به وب سایت ارز مدرن خوش آمدید - احراز هویت در سایت الزامی و اتوماتیک است.

اخبار کریپتوکارنسی

بزرگترین صندوق ثروت ملی، تقریباً 600 بیت‌کوین دارد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

صندوق بازنشستگی دولت نروژ که به آن Oil Fund هم گفته می‌شود بیشتر از یک تریلیون دلار سرمایه دارد از جمله 1.4 درصد از کل سهام جهانی. این صندوق یکی از بزرگترین صندوق‌های ثروت ملی محسوب می‌شود. بر اساس گزارش Arcane Research که نوزدهم سپتامبر منتشر شد، این صندوق حدود 600 بیت‌کوین هم بین سرمایه‌های خود دارد.

داده‌های تحلیلی Arcane Research نشان می‌دهد که صندوق Oil Fund نروژ از طریق سرمایه گذاری‌هایی که در شرکت MicroStrategy انجام داده، بیش از 577.6 بیت کوین دارد. به این ترتیب پورتفولیوی این کمپانی در زمینه بیت‌کوین 6.3 میلیون دلار ارزش دارد. صندوق بازنشستگی دولت نروژ 1.51 درصد از سهام MicroStrategy را در اختیار دارد.

Michael Saylor بنیانگذار MicroStrategy در توئیتی که اخیراً منتشر کرد گفت که این کمپانی 38250 بیت کوین دارد.

بعلاوه دو شرکت مشاوره سرمایه گذاری دیگر به نام‌های BlackRock Fund Advisors و Vanguard Group به ترتیب 15.24 درصد (5829.30 بیت‌کوین) و 11.72 درصد (4482.90 بیت‌کوین) سهام دارند. قبلاً کوین‌تلگراف گزارش داده بود که BlackRock بزرگترین سهام دار در MicroStrategy است و به صورت غیرمستقیم بیت کوین دارد.

 

 

Vanguard Group یک مشاور سرمایه گذاری آمریکایی است که تا 31 ژانویه 2020، 6.2 تریلیون دلار سرمایه تحت مدیریت (AUM) داشت. این شرکت یکی از بزرگترین ارائه دهندگان صندوق‌های سرمایه گذاری مشترک و دومین شرکت بزرگ ارائه دهنده صندوق قابل معامله در بورس (ETF) است. BlackRock Fund Advisors هم 7.3 تریلیون دلار سرمایه تحت مدیریت دارد.

در چند روز اخیر MicroStrategy سروصدای زیادی به پا کرد چون این شرکت خبر از طرح خود برای سرمایه گذاری در حوزه بیت کوین داده بود. MicroStrategy که جدیدترین شرکت بزرگ وارد شده به حوزه بیت کوین است، در ماه آگوست 21454 بیت کوین به ارزش 250 دلار و در ماه سپتامبر 16796 بیت کوین دیگر به ارزش 175 میلیون دلار خرید.

 

 

پیشنهاد میکنیم این پست ها را هم بخوانید

Ripple می تواند به Mollie، بزرگترین سیست

ایردراپ استلار بزرگترین ایردراپ تاریخ

مدیر VanEck:‌ بیت‌کوین می‌تواند راه‌حلی