوراکل میزبان می­تواند دارایی­ های فیزیکی را ذخیره کند و دارایی­ های هوشمند را در بلاکچین صادر کند. اوراکل­ های احراز هویت، مدارک اثبات اطلاعات شخصی و همبستگی با آواتارها را ارائه می­کنند. اوراکل نظارت، تاییدیه تراکنش­ها یا مدارک اثبات انطباق تراکنش­ها و معاملات را ارائه می­دهد.

انواع دیگری از اوراکل وجود دارد که بر روی Metaverse کار می­کند، و سرعت و شفافیت به شبکه می­ آورد.

 

تبادل زنجیره ای

 Metaverse همچنین یک تبادل زنجیره­ای اجرا می­کند، که امکان تبادل آزادانه و آسان ارزش­ها، با حفظ کنترل توسط کاربران را مهیا می­سازد.  

 Metaverse نه تنها پلتفرمی برای اپلیکیشن­های غیرمتمرکز فراهم می­کند، بلکه برنامه های متمرکز و کنترل شده توسط انسان را نیز پشتیبانی می­نماید.  Metaverse همچنین خدمات بلاکچین پایه به عنوان یک سرویس نیز ارائه می­دهد که امکان ادغام و یکپارچه شدن آسان سرویس­های ارائه شده توسط پلتفرم بلاکچین با اپلیکیشن­ها و سرویس­های اینترنتی موجود را مهیا می­سازد.

 

توافق و اجماع

 Metaverse در حال حاضر در یک مکانیزم اجماع اثبات کار (PoW) Proof-of-Work) عمل می­کند. با این حال، بر اساس طرح پلتفرم بلاکچین (blockchain)، همواره PoW نخواهد بود.

توسعه این پلتفرم در دو مرحله انجام می­شود. مرحله اول، یک مدل توافقی PoW برای رشد اکو سیستم دارد، اما با استخراج پاداش­های نزدیک محدوده­ های آن، مدل توافقی به شکل اثبات مجاز مدارک (DPoS) تغییر می­کند.

توافقنامه PoW مورد استفاده کنونی، Ethash است. تیم توسعه، برای مقابله با معایب مدل، در حال کار بر روی یک اصلاح خاص DPoS ، تحت عنوان (HBTH-DPoS) HeartBeat Token-Height Delegated Proof of Stake) است.  

 

تاریخچه و تیم Metaverse

نام " Metaverse" در سال 1992 از رمان علمی تخیلی "  Snow Crash" الهام گرفته شد، چرا که تغییراتی که اینترنت به ارمغان آورد، کاملا شبیه رویدادهای این کتاب است.  Metaverse، با الهام از توصیف رمان از ارتباط آواتارها با یکدیگر در حوزه واقعیت مجازی، ایجاد یک واقعیت جدید و تشکیل یک مدل اقتصادی جدید از طریق اینترنت ارزش ها را در نظر گرفت.

اریک گو (Eric Gu)  بنیانگذار و مدیر­عامل Metaverse ، قبل از راه اندازی Metaverse بر روی NEO کار می­کرد (او عضو تیم اصلی بود). او با کار در ایالات متحده و کانادا، تجربه برنامه نویسی گسترده ­ای دارد و همچنین مدیر­عامل شرکت Viewfin Corp است. Gu در سال 2018، همراه با چن هائو (Chen Hao)، که اکنون به عنوان CTO فعالیت می­کند، Metaverse را تاسیس کرد. آن­ها در شانگهای چین، در کنار تیمی از مهندسان و مدیران کار می­کنند.

بلاکچین  بعد از 2 ICO موفق – یکی در سپتامبر 2016 و یکی درست قبل از راه اندازی در شبکه اصلی در فوریه 2017 – که جمعا 50 میلیون رمز توکن به فروش رساند، در فوریه 2017 راه اندازی شد.


metaverse-team.jpg

دستاوردها و نقشه راه

شبکه اصلی Metaverse در فوریه 2017 راه­ اندازی شد. بر اساس نقشه راه، در 6 ژوئن 2018، " Supernova" ، نسخه ارتقاء یافته­ ای از بلاکچین Metaverse ، در شبکه اصلی منتشر شد. این نسخه ارتقاء یافته شامل یک کیف پول تمام گره بود. نسخه بعدی تحت عنوان Pillars شناخته شده است، که انتظار می­رود تا ماه مارس سال 2019 وارد شبکه اصلی شود.  Metaverse در تاریخ 13 آگوست 2018 در مورد آخرین مشارکت خود اطلاع ­رسانی کرد. "  Lexit"، یک بازار M&A دیجیتال، توافق کرد تا برای تغییر نحوه معامله مالکیت­های معنوی (IP) با Metaverse همکاری کند. این مشارکت می­تواند به عنوان یک ابتکار همکاری برای رمزگذاری مالکیت معنوی مورد توجه قرار گیرد.

