به وب سایت ارز مدرن خوش آمدید - احراز هویت در سایت الزامی و اتوماتیک است.

سه شنبه, 03 مهر 777 13:49

خرید پوندی ایکس Pundi X

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

Pundi X چیست؟

ارز Pundi X (پوز فروشگاهی ارزهای دیجیتال)

یکی از مشکلات اصلی که همه ارزهای دیجیتال با آن روبرو هستند، تمایل به خرید یک نوع پول روزمره مقبول عموم است. این یک مشکل مرغ و تخم مرغ است که هیچ فروشگاهی تمایل به گرفتن این ارز نداشته باشد. در صورتی که هیچ کس هیچ چیزی را با آن نتواند بخرد و مصرف کنندگان مزایای زیادی در استفاده از ارز دیجیتال در مقایسه با پول سنتی نداشته باشند، مقبولیتی بین مردم نخواهد داشت.

کیف پول برای مصرف کنندگان خیلی پیچیده نیست، بنابراین هر فردی که دارای ارز دیجیتال باشد و انگیزه­ای برای حمل آن جهت هزینه داشته باشد، می­تواند به سادگی یک برنامه را برای تلفن همراه خود دانلود کند و خرید انجام دهد. بنابراین یک طرف از مشکل مرغ و تخم مرغ تا حد زیادی به نبود علاقه مندی برمی­گردد. با پیشنهاد خرید بیشتر توسط ارزهای دیجیتال یک قسمت از مشکل خود بخود حل می­شود.

بهرحال فروشگاه­ها ملاحظات پیچیده­تری دارند. آنها باید بتوانند رویدادهای تخفیفی ویژه خود را به سهام یا خدمات خود متصل کنند، آنها باید برای اهداف مالیاتی پرونده­هایی تولید کنند، آنها نیاز به سیستم­هایی دارند که بتوانند با سیستم­های کسب و کار موجود خود ادغام کنند؛ آنها نیاز به رابط کاربری آسان برای هر دو کارکنان و مشتریان دارند و ملاحظات بیشتری نیز وجود دارد. ایجاد یک نقطه از سیستم فروش بتواند به چارچوب موجود در فروشگاه تبدیل شود بسیار سخت تر از صرفاً دانلود یک برنامه است.

با وجود اینکه بسیاری از فروشگاه­ها مزایای ارزهای دیجیتال و بسیاری از خطرات بالقوه آن از لحاظ نوسان را نادیده می­گیرند، اما این نکته قابل اهمیتاست که راه اندازی آن بسیار ساده است. فقط اگر یک سیستم بتواند به راحتی به حالت عملیاتی انتقال یابد، به این معنی که فرآیندهای دیگر را مختل نکند، بنابراین فروشگاه­ها می­توانند پذیرش ارز دیجیتال را فقط به عنوان یک گزینه برای اضافه کردن و نه هر نوع تغییر در کسب و کار خود مشاهده کنند، سپس پذیرش ارز دیجیتال می تواند به طور بالقوه در میان بازرگانان اتفاق بیافتد.

Pundi X چه کاری انجام می­دهد؟

اگر چه آنها با یک برنامه کیف پول موبایل شروع کردند، اما نسخه حقیقی آن Pundi X یک سیستم سخت افزاری( Point-of-Sale (POS  برای پذیرش ارزهای دیجیتال است. آنها در حال حاضر دارای یک ماشین به نام XPOS هستند که دو صفحه نمایش را در معرض دید قرار می­دهد: یکی برای و دیگری برای مشتری. این ابزار دارای یک تراشه RFID است که می­تواند رسیدها را چاپ کند و کدهای QR را برای افرادی که با استفاده از برنامه­های کیف پول خود پرداخت می­کنند، نشان می­دهد.

