آموزش استفاده از سایت

آموزش استفاده از سایت

ثبت نام در سایت

مرحله 1 : بر روی دکمه ثبت نام در سایت در سایت کلیک کنید.

مرحله 2 : فیلدهای مورد نیاز را پر کنید و سپس بصورت اتوماتیک وارد پنل کاربری خود خواهید شد.

مرحله 3 : اکنون بایستی مراحل احراز هویت را به ترتیب و با دقت تکمیل کنید. 

 

 


احراز هویت 

  1. اعتبار سنجی تلفن ثابت

در فیلد "تلفن ثابت " تلفن ثابت منزل یا محل کار خود را همراه با پیش شماره شهر خود مثلا تهران 021 وارد کرده و روی دکمه "ثبت تلفن ثابت" کلیک کنید.

سپس بر روی دکمه سبز " ارسال کد اعتبار سنجی" کلیک کنید.

سپس بصورت اتوماتیک با شما تماس گرفته می شود و یک کد چند رقمی برای شما توسط ربات خوانده می شود که این کد را در فیلد "کد ارسال شده" وارد کنید و بر روی دکمه "تایید" کلیک کنید.

* اگر کد خوانده شده را اشتباه وارد کردید یا با شما تماسی گرفته نشد بر روی دکمه "ارسال مجدد کد" کلیک کنید.

 *در صورت ارسال نشدن کد به شماره ثابت شما با پشتیبانی تلگرام، واتس آپ یا پشتیبانی آنلاین سایت در میان بگذارید تا بصورت دستی توسط اپراتور با شما تماس گرفته شود.

 *شماره تلفن های موبایل در این قسمت و تلفن های اینترنتی توسط مدیر تایید نخواهند شد.

 


2. اعتبار سنجی موبایل :

شماره موبایل خود را در فیلد مربوطه وارد کنید و بر روی دکمه "ثبت شماره موبایل" کلیک کنید تا شماره شما ثبت گردد.

سپس بر روی دکمه "ارسال کد فعالسازی" کلیک کنید تا برای شما یک کد چند رقمی پیامک شود.

این کد را در فیلد "کد فعال سازی موبایل شما" قرار دهید و بر روی دکمه "بررسی" کلیک کنید.

* اگر کد خوانده شده را اشتباه وارد کردید یا با شما تماسی گرفته نشد بر روی دکمه "ارسال مجدد کد" کلیک کنید.

 *در صورت ارسال نشدن کد به شماره همراه شما با پشتیبانی تلگرام، واتس آپ یا پشتیبانی آنلاین سایت در میان بگذارید تا بصورت دستی توسط اپراتور با شما تماس گرفته شود.

 


3. اعتبار سنجی اطلاعات فردی :

برای فعالسازی این قسمت باید ابتدا تصویر با کیفیت عکس کارت ملی خود را آپلود کنید و سیستم توسط هوش مصنوعی اطلاعات شما را فراخوانی کرده و در فیلدهای مربوطه نمایش می دهد و درصورتیکه این اطلاعات مورد تایید شما بود می توانید آن را ذخیره کنید تا به مدیرسایت  ارسال گردد.

*در صورتیکه اطلاعات ثبت شده شما کاملا منظبق با کد ملی شما نباشد احراز اتوماتیک انجام نشده و بایستی توسط مدیریت سایت بررسی گردد.

 

 

 


4.اعتبار سنجی اطلاعات بانکی :

برای احراز اطلاعات بانکی بصورت اتومات بایستی مرحله قبل خصوصا نام و نام خانوادگی شما تایید شده باشد.

حالا شماره کارت بانکی که به نام خودتان است را وارد کنید. سپس بصورت اتومات نام بانک، شماره حساب ، شماره شبا و نام ضاحب کارت مرتبط با آن کارت نمایش داده می شود.

در صورتیکه نام صاحب کارت با نام مندرج در مرحله قبلی منطبق باشد اعتبارسنجی اطلاعات بانکی شما بصورت اتوماتیک تایید می گردد.

