چهارشنبه, 16 تیر 1400 13:40

معرفی ارز IoTex آیوتکس

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

آیوتکس (Io Tex) چیست ؟

آیوتکس IoTex  یا به اختصار IOTX که فعالیت خود را بعنوان یک پروژه ی منبع باز در سال ۲۰۱۷ آغاز کرد ، یک پلتفرم غیر متمرکز است که در راستای توانمند کردن اقتصاد باز برای ماشین ها تلاش میکند . در حقیقت میتوان گفت که آیوتکس یک اکوسیستم باز است که در آن مردم و ماشین ها با اطمینان و تحت انگیزه های اقتصادی مناسب ، میتوانند با یکدیگر تعامل داشته باشند . این پروژه ، که از یک تیم جهانی شامل بیش از ۴۰ دانشمند و مهندس تحقیقاتی تشکیل شده است  با استفاده از الگوریتم اجماع مبتکرانه ی Roll-DPos ، بلاکچین سازگار با EVM خود را ایجاد کرده و در آوریل ۲۰۱۹ آن را راه اندازی کرده است که توسط بیش از ۱۰۰ نماینده در سراسر جهان اجرا شده است و در حال حاضر بیش از ۱۰ میلیون معامله توسط آن پردازش شده است . در بالای بلاکچین IoTex ، این تیم برای اتصال به بلاکچین های BSC ، Ethereum و Heco از جمله کیف پول ioPay و ioTube bridge بلوک های اصلی زیرساخت ها را تشکیل داده است که به ده هزار کاربر خدمت میکند . آیوتکس به برنامه های غیرمتمرکز بر اساس EVM ، بدون در نظر گرفتن هزینه های گرانقیمت gas کمک میکند . 
علاوه بر این ، در بالای بلاکچین آیوتکس میان افزارهایی مانند هویت غیرمتمرکز ، محاسبات محرمانه و سخت افزار ایمن جهت فراهم کردن اوراکل Ucam و Pebble ایجاد شده است . Ucam یک دوربین خانگی است که در بیش از ۳۰۰۰ خانوار وجود دارد و هنوز هم در حال گسترش است . در مقابل ، Pebble در ابتدا با چیزی بالغ بر ۳۰۰ توسعه دهنده راه اندازی شده و برنامه های غیرمتمرکز خلاقانه را قادر میسازد که بین دنیای واقعی و دنیای رمز نگاری ارتباط برقرار کنند .

بنیانگذاران ارز دیجیتال آیوتکس چه کسانی هستند ؟

بنیانگذاران آیوتکس Raullen Chai ، Qevan Guo ، Xinxin Fan و Jing Sun میباشند . Raullen Chai در BootUP Ventures نیز بعنوان مشاور در حال فعالیت بوده و همچنین عضوی از گروه دفتر کل توزیع شده ی صنعتی در کنسرسیوم اینترنت صنعتی میباشد . وی قبلا در شرکت Uber بعنوان مدیر تحقیق و توسعه ی رمزنگاری و مهندسی امنیت ، کار میکرد . Qevan Guo یکی از بنیاگذاران Hyperconnect نیز میباشد که قبلا در فیس بوک بعنوان مدیر مهندسی مشغول به فعالیت بود . Xinxin Fan قبل از تاسیس آیوتکس ، علاوه بر اینکه در مرکز تحقیقات و فناوری بوش در آمریکای شمالی مهندس ارشد تحقیقات بود ، در دانشگاه واترلو نیز بعنوان مدیر پروژه خدمت میکرد . Jing Sun نیز یکی از مدیران شرکت Sparkland Capital است . علاوه بر این ، وی در شرکت Polychain Capital  یک سرمایه گذار lp و در شرکت Rippling یک سرمایه گذار فرشته یا angel میباشد . 

چه چیزی ارز دیجیتال آیوتکس را منحصر بفرد میسازد ؟

آیوتکس ، یک پلتفرم غیر متمرکز جهت برقراری ارتباط معتمد بین انسان و ماشین است که از دستگاه های هوشمند خانگی تا وسایل نقلیه ی خودمختار را در برمیگیرد . به همین منظور ، آیوتکس یک شبکه ی بلاکچینی سریع ، کارآمد و سازگار با EVM را راه اندازی کرده است که انعطاف پذیری و مقیاس پذیری را برای برنامه های گوناگون فراهم میکند . علاوه بر این ، در بالای بلاکچین ، میان افزارها و برنامه های غیر متمرکزی ساخته شده اند که میتوانند بین دنیای واقعی و دنیای رمزنگاری ارتباط برقرار کنند .  در لایه ی زیرین شبکه ی بلاکچین ، توکن بومی آیوتکس که با نماد IOTX نشان داده میشود وجود دارد . این توکن بعنوان gas در پروتوکل بلاکچین مورد استفاده قرار میگیرد . Burndrop نیز یک طراحی منحصر بفرد اقتصادی میباشد که با افزایش دستگاههای تنظیم شده توسط آیوتکس ، منجر به کاهش قیمت آیوتکس میگردد .

چه تعداد توکن IOTX در گردش است ؟

از مارس ۲۰۲۱ ، کل موجودی در گردش توکن های آیوتکس ، ۹،۶۴۴،۳۰۴،۴۴۲ و حداکثر موجودی آن ۱۰،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ توکن میباشد .

امنیت شبکه ی آیوتکس :

آیوتکس با چند مکانیسم ، حریم خصوصی کاربران و معاملات را تضمین میکند . الگوریتم اجماع اثبات سهام (POS) با رای دادن سهامداران به تولیدکنندگان بلوک در شبکه ، کار میکند ‌ . پس از انتخاب تولیدکنندگان بلوک ، آنها مسئول افزودن بلوک های جدید به بلاکچین میگردند . برای انجام اینکار ، آن ها پاداش هایی را دریافت میکنند که بین سهامدارانی که به آنها رای داده اند ، توزیع میگردد که این امر ، تولیدکنندگان بلوک را به ادامه ی کار و سهامداران را به ادامه ی رای دادن به تولیدکنندگان بلوک تشویق میکند .

جهت ارسال پیام در واتس اپ یکی از اپراتورها را انتخاب کنید

پشتیبانی واتس اپ
Close and go back to page