به وب سایت ارز مدرن خوش آمدید - احراز هویت در سایت الزامی و اتوماتیک است.

پنج شنبه, 13 دی 777 16:20

چارلی لی Charlie Lee

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

سازنده لایت کوین، مدیرLitecoin Foundation

محل تولد ساحل عاج
محل اقامت سانفرانسیسکو، امریکا
رده بندی بنیانگذار، توسعه دهنده
محل تحصیل موسسه فناوری ماساچوست
دلیل شهرت ایجاد ارز دیجیتال لایت کوین و سپس فروش همه دارایی‌هایش

"تعویض پذیری تنها ویژگی پول سالم است که در بیت‌کوین و لایت کوین وجود ندارد."

بیوگرافی: Charlie Lee دانشمند کامپیوتر و بنیانگذار ارز دیجیتال لایت کوین است که عده ای آن را در مقایسه با بیت کوین که طلای دیجیتال نامیده می‌شود، نقره دیجیتال نامگذاری کردند. Lee مدرک لیسانس و فوق لیسانس خود را از موسسه فناوری ماساچوست دریافت کرد. او وقتی در گوگل کار می‌کرد لایت کوین را ابداع کرد. همچنین وی به عنوان مدیر مهندسی در اکسچینج Coinbase کار می‌کرد تا اینکه پشتیبانی لایت کوین به این پلتفرم اضافه شد.

Lee در سال 2017 پس از انتقاداتی که در رابطه با تاثیر دیدگاه‌های او بر قیمت لایت کوین مطرح می‌شد، بیشتر دارایی‌های لایت کوین خودش را واگذار کرد. در حال حاضر Lee در Litecoin Foundation کار می‌کند که هدف آن توسعه شبکه لایت کوین و افزایش میزان پذیرش و کاربرد این کوین است.

سال 2019 برای Charlie Leeدر ماه ژانویه Lee اعلام کرد که بر توسعه لایت کوین متمرکز خواهد شد تا این ارز را از طریق "تراکنش‌های محرمانه"، خصوصی تر و تعویض پذیرتر کند و اعلام کرد که در حال حاضر مهم ترین میدان نبرد در زمینه ارزهای دیجیتال همین دو ویژگی است. در ماه ژوئن Litecoin Foundation خبر از شروع یک همکاری جدید با اکسچینج Bibox و شرکت بلاک چین Ternio برای عرضه یک کارت بدهی فیزیکی بر اساس ارزهای دیجیتال داد.

در ماه جولای Lee اظهار نگرانی کرد که هالوینگ لایت کوین ممکن است برای جامعه ماینینگ یک شوک بزرگ باشد. در ماه اکتبر وی ادعاهای مطرح شده در رابطه با اعلام ورشکستگی Litecoin Foundation را رد کرد و اعلام کرد که این شرکت خود را به اندازه دو سال ایمن سازی کرده است.

چشم انداز سال 2020: از هنگامی که Lee در سال 2011 لایت کوین را راه اندازی کرد نقشه راه توسعه این ارز دیجیتال به میزان زیادی مشابه مسیر بیت کوین بود. با توجه به اینکه Lee اعلام کرده توسعه لایت کوین باید متمرکز بر حریم خصوصی و تعویض پذیری باشد، انتظار می‌رود که شاهد توسعه و پیشرفت بیشتری در این حوزه‌ها باشیم. در ماه دسامبر توسعه دهندگان ارز دیجیتال Grin و پروتکل مبتنی بر حریم خصوصی MimbleWimble خبر از شروع طرح‌هایی برای ادغام این تکنولوژی در لایت کوین دادند.

جهت ارسال پیام در واتس اپ یکی از اپراتورها را انتخاب کنید

در واتس اپ با ما صحبت کنید
Close and go back to page