* حنما شماره کارت ثبت شده به اسم خودتان باشد در غیر اینصورت تایید نمی گردد.

* در صورتیکه نام صاحب کارت دقیقا منظبق با نام و نام خانوادگی ثبت شده در مرحله 3 نباشد، احراز هویت بصورت اتومات انجام نشده و بایستی توسط مدیریت تایید گردد.

 


 5. عکس سلفی شما به همراه کارت ملی و متن درخواست

در این قسمت بایستی یک عکس سلفی واضح از خودتان به همراه "کارت ملی" و "متن درخواست" روی کاغذ به همراه درج "تاریخ روز" و "امضا" با دستخط خود نوشته سپس آپلود نمایید

متن درخواست : جهت احراز هویت برای خرید از سایت Arzmodern.net - اینجانب قوانین سایت را مطالعه کرده و مسئولیت تمامی خرید و فروش ها از حساب کاربری خود را می پذیرم و حساب کاربری و یا اطلاعات حساب بانکی خود را در اختیار فرد دیگری قرار نمی دهم و برای هیچ شخص دیگری خرید و فروش نخواهم کرد. (نام و نام خانوادگی - تاریخ - امضا)

نمونه عکس مورد قبول و متن درخواست :

id3

 

*احراز هویت اطلاعات شخصی بصورت اتومات از 7 صبح الی 23 شب انجام می پذیرد.

*دقت فرمائید عکس ها باید مشخص و قابل خواندن باشد.

*در هنگام گرفتن عکس سلفی از دوربین جلوی گوشی استفاده نکنید زیرا کلمات را در تصویر برعکس نمایش می دهد، سعی کنید شخص ثالث از شما با دوربین اصلی گوشی عکس بگیرد.

* متن درخواست را فقط با خودکار بر روی کاغذ بنویسید و از پرینت متن بصورت کامپیوتری و یا نوشتن با ماژیک خودداری کنید.

* کارت ملی و کارت بانکی را در درستتان نگه دارید و از چسباندن آن بر روی کاغذ خودداری کنید.

* بانوان محترم لطفا عکس سلفی با حجاب ارسال شود.

 


پس از تکمیل دقیق همه قسمت ها برای تسریع احراز هویت بر روی دکمه " بررسی احراز هویت توسط کارشناسان" کلیک کنید.

 

حالا باید منتظر باشید تا احراز هویت شما مورد بررسی قرار گیرد و پس از تایید می توانید ثبت سفارش کنید.

پس از تایید کامل مدارک احراز هویت وضعیت هر کدام از موارد احراز هویت را می توانید در پروفایل کاربری خود مشاهده کنید و اگر هر کدام از قسمت ها ضربدر قرمز داشت و در پایین این قسمت پیامی مبتنی بر تصحیح موارد احراز هویت قرار داشت بایستی مجدد آن قسمت را تکمیل نمایید.

 

 


 

خرید و فروش

 اکنون از طریق منوها و دکمه مبادله می توانید قیمت ارز مورد نظر را مشاهده و شروع به خرید کنید.

1 : نمایش قیمت لحظه ای ارزها

2 و 3  : نمایش بخش انتخاب و مقدار ارز 


 سپس به فرم مبادله رفته و مقدار ارز مورد نیاز را وارد کنید تا معادل تومان آن را مشاهده کرده و اگر در موجودی ما بود توسط دکمه "خرید از ما " به مرحله خرید وارد شوید.

1 : انتخاب کنید که می خواهید ارزی را خرید کنید از ما و یا به ما بفروشید.

2 : مقدار ارز مورد نیاز را وارد کنید. مثلا 1 عدد

3 : در این بخش می توانید ارز مورد نیازتان را انتخاب کنید. مثلا : اتریوم

4 : مشاهده مقدار موجودی آن ارز

5 : مشاهده معادل تومانی ارز مورد نیاز برای خرید یا فروش.

6 : با کلیک بر روی دکمه  "خرید از ما " یا "فروش به ما "به مرحله ثبت نهایی وارد می شوید.

