شنبه, 30 -2667 11:27

خرید نکسو NEXO

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نکسو چیست؟

یکی از چیزهایی که در سال گذشته آموخته ایم، این است که ساخت بسیاری از پروژه های ارز رمزنگاری شده - حتی برخی از آنها با بازار گسترده - برای موفقیت درازمدت به سادگی امکان پذیر نیست. این پروژه ها ممکن است از یک تیم با تجربه برای اجرای یک کسب و کار رقابتی استفاده کنند یا شاید محصولی را تولید کنند که به لحاظ نظری عملی باشد اما نمی تواند مشکل مهم ورود به دنیای حقیقی را حل کند.

با توجه به این موضوع، تشویق به دیدن کسب و کارهایی که خارج از دنیای رمزنگاری ایجاد شده اند و استفاده از تجربه و بازده یا نتیجه آنها در صنعت بلاکچین ضروری و لازم می باشد. این مورد در پروژه ما در این مقاله، تحت عنوان نکسو مورد بررسی قرار گرفته است.

نکسو یک اپلیکیشن فین تک  است که به منظور ارائه وام های فوری به کاربران ارائه می شود. این پلتفرم توسط کردیسیمو، یک گروه پیشرو در این زمینه که طی دهه گذشته میلیون ها مشتری در سراسر اروپا را جذب خود کرده است، طراحی شده است.

 

 

نکسو چه کاری انجام می دهد؟

با چند استثنا در اینجا و آنجا، بیشتر معاملات واقعی در زندگی روزمره ما باید با استفاده از پول نقد یا رایج کشور برای زمان حال انجام شود. این به این معنی است که برای اینکه سرمایه گذاران ارز رمزنگاری شده از بعضی از ارزش های ذخیره شده در کیف پول های رمزنگاری خود استفاده کنند، باید آنها را به پول رایج کشور تبدیل کنند.

چند دلیل وجود دارد که چرا کسی این ارزهای رمزنگاری شده را نمی خواهد:

  1. آنها وقتی که آن را به فروش می رسانند، به طور بالقوه در معرض خطر از دست دادن سرمایه خود قرار می گیرند
  2. آنها در هنگام تبدیل ارز رمزنگاری شده به پول نقد یا رایج با مالیات بر درآمد مواجه می شوند
  3. تبدیل ارز رمزنگاری شده به پول نقد و انتقال آن به شماره حساب فرد معمولا چندین روز طول می کشد

نکسو یک راه حل نوآورانه برای هر یک از این مشکلات را با وام های فوری، آنلاین، رمزنگاری شده فراهم می کند. این کار به مشتریان اجازه می دهد تا نقدینگی را به شیوه ای مناسب به دست آورند بدون اینکه بخشی از ارزهای خود را بفروشند و از افزایش بالقوه سرمایه گذاری هایشان ناامید نشوند.

شايد بهتر از همه، پرداخت بسیار آسان مالیات از طریق اجتناب از مبادلات رمزگشایی از ارزهای رمزنگاری شده یا تبدیل ارز رمزنگاری شده به پول نقد است. در این مورد نکسو شبیه به انواع مختلف خدمات پرداخت وام نقدی مانند وثیقه گذاشتن ملک عمل می کند.

 

 

چگونه وام های حمایت کننده رمزنگاری شده نکسو عمل می کنند

دارندگان ارز رمزنگاری شده که می خواهند دسترسی به پول نقد بدون نیاز به فروش ارز رمزنگاری شده داشته باشند، می توانند با استفاده از یک راه حل تکنولوژیکی به نام نکسو اوراکل از خدمات وام نکسو بهره ببرند. اوراکل سیستم مستقلی است که نظارت بر دارایی در زمان واقعی، تنظیم وام، تجزیه و تحلیل بازپرداخت، اعلانات خودکار، تجزیه و تحلیل داده ها و نگهداری کیف پول را انجام می دهد.

همانطور که در دستورالعمل یا تعریف نکسو توضیح داده شده است، روند دریافت وام به مشتریان با انتقال دارایی های رمزنگاری آنها به کیف پول نکسو آغاز می شود. هنگامی که کیف پول تامین می شود، نکسو اوراکل به طور خودکار میزان وام ویژه مشتری را بر اساس ارزش بازار موجودی خود محاسبه می کند.

در این مرحله وام بلافاصله به وسیله انتقال بانکی یا کارت اعتباری نکسو به مشتری ارائه می شود. به عبارت دیگر، سرمایه گذاران بدون پرداخت هزینه های پنهان یا حلقه ها به نقدینگی دسترسی پیدا می کنند. نکسو حتی چک های اعتباری را انجام نمی دهد، زیرا وام ها به طور کامل توسط ارزش های کیف پول نکسو مشتری ها، که در کیف های شخصی نکسو حفظ شده اند،  کاملا محافظت می شوند.

درزمان بازپرداخت وام مشتریان با چند گزینه سروکار خواهند داشت:

  1. بازپرداخت بصورت نقدی (دلار آمریکا، یورو و ین ژاپن در حال حاضر پشتیبانی می شود) از طریق انتقال بانکی.
  2. کسب تخفیف بازپرداخت وام از طریق پرداخت آن با نشانه های نکسو .
  3. با فروش جزئی از دارایی های رمزنگاری درکیف پول نکسو خود که با نکسو اوراکل انجام می شود.