Pundi X همچنین یک کارت صادر می­کند که می­تواند مقادیر مختلفی از ارزهای دیجیتال را ذخیره کند. اندازه و شکل این کارت­ها همانند کارت اعتباری است، بنابراین در فرم و عملکرد برای افرادی که با ارزهای دیجیتال آشنا نیستند، آشنا هستند. این کارت XPASS نامیده می­شود و در واقع دو کارت می­باشد که به صورت مجموعه ارائه می­شود. یکی از آنها شامل اطلاعات رمز شخصی برای برداشت و سپرده گذاری توسط کارت می­باشد. دیگری برای استفاده روزمره طراحی شده و تنها می­تواند برای خرید استفاده شود.

در آینده Pundi X قصد دارد یک نسخه کوچکتر و دستی از دستگاه XPOS خود را به نام XPS Handy توسعه دهد. این دستگاه احتمالا برای سرورهای رستوران­ها یا سایر کارکنان که نیاز به خرید در اطراف فروشگاه را دارند، طراحی شده است. آنها همچنین یک میز کار XPOS بزرگتر دارند که می­تواند برای شرایط پرداخت شخصی باشد که به طور فزاینده­ای در فروشگاه­های مواد غذایی و سایر خرده فروشی­ها مورد استفاده قرار می­گیرد.

Pundi X قطعا یک شرکت سخت افزاری است. اما آنها دارای پشتیبانی خوبی هستند، نسخه آندروید V7 آنها محیطی است که در آن توسعه دهندگان می­توانند برنامه­هایی برای دستگاه­های XPOS به منظور برآورده کردن نیازهای خاص ایجاد کنند. آنها همچنین یک توکن به نام PXS دارند که برای مدیریت معاملات در شبکه XPOS استفاده می­شود.

با این حال، آنها هیچ راه حل بلاک چین خاصی برای مدیریت سهام و یا زنجیره تامین ندارند. تمرکز آنها به طور کامل بر روی مشتری می­باشد که با آن مواجه می­شود که برای مصرف کنندگان امکان خرید ارزهای دیجیتال را فراهم می­کند.

تاریخچه Pundi X

Pundi X از اندونزی شروع می­شود و در حالی که مبادلات ارزهای دیجیتال مجاز است، پرداخت ارزهای دیجیتال برای خرید کالا و خدمات در حال حاضر توسط دولت ممنوع اعلام شده است. Pundi X قادر است سخت افزار خود را بدون شکستن قانون مستقر کند؛ زیرا سیستم اعتباری خود را به طور پیش فرض به گونه­ای طراحی کرده است که پرداخت از طریق سیستم­های غیر از ارزهای دیجیتال مانند کارت­های بانکی و اپل پرداخت مورد تایید است.

با این حال، آنها بر این باورند که دولت اندونزی ظرف چند سال آینده مجوز خود را لغو کرده و در آن زمان گزینه ی ارزهای دیجیتال را فعال می­کند. در چنین رویدادی، Pundi X یک شبکه بزرگ از سیستم­های از قبل نصب شده برای سرمایه گذاری در بازار اندونزی داشته است.

در عین حال، در 3 سال آینده، آنها قصد گسترش فعالیت­های خود در آسیا به ویژه تایلند، سنگاپور، مالزی و ژاپن و سپس به بازارهای آمریکایی و اروپایی را دارند. آنها قصد دارند تا 200000 دستگاه در آن زمان نصب شوند.

تیم Pundi X

صفحه About page ابزار Pundi X فقط 5 نفر از اعضای ارشد مدیریت شرکت را نشان می­دهد، اما آنها ادعا می­کنند که 150 کارمند در سراسر جهان دارند که نیمی از آنها بر روی تحقیق و توسعه متمرکز هستند.