7 : در صورت موجود نبودن آن ارز یا کمتر بودن از مقدار درخواستی شما می توانید با کلیک بر روی دکمه "درخواست رزرو " ارزتان را رزرو کنید تا در صورت موجود شدن به شما اطلاع داده شود.

 

 


 خرید از ما :

 

1. شمارش معکوس برای ثبت سفارش بدلیل نوسانات بالای قیمت ها اگر تا 10 دقیقه سفارش ثبت نگردد سفارش شما لغو می شود و بایستی از ابتدا سفارش خود را ثبت نمایید.

2. نام ارز مورد نظر جهت خرید

3. مقدار ارز درخواستی خود را می توانید در فاکتور ببینید

4. بهای تمام شده ارز مورد نظر

5. کارمزد انتقال ارز در شبکه که این کارمزد در اصل هزینه ارسال در شبکه خواهد بود و نسبت به هر ارز متفاوت است

6. مبلغ نهایی فاکتور که قابل پرداخت خواهد بود

7. اگر آدرس ولت یا کیف پول ارز دیجیتال خود را در منوی " کیف پول های من " از قبل وارد کرده اید می توانید آن را در این قسمت انتخاب نمایید و اگر نیز وارد نکرده اید می توانید گزینه به صورت دستی را انتخاب کنید و در فیلد بعدی با دقت آدرس ولت ارز دیجیتال موردنظرتان را قرار دهید. 

8. در این قسمت می توانید آدرس کیف پول ارز دیجیتال خود را بصورت دستی وارد نمایید

9. اگر آدرس ولت شما دارای تگ، ممو یا آی دی هست حتما آن را وارد نمایید. مثلا ارز ریپل یا استلار در بعضی مدل از کیف پول های ارز دیجیتال دارای تگ و ممو هستند که حتما باید در این قسمت وارد شوند (بطور مثال کیف پول سخت افزاری Ledger اصلا تگ یا ممو ندارد)

10. در این قسمت کارت بانکی را که در سیستم هنگام احراز هویت ثبت کرده اید را انتخاب کنید . همچنین می توانید سایر کارت های بانکی خود را از منوی " کارت های بانکی من " در پنل کاربری خود اضافه نمایید تا پس از تایید توسط مدیر سایت در این قسمت نیز قابل انتخاب باشند

11. در این قسمت می توانید بصورت " پرداخت آنلاین " سفارش خرید خود را با اتصال به درگاه های بانکی شاپرک پرداخت نمایید.

12. با انتخاب گزینه "پرداخت کارت به کارت" با هماهنگی با مدیریت می توانید بصورت کارت به کارت یا واریز به حساب از داخل بانک سفارش خود را ثبت و پرداخت نمایید

13. با انتخاب پرداخت کارت به کارت بایستی پس از پرداخت تصویر فیش آن را در این قسمت پرداخت آپلود کنید.

14. پس از پر کردن موارد اجباری بالا با کلیک بر روی دکمه " ثبت درخواست خرید " سفارش شما ثبت خواهد شد و نهایتا تا 30 دقیقه بعد انجام خواهد شد.

 

  فروش به ما :

1. شمارش معکوس برای ثبت سفارش بدلیل نوسانات بالای قیمت ها اگر تا 10 دقیقه سفارش ثبت نگردد سفارش شما لغو می شود و بایستی از ابتدا سفارش خود را ثبت نمایید.

2. نام ارز مورد نظر جهت فروش

3. مقدار ارز جهت فروش را می توانید در فاکتور ببینید

4. مبلغی که پس از فروش به حساب شما واریز خواهد شد

5. آدرس کیف پول ما که باید ارز دیجیتال مربوطه را به این آدرس ارسال نمایید .