اگر مشتری بخواهد مبلغی بیش از حد موجودی خود برداشته و قادر به پرداخت آن نیز نباشد، نکسو می تواند اوراق قرضه ذخیره شده در کیف پول نکسو خود را که در قرارداد وام توافق شده است، بازگرداند.اگر مشتری نتواند وام خود را بازپرداخت کند رمز کیف پول می تواند باز شود.

 

 

تاریخ و تیم نکسو

همانطور که قبلا ذکر شد، نکسو سرمایه گذاری یک شرکت پشتیبان مالی الکترونیکی یا کامپیوتری موسوم به کردیسیمو است. کردیسیمو در سال 2007 توسط گروهی از کارآفرینان که مایل به استفاده از آخرین و بزرگترین تکنولوژی به منظور از بین بردن بازار وام های ناکافی بودند، تأسیس شد.

تا سال 2010، کردیسیمو تکنولوژی اختصاصی فرآیند اتوماسیون را توسعه داد به صورتی که در 7 روز هفته اعتبار لازم برای وام درخواست شده رو فراهم می نمود. در سال 2013، این شرکت یک راه حل تجارت الکترونیک را برای تامین مالی و پرداخت مستقیم با استفاده از صورتحساب ها، که صدها بازرگان آن را پذیرفته بودند، معرفی کرد. در همان سال، برنامه تلفن همراه کاربر پسند برای آیفون و آندروید منتشر شد، که امکان پردازش بیش از یک میلیون درخواست وام را فرآهم نمود.

کردیسیمو همچنان به بهبود محصولات خود با استفاده از تکنیک های یادگیری ماشین برای بهبود الگوریتم های به دست آوردن وام خود و راه اندازی یک وام خودکار، اولین از نوع خود، ادامه داد. زمان ورود آنها به دنیای ارز رمزنگاری شده سال 2016 با افزودن گزینه بازپرداخت وام بیت کوین آغاز شد.

در سال 2017 کردیسیمو نام یکی از 10 سرمایه گذار برتر جایگزین در جوایز مالی شرکت های پشتیبان مالی اروپا را به خود اختصاص داد. این شرکت همچنین در سال 2017 به دلیل (( نوآوری های بخش مالی )) و (( کیفیت خدماتی )) خود رتبه دوم معتبرترین مجله کسب و کار دنیا یعنی فوربس را بدست آورد.

در نهایت، در سال 2018، کردیسیمو حرکت بزرگ خود را به اکوسیستم ارز رمزنگاری شده با راه اندازی رسمی نکسو شروع نمود.

سه مدیر تأسیس کننده نکسو عبارتند از کوستا کانچوف، جورجی شولف و آنتونی ترنچف. آنها به ترکیب خوبی از تخصص در صنعت مالی دست یافته و همچنین دارای یک علاقه شدید نسبت به درک هسته اصلی ارز رمزنگاری شده هستند.

کانچوف یکی از بنیانگذاران اصلی کردیسیمو است که به موفقیت بسیار زیاد آن در بیش از 10 سال گذشته کمک زیادی کرده است. در همین حال، شولف دارای سابقه بسیار زیادی در امور مالی است، قبل از پیوستن به کردیسیمو در سال 2015 در بانک یونی کردیت اتریش، برادران لهمان، و بانک سرمایه گذاری اروپا کار کرده است. ترنچف از سال 2011 از عدم تمرکز و انتقاد از بورس حمایت کرده است و  از سال 2014 تا سال 2016 عضو پارلمان جمهوری بلغارستان بوده است. او به عنوان مدیر ارشد نوآوری و عضو هیئت مشورتی در کردیسیمو در سال 2014 منصوب شد.

در حال حاضر تیم نکسو دارای 15 عضو توانا و متخصص بوده و در زمینه توسعه بلاک چین، امور مالی شرکت ها، انطباق قانونی، بازاریابی و توسعه کسب و کار مشغول به فعالیت می باشد.

 

 

نقشه راه و دستاوردها

در بازار ارز رمزنگاری شده، ارائه نقشه راه رقابتی توسط شما برای کنار زدن رقبا در اکثر پروژه ها کافی است. نکسو از آن فراتر رفته است و دارای یک محصول بسیار کارآمد است که در کمتر از یک سال از زمان راه اندازی اولین کمپین نکسو ایردراپ در فوریه 2018 توانسته طرفداران بسیار زیادی پیدا کند.

اولین وام های فوری پشتیبانی شده در جهان در آوریل 2018 با گزینه پیشتیبانی وام هایی براساس دلار آمریکا که به توسط BTC و ETH تأمین شده اند، راه اندازی شد. در ماه ژوئن پشتیبانی از یورو اضافه شد و آلت کوین ها و پول های نقدی در سه ماهه سوم سال آغاز شد.