دیگر مشارکت­ کنندگان قابل­ توجه Metaverse عبارتند از: trade.io، دانشگاه Zhejiang University ( برای ساخت مشترک یک لابراتوار تکنولوژی بلاکچین (Blockchain Technology Laboratory))، و AION . Dapp های توسعه ­یافته در Metaverse عبارتند از Luxchain، ParcelX، LeBlock .

یکی از مشارکت­هایی که وعده­ های بسیار زیادی داشت، استارتاپ Zengold بود ،که با استفاده از بلاکچین Metaverse ، طلا را دیجیتالی کرد و در نتیجه امکان معامله این دارایی در حالی که اطلاعات مالکیت آن در blockchain امن است را مهیا ساخت.

نقشه راه Metaverse برای سال 2018 و Q1 2019 در زیر نشان داده شده است.

 

 

 

چطور می توان ETP Token را خریداری و ذخیره نمود؟

رمز بومی بلاکچین Metaverse با عنوان "انتروپی (ETP)" شناخته می­شود.  ETP یک توکن یا رمز سود است. این یک کریپتوکارنسی است که در آن به استخراج کننده­ ها و توسعه دهندگان در بلاکچین پاداش داده می­شوند. این همچنین می­تواند به عنوان یک وثیقه در اکوسیستم بلاکچین مورد استفاده قرار گیرد. هزینه تراکنش­ها برای انواع مختلف تراکنش­ها در شبکه، در ETP شارژ می­شود.

توکن هوشمند Metaverse ((MST) Metaverse Smart Token)، آزادانه توسط کاربران بلاکچین صادر می­شود، و ارزش آن می­تواند در ETP سنجیده شود. توکن هوشمند (Metaverse (MST به خودی خود یک کریپتوکارنسی نیست؛ بلکه شکلی از دارایی دیجیتال است که بر روی بلاکچین Metaverse قرار دارد.

ETP همانند هر سکه PoW دیگری قابل استخراج است. در حال حاضر مجموعا 56 میلیون توکن عرضه شده است که حدود 44 میلیون توکن هنوز استخراج نشده است. حداکثر میزان عرضه توکن­ها 100 میلیون مورد است. با در اختیار گذاشتن مجموعا حدود 56 میلیون توکن، در حال حاضر بیش از 53 میلیون ETP  در گردش هستند.

 ETP را می توان در کیف پول Metaverse ذخیره کرد. این کیف پول یک نسخه دسکتاپ، یک نسخه موبایل برای اندروید و ios، و همچنین یک نسخه وب دارد. در حال حاضر کیف پول­های سخت افزاری از ETP پشتیبانی نمی­کنند. هم اکنون، کیف پول Metaverse تنها محل ذخیره توکن­های ETP پس از استخراج آن­ها از یک تبادل است.

 

چالش ها و رقبا

مشارکت­ها در حوزه پلتفرم­های بلاکچین اهمیت بالایی دارند، چرا که ایجاد شبکه ه­ایی که هیچ کسی از آن استفاده نمی­کند هیچ فایده­ای ندارد. هر پلتفرم بلاکچین با چالش جذب کاربران و توسعه دهندگان به پلتفرم خود روبرو است. اگرچه Metaverse مشارکت­های پر سروصدایی نداشته است اما برخی، روش پیشرفت تدریجی و "سکوت" آن را جذاب می دانند.

 Metaverse بعنوان یک پلتفرم برای قراردادهای هوشمند و dapp­ ها، با تعداد بسیار زیادی از پروژه­ های بلاکچینی که خدمات مشابهی ارائه می­دهند، رقابت می­کند. Ethereum و NEO به ویژه از رقبای نزدیک هستند، اما موارد دیگر از قبیل EOS و Qtum نیز می­توانند به عنوان رقبای مهم در نظرگرفته شوند.

 

نتیجه گیری

 Metaverse در رویکرد خود یک بلاکچین منحصر بفرد است. در حالی که این کمی بیشتر از پلتفرم­های دیگر است، تنها زمانی ارزش دارد که افراد و سازمان­هایی وجود داشته باشند که از این پلتفرم استفاده کنند.

  Metaverse هنوز تا رسیدن به نقطه ­ای که بتواند به عنوان یکی از نام­های بزرگ پلتفرم­ های قرارداد هوشمند بلاکچین سر بلند کند، مسیر زیادی دارد.

با این حال، آن­ها با آغاز یک اکوسیستم منسجم ، قدم در مسیر خود گذاشتند. آن­ها هنوز هم می­توانند زیر دامنه رادارهای فوق العاده و نامحسوس پرواز کنند، اما پتانسیل آن­ها برای پروژه­های دنیای واقعی بسیار جذاب است، بویژه با در نظر گرفتن مشارکتشان با Zengold .
metaverse-logo.jpg

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
محتوای بیشتر در این بخش: « خرید نکسو NEXO خرید آیکان ICON »
image01