6. اگر آدرس ولت ما شامل تگ یا ممو یا آی دی باشد حتما موقع انتقال ارزهایتان آن را در بخش مربوطه وارد نمایید. به طور مثال جهت فروش ارزهایی مثل XRP - XLM - BNB حتما بایستی جهت فروش به ما علاوه بر آدرس کیف پول، تگ آدرس را نیز جهت ارسال وارد کنید

7. اگر از گوشی های هوشمند جهت انتقال ارز دیجیتال به کیف پول ما استفاده می کنید می توانید از QR Code مربوط به آدرس ولت و تگ آدرس ولت نیز باتوسط اسکن آن ها استفاده نمایید

8. شناسه تراکنش یا Hash تراکنش را در این قسمت وارد کنید این شناسه مانند کد پیگیری جهت بررسی می باشد که چند ثاینه یا چند دقیقه پس از ارسال ارز از کیف پول شما به کیف پول ما توسط کیف پول به شما داده خواهد شد.

9. در این قسمت تصویری از کیف پول خود و قسمت ارسال ارز دیجیتال به کیف پول ما آپلود کنید. می توانید در گوشی های هوشمند از صفحه نمایش Screen Capture بگیرید یا اگر ولت اجازه عکس گرفتن به شما نمی دهد از دوربین یک گوشی دیگر از صفحه گوشیی که از آن رمزارز ارسال شده عکس بگیرید و یا اگر در کامپیوتر یا لپ تاپ استفاده می کنید از ابزارهای ویندوز مثل Snipping Tool که معمولا بصورت پیش فرض در ویندوز قرار دارد استفاده کنید.

بطور مثال برای ارسال ارز استلار XLM از کیف پول Atomic Wallet بایستی در قسمت Send این رمزارز بروید سپس آدرس کیف پول ارزمدرن را که در مرحله 5 در بالاتر و قسمت فروش به ما می باشد کپی کنید (تایپ نکنید) و در قسمت Address قرار دهید.(1) برای رمزارز استلار نیاز هست که علاوه بر آدرس ولت حتما تگ یا ممو ولت را نیز در قسمت مربوطه قرار دهید به این منظور آن را از قسمت تگ کیف پول در مرحله 6 که در بالاتر در قسمت فروش به ما می باشد نیز کپی کنید و در در قسمت مربوطه در ولت Atomic قرار بدهید.(2) سپس در قسمت Amount نیز مقدار ارزی که می خواهید به ما بفروشید و این مقدار دقیقا در کیف پول ارزمدرن خواهد نشست را وارد نمایید (کارمزد ارسال با شما است) (3)

 

کیف پول شما پس از ارسال ارز به شما یک کد پیگیری تراکنش یا شناسه تراکنش می دهد که با نام Hash یا Transaction ID شناخته می شود. هش تراکنش را نیز از کیف پولتان کپی کنید و در فیلد مربوطه در سایت ارزمدرن در بخش فروش به ما (فیلد شماره 8 در تصویر فروش به ما)  قرار دهید. مثلا برای تراکنش بالا هش تراکنشی که کیف پول داده است بصورت زیر می باشد :

449b574e4fdb19381f7aea03e856e94fedaa0159e6c7f609cb5daf6e73872506

که از قسمت (4) در تصویر زیر قابل کپی کردن است:

همچنین پس از ارسال ارز از صفحه ارسال اسکرین شات یا عکس بگیرید و در فیلد مربوط به فروش به ما (قسمت شماره 9 در تصویر فروش به ما) قرار دهید. این عکس بایستی واضح و گویای ارسال رمزارز برای ما باشد مانند تصویر زیر :

 

 

10. در این قسمت حساب بانکی را که می خواهید مبلغ ریالی به آن واریز شود را انتخاب کنید.

11. پس از پر کردن فیلدهای اجباری بالا بر روی دکمه " ثبت درخواست فروش" کلیک کنید پس از ثبت سفارش و دریافت کامل ارز دیجیتال در کیف پول ما، درخواست تسویه توسط ارزمدرن آنی انجام خواهد شد و در صورت داشتن حساب "بانک آینده" و "بانک سامان " و معرفی آن ها به سایت دریافت وجه بصورت آنی در حساب شما انجام می پذیرد و دریافت به مقصد دیگر بانک ها در سیکل بانکی انجام می پذیرد.