وظایف عمده در لیست سه ماه چهارم سال عبارتند از راه اندازی دومین کمپانی نکسو ایردارپ، یک برنامه وابسته برای گسترش آگاهی در مورد این پروژه، و همچنین راه اندازی کارت اعتباری نکسو و کیف پول نکسو موبایل.

در اوایل سال 2019، نکسو قصد دارد تا کسب و کار خود را توسط موسسه بانکی FDIC  بیمه کند. تیم همچنین برای ارائه حساب های سپرده، وام های ضروری و یک API شرکت برای خدمت به مشتریان بزرگ تلاش می کند.

 

 

رقبا و چالش ها

نکسو ممکن است برای اولین بار واریزهای رمزنگاری فوری را راه اندازی کند، اما آنها تنها پروژه ای در فضای واسطه رمزگذاری نیستند. یکی دیگر از پروژه های شناخته شده، Salt است که یک پلت فورم وام دهی و قرض گرفتن است که وام های رمزگذاری شده را ارائه می دهد.

Salt یک پروژه کامل است، اما تهدید عظیمی برای نکسو وجود ندارد. اگر بازار ارز رمزنگاری شده به رشد خود ادامه دهد، انتظار می رود که فضای کافی برای پیشرفت وجود داشته باشد. البته، ممکن است که دو رقیب برای ارائه وام های جذاب تر که بتوانند در نهایت مشتری ها را جذب نماید، رقابت نمایند.

بنابراین می شود گفت که، نکسو به دلیل اتصال به کردیسیمو، که یک شرکت معتبر و اثبات شده در اروپا است، در حالی که Salt تنها در ایالات متحده فعالیت دارد، دارای موقعیت بهتری است. علاوه بر این، همانطویکه در بخش بعدی یاد خواهید گرفت، نکسو توکن قوی تر هست.

 

توکن NEXO

جای تعجب نیست که ماهیت ارز رمزنگاری شده نکسو دارای ویژگی های منحصر به فرد باشد. همانطوریکه در توضیح اصطلاح نکسو توکن بیان شده است، نکسو توکن اولین سمبل امنیتی US SEC ، با سود تقسیمی، امنیت بالای پشتیباتی از دارایی و ویژگی های اضافی دیگر است.

احتمالا مهمترین ویژگی این توصیف نسبتا طولانی - حداقل تا آنجا که سرمایه گذاران نگران هستند - بخش "سود تقسیمی" است. 30٪ سود نکسو از بهره وام به طور مستقیم با دارندگان نکسو توکن به اشتراک گذاشته خواهد شد.

همچنین نکته بسیار مهم این حقیقت است که نکسو به لحاظ قانونی، قوانین و مقررات SEC در ایالات متحده را رعایت کرده و با مقررات قانون اوراق بهادار ایالات متحده D Rule 506 (c) سازگار است. باز هم می توانید ببینید که جایگاه تیم کردیسیمو در صنعت مالی مفید است. نکسو یکی از ضررکنندگان سرکوب بزرگ ICO نخواهد بود.

نکسو علاوه بر این دارای 2 کاربرد عملی مفید دیگر نیز هست:

  1. نرخ بهره پایین برای مشتریانی که وام خود را با نکسو توکن ها بازپرداخت می کنند.
  2. نکسو توکن ها را می توان در کیف پول نکسو برای به دست آوردن وام فوری با توجه به ارزش خود با تخفیف نرخ بهره استفاده کرد.

با در نظر گرفتن تمام جوانب، ارزش نکسو نسبت به سایر پروژه های آینده ارز رمزنگاری شده بالاتر است. اگر نکسو در ایجاد یک پایگاه بزرگ مصرف کننده موفق باشد، صاحبان نکسو توکن در سود به دست آمده سهیم خواهند بود. به همین سادگی.

 

نتیجه

وام های رمزنگاری شده نکسو مزایای زیادی نسبت به وام های سنتی ارائه می کند. آنها به مشتریان اجازه می دهند که مالکیت دارایی های رمزنگاری خود را که به عنوان وثیقه استفاده می شود، حفظ کنند، در حالی که به طور سنتی وثیقه توسط موسسه وام دهنده حفظ و نگهداری می شود. آنها همچنین پرداخت فوری وام را ارائه می دهند، در حالی که اعطای وام های سنتی می تواند روزها یا حتی هفته ها طول بکشد. از همه مهمتر، هزینه های پنهانی  از هر نوع و صدور چک های اعتباری وجود ندارد، در حالی که در وام های سنتی هزینه های برنامه، هزینه های اداری، هزینه های تعهد، هزینه های حقوقی و چک های اعتباری وجود دارد.

با استفاده از برنامه Airdrop و Affiliate در آينده نزديك، شگفت آور نيست كه نکسو به سرعت در حال رشد باشد و به يكي از كارآمدترين محصولات كاربردي در تمام اکوسیستم ارز رمزنگاری شده تبديل شود، در حالي كه نکسو همچنان به ارتقاء رده خود در Ethereum Token ادامه می دهد.

جهت ارسال پیام در واتس اپ یکی از اپراتورها را انتخاب کنید

پشتیبانی واتس اپ
Close and go back to page