پنج شنبه, 25 آذر 1400 08:09

معرفی شبکه Oasis و کوین ROSE

این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

معرفی شبکه Oasis و کوین ROSE

شبکه Oasis چیست؟

شبکه Oasis که برای نسل بعدی بلاک‌چین طراحی شده، اولین پلتفرم بلاک‌چین با قابلیت حفاظت از حریم خصوصی برای رونق اقتصاد باز و یک اقتصاد دیتای مسئولیت پذیر است. شبکه Oasis در ترکیب با معماری امن و توان عملیاتی بالا، توانایی فراهم کردن بستری برای ایجاد اقتصاد غیرمتمرکز، مقیاس پذیر و شخصی را دارد و می‌تواند اقتصاد آزاد را متحول کرده و آن را به غیر از تریدرها و اولین کاربران، به یک بازار انبوه گسترش دهد. ویژگی‌های منحصربفرد این پروژه علاوه بر اینکه توانایی ایجاد تحول در اقتصاد غیرمتمرکز را دارند نوع جدیدی از دارایی‌های دیجیتال به اسم داده‌های توکنیزه شده را ایجاد می‌کنند که به کاربران امکان می‌دهند کنترل کامل داده‌هایی که تولید می‌کنند را در اختیار بگیرند و برای استیکینگ در اپلیکیشن‌های آن پاداش به دست آورند – به این ترتیب اولین اقتصاد داده مسئولیت پذیر شکل می‌گیرد.

خصوصیات منحصربفرد شبکه Oasis

 • بلاک چینی با قابلیت حفاظت از حریم خصوصی: شبکه Oasis ادعا می‌کند که اولین بلاک چین مقیاس پذیر جهان با قابلیت حفاظت از حریم خصوصی است. ParaTimeها در شبکه Oasis قابلیت استفاده از تکنولوژی رایانشی محرمانه را دارند مثل ایمن سازی مناطق مخفی شده برای حفظ محرمانگی داده‌ها – که منجر به ایجاد کاربردهای جدید برای بلاک‌چین می‌شود.
 • اقتصاد غیرمتمرکز مقیاس پذیر و خصوصی: طراحی شبکه Oasis که به حریم خصوصی اولویت می‌دهد می‌تواند اقتصاد غیرمتمرکز را به حوزه‌ای فراتر از پوشش تریدرها و کاربران ابتدایی گسترش دهد – به این ترتیب یک بازار جدید برای آن ایجاد می‌شود. همچنین طراحی مبتکرانه مقیاس پذیر آن باعث شده که توان عملیاتی بالا و سرعت بسیار زیاد به خصوصیات تراکنش‌های DeFi اضافه شود.
 • قابلیت توکنیزه کردن داده‌ها: شبکه Oasis قابلیت توکنیزه کردن داده‌ها، ایجاد کاربردهای جدید و انقلابی برای بلاک چین و اکوسیستمی از اپلیکیشن‌ها و پروژه‌ها بر روی شبکه را دارد – که نسل جدید اپلیکیشن‌هایی با اولویت حریم خصوصی را تشکیل می‌دهند.
 • جامعه‌ای با سرعت رشد و توسعه چشمگیر: شبکه Oasis جامعه‌ای غنی متشکل از حدود هزار توسعه دهنده، گرداننده نود، همکار سازمانی، سفیر برند و ده هزار عضو دارد که در کانال‌های اجتماعی جهانی آن فعالیت دارند.
 • تیمی قوی و حرفه ای: تیم Oasis متشکل از استعدادهایی از سرتاسر جهان با تجربه کار در شرکت اپل، گوگل، آمازون، گلدمن ساکس، UC Berkeley، Carnegie Mellon، استنفورد، هاروارد و غیره است که همگی متعهد به رشد و توسعه شبکه Oasis هستند.

خصوصیات مهم فناوری

 • اجماع نظر و اجرا را به دو لایه مجزا تقسیم می‌کند – لایه Consensus و لایه ParaTime – تا قابلیت مقیاس پذیری و تطبیق پذیری آن افزایش پیدا کند.
 • تفکیک اجماع نظر و اجرا امکان اجرای موازی تراکنش‌ها توسط چندین ParaTime را فراهم می‌کند در نتیجه کارهای پیچیده تری که روی یک ParaTime اجرا می‌شوند باعث افت سرعت تراکنش‌های ساده تر و سریع تر در یک ParaTime دیگر نمی شوند.
 • لایه ParaTime غیرمتمرکز است در نتیجه همه می‌توانند ParaTime دلخواه خودشان را طراحی کرده و بسازند. می‌توان هر ParaTime را به صورت مجزا طراحی کرد تا با نیازهای یک اپلیکیشن خاص تطبیق داشته باشد مثل رایانش محرمانه، کمیته‌های باز یا بسته و غیره.
 • قابلیت تشخیص مغایرت پیشرفته این شبکه باعث شده که Oasis نسبت به تکنیک‌های شاردینگ و پاراچین‌ها بهره وری بیشتری داشته باشد.
 • این شبکه قابلیت پشتیبانی وسیع از تکنولوژی رایانش محرمانه را دارد. Oasis Eth/WASI Runtime یک نمونه اپن سورس از یک ParaTime محرمانه است که از پوشش‌های امن برای حفظ محرمانگی داده حین پردازش آنها استفاده می‌کند.

حقایقی درباره توکن پروژه

 • میزان عرضه: توکن بومی ROSE سقف تولید مشخصی دارد. موجودی در گردش این توکن هنگام راه اندازی پروژه حدود 1.5 میلیارد عدد خواهد بود و سقف تولید آن ثابت و 10 میلیارد توکن است.
 • توکن کاربردی: توکن ROSE برای پردازش کارمزد تراکنش‌ها، استیکینگ و مکانیزم delegation در لایه اجماع نظر استفاده می‌شود.
 • پاداش استیکینگ: به مرور زمان 2.3 میلیارد توکن به صورت خودکار به عنوان پاداش بین استیک کننده‌ها و نماینده‌ها (delegator) جهت ایمن سازی شبکه توزیع خواهد شد.

جهت ارسال پیام در واتس اپ یکی از اپراتورها را انتخاب کنید

پشتیبانی واتس اپ
Close and go back to page