فهرستی از مشاوران را می­توان در elsewhere، جایی که شبکه محلی اندونزی نشان داده می­شود، پیدا کرد. Pundi X همچنین دارای شرکایی با توکن­ها و سیستم­های POS متنوع مانند Qtum، Stellar، Chynge و UTRUST هستند.
Image result for team pundi x

رقبا و چالش­ها

یک مشکل مهم برای Pundi X این است که هر وسیله­ای با یک صفحه نمایش می­تواند یک کد QR را نمایش دهد و هر گوشی با یک تراشه RFID می­تواند برای انتقال معامله استفاده شود. در حال حاضر ممکن است یک دستگاه ارزان قیمت USB بخرید که روی یک شمارنده قرار گرفته و با یک تراشه RFID ارتباط برقرار می­کند، به نظر می­رسد که جنبه سخت افزاری اجرای یک معامله ارزدیجیتال موجود است.

ارزهای دیجیتال پذیرفته شده در بازار بیشتر در مورد سیستم­های پشتیبان تهیه اطلاعات دریافت شده در جریان فرایندهای کسب و کار موجود، است. به این ترتیب، Pundi X ممکن است قادر به استفاده از تخصص خود در ساخت سیستم­های اعتباری باشد، اما اگر آنها سخت افزار خود را جدا از دیگر خدمات در نظر بگیرند، ممکن است در معرض خطر از دست دادن شرکت­های نرم افزاری استفاده کننده از سخت افزارهای موجود قرار گیرند، که به طور بالقوه می­تواند راحت­تر و ارزان­تر شود. 

نتیجه گیری

طرفداران ارزهای دیجیتال به راحتی می­پذیرند که مقبولیت آنها توسط تجار یک مشکل عمده­ای است که برای همه ارزهای مبتنی بر بلاک چین وجود دارد.

چالش Pundi X قابلیت یا کارایی قابل توجه سیستم آن  نیست، بلکه آنها به سختی بر روی ایجاد مقبولیت برای سیستم خود در تلاش هستند. چالش مهمتر این است که با متقاعد کردن بازرگانان نسبت به پذیرش ارزهای دیجیتال، به فروش کمک می­شود. در حالی که هر طرفدار ارز دیجیتال، دوست دارد در جهانی زندگی کند که در آن ارزهای دیجیتال به راحتی در همه جا مورد استفاده قرار می­گیرند، کمتر واضح است که سایر کشورهای جهان موافق هستند.

این به این معنی نیست که از طرف معامله گران مقاومت در برابر ارز دیجیتال وجود دارد، بلکه موضوع بی تفاوتی آنها است. اینکه دقیقا چگونه ارز دیجیتال منجر به افزایش سود یک فروشگاه می­شود، یک گزینه برای مشتری به حساب می­آید. به همین دلیل یادگیری شیوه استفاده از ارزهای دیجیتال و پیاده سازی سخت افزار و عملیات­های آن حائز اهمیت است.

این مسئله ما را به سمت موضوع مرغ و تخم مرغ سوق می­دهد، در صورتی فروشگا­ها از ارزهای دیجیتال استفاده می­کنند که مصرف کنندگان به طور مداوم از این نوع ارز استفاده کنند. اما مصرف کنندگان هنوز این اقدام را انجام نداده­اند، پس چرا باید بازرگانان قدم اول را بردارند؟

قبول کنید یا نه، دستگاه­ها یا سیستم­های Pundi X به خوبی که انتظار می­رفت کار می­کنند. با در نظر گرفتن بهترین، به نظر می رسد که موفقیت آنها تا حدودی به چگونگی احساس مصرف کنندگان ​​و فروشگاه­های متوسط در مورد ارزهای دیجیتال بستگی دارد. احتمال پذیرش ارز دیجیتال Pundi X از احتمال انعکاس آن کمتر است. اگر شما به رشد اجتناب ناپذیر ارزهای دیجیتال اعتقاد دارید، آینده آنها به طور بالقوه بسیار روشن خواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد Pundi X، سایت اینترنتی و نشریه آن را ببینید. برای پیوستن به این بحث، به کانال تلگرام ما ملحق شوید. برای به روز ماندن، توییتر و وبلاگ ما را دنبال کنید.