پنج شنبه, 13 دی 777 14:58

ویتالیک بوترین Vitalik Buterin

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

از بنیانگذاران اتریوم

سن : 26 سال
محل تولد  : کولومنا، روسیه
رده بندی :  بنیانگذار، تکنولوژی، توسعه دهنده
دانشگاه  : دانشگاه Waterloo
دلیل شهرت  : ایجاد اتریوم

 

"من از DAOها انتقاد می‌کنم چون واقعاً آن‌ها را دوست دارم. الگوریتم‌های درون زنجیره ای که در برابر کاوش آرا کاملاً باز هستند ..... توانگرسالاری قلب من را به درد می‌آورد."

 

بیوگرافی: Vitalik که یک نویسنده و برنامه نویس روسی – کانادایی است، از سال 2011 در جامعه بیت کوین مشغول بود و Bitcoin Magazine را بنیانگذاری کرده و مقالات مختلفی برای آن نوشت. وی بیشتر به عنوان سازنده اتریوم شناخته شده است. اتریوم یک شبکه بلاک چین عمومی است که برای اجرای قراردادهای هوشمند و اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز طراحی شده و در حال حاضر پس از بیت کوین دومین پلتفرم شناخته شده ارز دیجیتال است. هم اکنون Buterin در حال تحقیق بر روی راهکارهای مقیاس پذیری برای اتریوم است که باعث می‌شود این پلتفرم فراگیرتر از قبل شود.

سال 2019 برای Vitalik Buterinسال گذشته تمرکز اصلی Buterin تحقیق و ارائه پیشنهاداتی برای مقیاس پذیری و حریم خصوصی بلاک چین بود چون این شبکه برای اجرای 15 تراکنش در ثانیه با دشواری‌هایی روبرو است. در حالیکه انتظار می‌رود فاز جدید اتریوم (به نام اتریوم 2) در سال 2021 یا پس از آن عرضه شود، Buterin با ارائه یک راهکار کوتاه مدت جهت ادغام با بیت‌کوین کش – یک نسخه هارد فورک شده از بیت‌کوین اصلی که در مقایسه با اتریوم توان عملیاتی بیشتری دارد – توجه زیادی از سوی جامعه بلاک چین به خود جلب کرد.

در ماه مارس وی اعلام کرد که اگر صنعت کریپتو به دنبال رشد و تکامل و ایجاد تاثیرات اجتماعی چشمگیر است باید فلسلفه‌های فردگرایانه سایفرپانک‌ها را ترک کرده و بیشتر به فکر واقعیات یک جامعه عادلانه و مساوات باشد. Buterin در ماه اکتبر یک نظرسنجی در توئیتر اجرا کرد که در آن از مخاطبین در رابطه با حمایت از معکوس کردن یک اقدام جهت بی اثر کردن یک هک سوال شده بود و 61 درصد آنها رای دادند که لغو کردن تراکنش‌ها هرگز مورد قبول نیست. Buterin در ماه دسامبر روشی برای تحول زودهنگام از اتریوم 1 به اتریوم 2 پیشنهاد کرد که چند روز بعد از آن شبکه هارد فورک شد و این تغییر را حدود 611 روز به تعویق انداخت.

چشم انداز سال 2020: سال 2020 سالی مهم و حیاتی برای توسعه اتریوم خواهد بود چون محققان و برنامه نویسان در حال تلاش برای آماده سازی شبکه جهت تحولی هستند که مدت‌ها همه منتظر آن بودند و قرار است این شبکه را تبدیل به شبکه ای مقیاس پذیرتر کرده و مصرف انرژی آن را کاهش دهد. در واقع اتریوم 2 چشم انداز اصلی اتریوم است که مبتنی بر مکانیزم توافق بر اساس اثبات سهام، sharding، توان عملیاتی بالا و غیره است. در حال حاضر اتریوم سهم اصلی بازار قراردادهای هوشمند را در اختیار دارد اما با ورود مدعیان بیشتر به حوزه اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز در صورتیکه شبکه اتریوم قادر به رشد و افزایش مقیاس در یک بازه زمانی مناسب نباشد، ممکن است بسیاری از استعدادهای خود را از دست بدهد. اما بوترین و محققین مختلف متعهد به حل چالش‌های مهندسی این شبکه باز و بدون نیاز به مجوز شده اند که می‌تواند با بسیاری از موسسات فعلی رقابت کند.

 

جهت ارسال پیام در واتس اپ یکی از اپراتورها را انتخاب کنید

پشتیبانی واتس اپ
Close and go back to page