به وب سایت ارز مدرن خوش آمدید - احراز هویت در سایت الزامی و اتوماتیک است.

خرید گولم Golem

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

Golem چیست؟

Golem مبتنی بر شبکه Ethereum ساخته شده است، اما همانند اغلب سکه­ های مبتنی بر Ethereum یک توکن استاندارد ERC-20 نیست. در واقع روش­های جدیدی با استفاده از پلت فرم Ethereum ایجاد می­شود و در واقع ERC-20 فقط یک استاندارد برای کمک به ایجاد توکن­ ها بدون نیاز به ایجاد یک پروتکل از ابتدا است. 

تیم Golem راه خود را رفت، به این معنی که نمی­توان فرض کرد که توکن (Golem (GTN  را می­توان در کیف پول های سازگار با ERC-20 ذخیره کرد، اما امنیت و ثبات بلاک چین Ethereum را دارا می­باشد.

Golem به عنوان یک شبکه محاسباتی توزیع شده، شبیه به بلاک چین مانند EOS طراحی شده است. با این حال، EOS جایی روی برنامه­ های توزیع شده (dapps) متمرکز است که عمدتا برنامه­ های خودجوش روی بلاک چین در حال اجرا هستند، Golem به حل مشکل محاسباتی کمک می­کند. این ابزار با ایجاد دسترسی به یک مجموعه بزرگتر از منابع محاسباتی به دیگر برنامه­های موجود کمک می­کند. 

 

Golem چه کاری را انجام می­دهد؟

همانطور که در اعلامیه توضیح داده شده است، Golem می­خواهد که در بین غول­های محاسبات ابری موجود، از جمله گوگل، مایکروسافت، آمازون و آی بی ام، با ارائه یک پلتفرم محاسباتی توزیع شده که باعث ایجاد یک بازار خرید و فروش قدرت محاسباتی برای مردم می­شود، حضور داشته باشد.

 

 

واضح ­ترین مثال، اولین استفاده از Golem برای راه اندازی "Brass Golem" که گرافیک رندر است، می­باشد. اگر اخیرا فیلم ­های فانتزی هالیوودی را دیده باشید، احتمالا  می­دانید که ابر قهرمانان، روبات­های غول پیکر و موجودات بیگانه که روی صفحه نمایش داده شده­اند توسط کامپیوتر ایجاد می­شوند.

چیزی که ممکن است کمتر مشخص باشد، چگونگی روند دقیق کار است. پس از آنکه تیم ­های هنرمند شخصیت­ها و محیط را طراحی می­کنند، سپس طرح را به حرکت در می­ آورند، سپس آنها را به عنوان یک سری از دستورالعمل ­ها به یک شبکه از رایانه­ ها، به نام "مزارع رندر"، که در آن کامپیوترها به طور موازی برای محاسبه تمام جنبه­های ایجاد یک تصویر قرار دارند، منتقل می­کنند.

هر پرتو نور، هر ذره گرد و غبار، هر درخششی از جنس براق باید محاسبه شود تا تصورات دنیای واقعی را ایجاد کند. تجسم یک تصویر قابل اعتماد از دنیای واقعی عملا نیاز به ساخت یک دنیای واقعی درون یک کامپیوتر دارد، بنابراین مقدار محاسبات مورد نیاز بسیار زیاد است.

به طور سنتی، شرکت­های تولید گرافیک کامپیوتری گروهی از کامپیوترها را مختص رندر کردن خریداری می­کنند و در سال­های اخیر، آنها را به محاسبات ابری تبدیل کرده اند تا مقیاس قدرت پردازش موجود را بیشتر کنند. با این حال، محاسبات ابری اغلب برای کالیبراسیون نیاز به قراردادهای خدماتی دارند و برای علاقمند به رندر گرافیک کامپیوتری بسیار گران است.

Golem یک راه حل بلاک چین را پیشنهاد می­دهد که اجازه می­دهد تا یک مجموعه گسترده­ای از محاسبات در دسترس قرار گیرد و هزینه­های پرداختی برای پردازش قدرت کمتر می­شود. اساساً، هر کسی که گرافیک را تقریباً در هر مقیاسی می­سازد، می­تواند رندر را به بلاک چین Golem بسپارد و برای محاسباتی که آنها انجام می­دهند، هزینه پرداخت کنند. از طرف دیگر، افرادی که دارای قدرت محاسباتی هستند می­توانند رایانه خود را در شبکه Golem قرار دهند تا با راه اندازی کیف پول از زمان بیکاری کامپیوتر خود استفاده کنند و با فروش محاسبات درآمد کسب کنند.

در آینده، Golem به دنبال گسترش کار خود فراتر از گرافیک است و وبسایتشان به طور خاص هدف یادگیری ماشین را دنبال می­کند. بسیاری از مدل­های دیگر محاسبات توزیع شده برای حل مشکلات مانند SETI@home و BOINC پیش از فن آوری بلاک چین وجود داشتند. با این حال، این مدل ها عمدتاً خیرخواهانه هستند، که شرکت کنندگان زمان های محاسباتی بیکار خود را برای پروژه­هایی که احساس می­کنند، به حمایت  احتیاج دارند اهدا می­کنند. آنچه که Golem برای شرکت کنندگان فراهم می­کند، پاداش مربوط به مشارکتشان است که قبلا انجام نشده است.

 

تاریخچه Golem

Golem در ماه نوامبر 2016، هنگامی که آنها Golem را به عنوان "Airbnb of computing" عرضه کردند، به میزان 6/8 میلیون دلار آمریکا را صرفا در 29 دقیقه افزایش سرمایه داد.

ایده این بود که شما می­توانید قدرت محاسباتی استفاده نشده خود را اجاره دهید همانطورکه می­توانید آپارتمان یا خانه خود که از آن استفاده نمی­کنید، اجاره دهید. این موضوع یکی از موفق­ترین ICOs بود که در سال 2017 برای ارزهای دیجیتال اتفاق افتاد. بر اساس ارزش بازار، GNT به رتبه 10 رسید، اما دوباره رتبه آن به 33 کاهش یافت.

در حال حاضر پروژه Golem در فاز "Brass" قرار دارد که طبق طراحی آنها مربوط به نسخه بتا و آزمایش اولیه است. فازهای بعدی "Clay" است، که توسعه دهندگان ابزارهای بیشتری برای ساختن dapps دارند، "Stone" که امنیت و ثبات را بهبود می­بخشد و "Iron" که برای استفاده عمومی کامل است.

 

تیم Golem

تیم Golem، که خارج از لهستان است، بیش از 20 عضو را در صفحه تیم خود بدون در نظر گرفتن مشاوران و سرمایه گذارن فهرست کرده است. بررسی پروفایل­های LinkedIn زمینه قوی در حوزه فناوری اطلاعات برای اکثر اعضا را نشان داده است. 

بنیانگذار آن، جولیان زاویستوفسکی، فارغ التحصیل مدرسه اقتصاد ورشو است و قبل از شروع کار در شرکت­های وابسته، مشغول کار در بانک ملی لهستان بوده است. او می­گوید که با ایده­هایی الهام گرفته از قابلیت­های Ethereum برای Golem در سال 2014 آمده است.

صفحه تیم Golem بخش دیگری از پروژه Golem به نام کارخانه Golem را اشاره نکرده است. خطوط بین تیم و کارخانه Golem کمی تار است، اما اساساً تیمی هستند که ایده­ی ایجاد Golem را ایجاد و هدایت می­کنند و کارخانه Golem توسعه دهندگانی هستند که روی تهیه و توسعه پروژه­ها کار می­کنند.کارخانه Golem نیز یک شرکت محدود شده قانونی، واقع در Zug، سوئیس است، در حالی که این تیم بیشتر از یک انجمن آزاد بنیانگذاران و سایر افراد مرتبط تشکیل شده است که ممکن است مستقیماً در کارخانه Golem  کار نکنند.


Image result for golem token team

 

رقبا و چالش­ها

Golem ادعای قدرتمندی در زمینه رندر گرافیکی کرده است که به تنهایی می تواند یک بازار سودآور و ارزشمند برای آن ایجاد کند. اگر آنها بتوانند خود را به عنوان برند در این منطقه معرفی کنند، ممکن است نیازی به مجموعه­ای از ویژگی­های بسیار بزرگ نداشته باشند. اگر آنها بتوانند به حوزه­هایی مانند یادگیری ماشین یا سایر مدل های محاسباتی توزیع شده وارد شوند، بهتر خواهد بود. برخي برآوردها، نشان می­دهد که بازار محاسبات ابری 130 بیلیون دلار در سال درآمد دارد.

با این حال، سکه­های دیگر مانند EOS، محاسبات توزیع شده­ را ارائه می­دهند و در حالیکه تمرکز بازاریابی آنها ممکن است در حال حاضر متفاوت باشد، می­توانند به راحتی به همان فضا منتقل شوند. همچنین سکه­هایی مانند Gridcoin وجود دارد که از پروژه BOINC فوق الذکر تکامل یافته است، که در حال حاضر بر روی محاسبات توزیع شده برای تحقیقات علمی تمرکز دارد. با این حال، از آنجایی که این پروژه متن باز است، آنچه استفاده می­شود، تنها توسط خواست مردم محدود می­شود.

پروژه Golem انتقاداتی در زمینه کند بودن دریافت کرده است و تیم توسعه بدنبال رفع آن است. تیم Golem این ادعا را مطرح کرد که آنها با چالش­های فنی مواجه هستند که هیچکس پیش از آن با این موضوع مواجه نشده است. قطعا درست است که تقریباً هیچ پروژه­ی نرم افزاری دقیقا در زمان دقیق به جزئیات کامل نمی­رسد، اما منطقی باشد یا نه، هر تأخیری ممکن است فرصت­هایی برای پروژه­های دیگر در همین فضا ایجاد کند. 

 

نتیجه گیری

همانطورکه Golem از Ethereum ساخته شده است، برای هر شرکت دیگری امکان ساخت یک چارچوب مشابه و رقابت در همان بازار، امکان پذیر است. در حالی که این امکان وجود دارد که کسی بتواند یک مزیت تکنولوژیکی ایجاد کند، این مزایا ممکن است بلافاصله واضح نباشد، در حالی که همه بازارها را آزمایش و موارد استفاده را توسعه می­دهند.

پیشنهاد میکنیم این پست ها را هم بخوانید

خرید اتریوم Ethereum

خرید آیوتا IOTA

خرید سیا کوین Siacoin

image01